Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK Ulika k/ Poreč - zbiór informacji

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2010 07:58

zuczek2010 napisał(a):Mam pytanko czy ktoś z was bral namiot bez podlączenia prądu ?
Jeśli tak, to w jaki sposób ladowaliście sobie baterie w telefonie?
Zastanawiam się czy nie kupic ladowarki samochodowej .
Mieliście latarki na prąd , kuchenki gazowe?


Zawsze bez pradu. Zakupilismy za 40 zeta przetwornice do auta, sa ladowarki samochodowe, latarka nam zbedna, kupilismy za 40 zeta kuchenke gazowa dwupalnikowa a butelke z 2-3 kg mielismy (tez kilka dych kosztuje)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2010 08:00

zuczek2010 napisał(a):Mam kolejne pytanko
Czy jest sporo miejsca na kempingu do jazdy na rowerku, hulajnodze lub rolkach ?
Bo nie wiem czy mam zabierać dzieciaczkom czy nie :roll:


miejsca jest sporo zreszta zobaczcie sobie w necie na stronie campu. Camp jest na odludziu ale dookola tez mozna nieco pojezdzic. Rowerami po campie zwykle jezdza dzieciaki. Jak macie miejsce to bierzcie
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 01.07.2010 10:40

o jakiej przetwornicy piotrulex piszesz... może kilka szczegółów: do czego wykorzystujesz? czy warto to mieć?
... bo ja podobnie - przeważnie bez prądu
Zakupilismy za 40 zeta przetwornice do auta,
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2010 11:40

kopaj napisał(a):o jakiej przetwornicy piotrulex piszesz... może kilka szczegółów: do czego wykorzystujesz? czy warto to mieć?
... bo ja podobnie - przeważnie bez prądu
Zakupilismy za 40 zeta przetwornice do auta,


urzadzenie robiace z samochodowego 12V takie zwykle "gniazdkowe" 230V. Przetwornica powiedzmy o mocy stalego 150W kosztuje z 50-100 zeta i masz do lapka, komorki, ladowania aparatu, kamery id. Jakys mial kupic ladowarki samochodowe do tych sprzetow to wyjdzie drozej a kabli jeszcze cala masa. Uzywasz podczas przemieszczania sie autem i spokojnie wystarczy. Komorki i foto ladowalimy na postoju i ubytku w akumulatorze auta nie zauwalylismy. Poszukaj na allegro

cos w ten desen

http://www.allegro.pl/item1090977818_ta ... odzie.html
zuczek2010
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek2010 » 01.07.2010 17:30

Fajna ta przetwornica.
Chyba sobie kupimy :D
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 01.07.2010 20:20

kopaj i zuczek2010 zanim zadacie następne pytania (dotyczące ekwipunku) poczytajcie ten temat. Jest tu chyba wszystko.
Parka40+
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 14.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parka40+ » 01.07.2010 23:53

Potwierdzamy piękno Uliki,byliśmy wcześniej na Valalcie - super,na Ulice jest jednak wyjątkowo. Na Valalcie basen z zimną i słoną wodą morską,na Ulice jest w basenie cieplejsza słodka wódeczka - raj dla dzieci. Najlepsze żwirowe wejście do wody jest na Ulice przed basenem,kwatery są najceniejsze nie te w pierwszej linni - te które mają zacienienie przynajmniej popołudniowe. Na Valalcie plaże są podsypane żwirkiem - ważne bo nie ma śliskich kamieni jakie się zdażają na Ulice. 8)
zuczek2010
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek2010 » 02.07.2010 07:16

waldis dzięki za linka

Czy na Kempingu w Ulice można rozpalać grilla?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.07.2010 09:40

zuczek2010 napisał(a):waldis dzięki za linka

Czy na Kempingu w Ulice można rozpalać grilla?


Miejsc grillowych sobie nie przypominam ale ludzie mieli swoje grille i jedzonko tam sobie czasami przygotowywali.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 12.07.2010 10:31

Byłem na Ulice od 6 do 10 lipca. Mój pierwszy camp naturystyczny i jednocześnie pierwsze obozowanie pod namiotem od niepamiętnych czasów. Troche sie tego obawiałem ale poszło gładko. Co do samej Uliki to zaskoczenie z uwagi na czystość sanitariatów...naprawdę bardzo bardzo czyste, nowe (przynajmniej te z których ja korzystałem). Panie cały czas sprzątają, nie było sytuacji by brakło gdzieś papieru toaletowego, by coś było nie tak. Jeden budynek sanitarny miał ok 30 kabin wc, tyle samo, albo i więcej umywalek i z 20 pryszniców. Obok osobne pomieszczenia do mycia naczyć, (ok 20) i do prania (ok 6).Poza tym osobna cześć w kolorowych kafelkach specjalnie dla dzieci. Wszystkie urządzenia na odpowiednio niższej wysokości. Takich budynków było...zdaje się pięć.
W porównaniu z campingiem w Zadarze gdzie spedziłem jedną dobę to "nieba a ziemia".
Natomiast drugim zaskoczeniem było dużo ludzi. Tak z objazdu kampingu na poczatku wytypowałem 3 miejsca gdzie było troche luźniej i był cień. Jedno pozytywnie zasiedliłem na 4 dni.
Ludzie w większości ok 60-ątki, Niemcy, Włosi, Szwajcarzy, Słoweńcy. Głównie wypasione przyczepy i kampery. Wszyscy bardzo serdeczni. Cicho, spokojnie i bezpiecznie.
Jesli chodzi o prąd to telefon i baterie do aparatu ładowałem przy umywalkach. Zostawiałem na powiedzmy godzine i nic sie nie działo. Nie byłem z tym jedyny. Podpięcie do prądu kosztuje tyle samo co wynajęcie pomieszczenia lodówkowego. Chyba 26 kun dziennie ale jeszcze sprawdze. Ja wynająłem tą "lodówkę" i w zupełności starczyło w niej miejsca na produkty żywnościowe i piwo :-).
Miałem rowery, okolica sympatyczna do wycieczek, ścieżka rowerowa obok. Do Porecu ok 4 km, do Cervar Porat 2,5 km ( ale wyznaczoną ściezką rowerową "Porec North" ok 5 km bo kluczy po wszystkich zatoczkach). Wiele ludzi podjeżdza na rowerach do lodówek (ja również), do restauracji czy na basen...wszędzie znajdują się stojaki dla rowerów.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2010 10:57

krystian186 napisał(a): ... Mój pierwszy camp naturystyczny i jednocześnie pierwsze obozowanie pod namiotem od niepamiętnych czasów. Troche sie tego obawiałem ale poszło gładko ...


Witamy w klubie zadowolonych :D

Jacys krajani byli? Jakie koszta pobytu na campie? Jaka trasa smigaliscie i jakie opinie?
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 12.07.2010 11:59

Widziałem 2 samochody na polskich numerach. Słyszałem polską mowę z samochodu austriackiego. Blizszych kontaktów nie nawiązałem.
Jesli chodzi o samo obozowanie pod namiotem to lepiej niż oczekiwałem. Mozna by napewno 'uwygodnić" sobie bardziej samo mieszkanie kilkoma patentami ale nie moge powiedziec by było niewygodnie. Jeśli chodzi o przeżycia naturystyczne to tak jak sie spodziewałem. Miło, przyjemnie i swobodnie.
Sam kamping oceniam w porządku...szkoda że woda w morzu nieciekawa i te 'plaże' ale cóż...wiedziałem że to nie plaże i woda Dalmacji.
Ponieważ zwiedzałem rowerowo okolicę to aż tak mi te dwa mankamenty nie przeszkadzały ale na dłuższy stacjonarny pobyt bym się chyba nie zdecydował.
Istria pozytywnie mnie zaskoczyła cenami. Zarówno w Porecu jak i na kampie. Było ciut taniej niż w podobbnych miejscach w Dalmacji. Pizze standard miedzy 35-45 kun. Piwo 18-20 kun w Porecu, 18 w restauracji grillowej na Ulice. Po cenach 20 i 25 kunach w Bolu to spodziewałem się właśnie podobnych. Jedzenie w grillowej restautacji też przystępne. Rażnici (8 kawałków) z frytkami 50 kun (porcja solidna). Bardzo miłe zaskoczenie zestawami obiadowymi (w godzinach 12-17) w tejże restauracji. Cena 50 kun za np : rosół z makaronem, posiekaną kapustę jako surówkę, pierś kurczaka faszerową serem żółtym i szynką, frytki, deser w postaci kawałka ciasta. Drugi podobny tylko z rybą.
Cena za piwo w markecie campingowym to 7,5 kuny 0,5 litra Ożujska i 29 kun za 2 litrowe w plastiku.
Trasa przez Cieszyn,Brno,Wiedeń, Lenart, Ptuj na Peljesac. Z Istrii przez Koper, Lubljanę, Wiedeń, Brno, Ostravę.
Jak sprawdzę cenę na rachunku to napiszę i co mi tam się jeszcze przypomni.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 13.07.2010 07:51

Ceny w sezonie 26.06-21.08 w kunach:
osoba 56,60
miejsce + samochód 85,70
prąd/lodówka 26,10
klimatyczne 7
Kasia25
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia25 » 04.08.2010 09:02

Czy oby na pewno mówisz o tym campingu
http://www.chorwacja24.info/camping/nc-ulika

Nie wspomniałeś nic o super basenie (widoczny na zdjęciach) bardzo fajnie usytuowanym. Nie wiem co z plażą jest nie tak. Masz do wyboru plaże po wschodniej południowej i zachodniej stronie, skalistą, kamienistą oraz wybetonowaną...
Obrazek - widać na tym zdjęciu satelitarnym. Czego chcieć więcej - piaszczystej plaży ? :-)

Niespełna tydzień temu wróciłam z tego campu (był to mój 6 raz) i co roku jestem miło zaskoczona. Jedno co mi każdego roku przeszkadza to natarczywi rozwydrzeni Niemcy. UGH!!!

Obrazek

Warte wspomnienia są również:
- place zabaw dla dzieci
- boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa'
- mini golf, tor do grania w kule, bilard, automaty
- profesjonalne nabrzeże do wodowania i cumowania łodzi
- możliwość wypożyczenia na miejscu sprzętu pływającego (rowery wodne, deski surfingowe, kajaki..)

pozdrawiam i być możne do zobaczenia za rok ;-P
Ostatnio edytowano 30.10.2015 22:13 przez Kasia25, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2010 11:56

Kasia25 napisał(a):Czy oby na pewno mówisz o tym campingu
http://www.croatia4u.org/image/77_Ulika_Camp.htm

Nie wspomniałeś nic o super basenie (widoczny na zdjęciach) bardzo fajnie usytuowanym. Nie wiem co z plażą jest nie tak. Masz do wyboru plaże po wschodniej południowej i zachodniej stronie, skalistą, kamienistą oraz wybetonowaną...
http://www.croatia4u.org/maps/77,Ulika_Camp.htm - widać na tym zdjęciu satelitarnym. Czego chcieć więcej - piaszczystej plaży ? :-)

Niespełna tydzień temu wróciłam z tego campu (był to mój 6 raz) i co roku jestem miło zaskoczona. Jedno co mi każdego roku przeszkadza to natarczywi rozwydrzeni niemcy. UGH!!!

Warte wspomnienia są również:
- place zabaw dla dzieci
- boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa'
- mini golf, tor do grania w kule, bilard, automaty
- profesjonalne nabrzeże do wodowania i cumowania łodzi
- możliwość wypożyczenia na miejscu sprzętu pływającego (rowery wodne, deski surfingowe, kajaki..)

pozdrawiam i być możne do zobaczenia za rok ;-P


UUUUUUUUU

Witamy kolejnych w klubie zadowolonych

Nie wierze, ze w ciagu tych ponad 6 lat funkcjonowania tematu, ktory zalozylem :wink: nikt nie wspomnial o tym basenie ze slodka woda.

PS. Wlasnie z godzinke temu napelnilem gazem 2kg butle turystyczna i odebralem z NFZ EKUZ :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
FKK Ulika k/ Poreč - zbiór informacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone