Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pół na pół - Istria w pocie czoła!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2015 23:29

No i fajna wyprawa 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.12.2015 23:35

Dzięki za podróż po Istrii, której zupełnie nie znam, a teraz mam ochotę odkrywać :)

Bardzo fajnie pokazałaś też Mikulov, który kiedyś "przebiegliśmy". Trzeba będzie wrócić :)

Pozdrav :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.12.2015 11:35

Lednice napisał(a):No i fajna wyprawa 8)

Dziękuję :)

maslinka napisał(a):Dzięki za podróż po Istrii, której zupełnie nie znam, a teraz mam ochotę odkrywać :)
Bardzo fajnie pokazałaś też Mikulov, który kiedyś "przebiegliśmy". Trzeba będzie wrócić :)
Pozdrav :papa:


Fajnie, że nabrałaś ochoty na Istrię. Ten region często jest niedoceniany - zupełnie niesłusznie.
Przez Mikulov też tylko można powiedzieć przebiegłam i z chęcią przy kolejnej okazji wstąpię jeszcze raz.

:papa:
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 24.12.2015 12:50

Długo, ciekawie i utwierdzające w przekonaniu o przyszłorocznym wyborze, czego więcej?
Dzięki za relację. Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.12.2015 14:29

daniel1961 napisał(a):Długo, ciekawie i utwierdzające w przekonaniu o przyszłorocznym wyborze, czego więcej?
Dzięki za relację. Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Pozostaje życzyć pięknej pogody :) :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.12.2015 15:20

Bardzo dziękuję za relację i przywołanie wspomnień z Istrii :hearts:
Mikulov na koniec to bardzo fajny pomysł, nam jakoś zawsze chęci brakuje, a widzę że warto :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2015 21:57

Roxi napisał(a):Bardzo dziękuję za relację i przywołanie wspomnień z Istrii :hearts:
Mikulov na koniec to bardzo fajny pomysł, nam jakoś zawsze chęci brakuje, a widzę że warto :)


Mikulov jest w sam raz na spacerek podczas przerwy w podróży :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.12.2015 17:45

Nocleg planowałem w Grazu ale tak namawiacie na Mikulov, że się jeszcze zastanowię...a na razie przysiądę na trochę w Istrii :smo:
ewka54
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka54 » 01.01.2016 17:11

dla wszystkich, którzy się zastanawiają czy warto na Istrię. Byłam tam trzy razy, przejechałam ją wzdłuż, wszerz, w poprzek i naokoło, byłam chyba we wszystkich miejscowościach i na pewno nie ostatni raz. A mam porównanie z Dalmacją bo też byłam trzy razy. Zwiedziłam Chorwację od Rijeki po Dubrownik. Naprawdę warto.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.01.2016 18:10

ewka54 napisał(a):dla wszystkich, którzy się zastanawiają czy warto na Istrię. Byłam tam trzy razy, przejechałam ją wzdłuż, wszerz, w poprzek i naokoło, byłam chyba we wszystkich miejscowościach i na pewno nie ostatni raz. A mam porównanie z Dalmacją bo też byłam trzy razy. Zwiedziłam Chorwację od Rijeki po Dubrownik. Naprawdę warto.

Oczywiście, że warto :)

Tymczasem zapraszam do działu Jak nie Chorwacja to ... ? na kolejną relację z ubiegłorocznych wakacji Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada!

:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.01.2016 19:46

gusia-s napisał(a):Dziękuję wszystkim czytającym za obecność w relacji i pozdrawiam :) :papa: :) życząc Wesołych Świąt Obrazek
bogatego Obrazek
i Szczęśliwego Nowego Roku, w którym spełnią się najskrytsze wakacyjne marzenia Obrazek

Dziękuję.

Wiele Dobrego...
Wojtek
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 26.01.2016 12:40

gusia-s napisał(a):
daniel1961 napisał(a):Plan przewiduje z kempingu Brioni. Zamierzam wybrać się do biura parku by dowiedzieć się co do możliwości (zakładam że jest takowe w Puli) Odległości między brzegami nie przekraczają 700-800 m, w przeważającej większości 300-400 m. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

Do najbliższych wysepek jest faktycznie blisko ale już na Veliki Brijun kawałek
bez tytułu.JPG

Takie info jeszcze znalazłam
"Navigation in the waters of Brijuni National Park is permitted to hotel guests and daily visitors only in order to berth in the port of Big Brijuni or to anchorage in the bay of St. Nicholas at Brijuni Minor. Navigation and stopping in other parts belonging to archipelago’s waters are not allowed."
Możesz do nich napisać zawczasu i się dowiedzieć jak z kajakowaniem @ najwyżej spełnią się przewidywania :mrgreen:
daniel1961 napisał(a):... Jest jeszcze obawa że skończy się to zatrzymaniem gdzieś na trasie i karne przeflancowanie mnie na stały ląd za sowitą opłatą...

:mrgreen:

Życzę powodzenia :)


Przy okazji: napisałem do biura NP Brjuni czy "zakaz nawigacji" na wodach wokół NP Brjuni dotyczy również kajaków? Pytanie stąd, że akurat kajak jest najbardziej ekologicznym z pływadeł, nie hałasuje, nie smrodzi, nie zrzuca brudów etc. Odpowiedź: zakaz obowiązuje też kajaki. Jak dla mnie nie ma ekologicznego wyjaśnienia zakazu. Chodzi o kasę za transfery na Brjuni, opłaty za zwiedzanie etc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2016 20:53

Nie chodzi o ekologię :!: :!: :!:

Dawna willa Tity i cały archipelag Brioni są pod zarządem władz państwowych Chorwacji,
tak samo jak u nas np. zameczek prezydencki w Wiśle wraz z całym terenen wokół zameczka :!:
Władze Chorwacji przyjmują tam gości państwowych 8)

Ze względów BEZPIECZEŃSTWA wprowadzono stosowne ograniczenia i zakazy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.01.2016 19:49

jan ostrzycki napisał(a): Przy okazji: napisałem do biura NP Brjuni czy "zakaz nawigacji" na wodach wokół NP Brjuni dotyczy również kajaków? Pytanie stąd, że akurat kajak jest najbardziej ekologicznym z pływadeł, nie hałasuje, nie smrodzi, nie zrzuca brudów etc. Odpowiedź: zakaz obowiązuje też kajaki. Jak dla mnie nie ma ekologicznego wyjaśnienia zakazu. Chodzi o kasę za transfery na Brjuni, opłaty za zwiedzanie etc.

Lednice napisał(a):Nie chodzi o ekologię :!: :!: :!:

Dawna willa Tity i cały archipelag Brioni są pod zarządem władz państwowych Chorwacji,
tak samo jak u nas np. zameczek prezydencki w Wiśle wraz z całym terenen wokół zameczka :!:
Władze Chorwacji przyjmują tam gości państwowych 8)

Ze względów BEZPIECZEŃSTWA wprowadzono stosowne ograniczenia i zakazy
Ja tam uważam, że jednak chodzi o kasę a nie ekologię czy bezpieczeństwo - to tylko przykrywka - przemawia za tym chociażby właśnie zakaz używania własnych rowerów ... co tu ma bezpieczeństwo do rzeczy :?: Czy turysta na własnym rowerze jest mniej ekologiczny bądź bezpieczny niż ten na rowerze wypożyczonym na wyspie :?: mniej dochodowy napewno jest :mrgreen:
Turyści przybywający na Brjuni rejsami wycieczkowymi nie są w żaden sposób sprawdzani - więc "bezpieczeństwo" jest fikcją w tym przypadku. Bilety na rejsy są na okaziciela. Przy wsiadaniu na pokład żadnej kontroli nie ma przy wysiadaniu też.

Mimo wszystko kajakiem na Brjoni bym sie nie wybrała ze względów bezpieczeństwa ale mojego :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2016 00:58

gusia-s napisał(a):Turyści przybywający na Brjuni rejsami wycieczkowymi nie są w żaden sposób sprawdzani - więc "bezpieczeństwo" jest fikcją w tym przypadku. Bilety na rejsy są na okaziciela. Przy wsiadaniu na pokład żadnej kontroli nie ma przy wysiadaniu też.



Jak to nie są :?:

Jest monitoring.

No i cały czas jest dyskretna kontrola 8)

A zakaz indywidualnej turystyki skutkuje tym, że każdy, kto go łamie, od razu jest podejrzany :roll:

Na pewno pieniądze też w tym mają swój udział, ale bez przesady.
Choć z tym wypożyczaniem rowerów to faktycznie jest zagrywka na zarobienie kasy. :wink:

Dawna rezydencja Tito jest teraz rezydencją rządową.
A Tito na jednej z mniejszych wysp miał dom.
I zapewne ktoś z obecnych władz tam wypoczywa :roll:

Archipelag nie jest aż tak atrakcyjny turystycznie :wink:
Raczej tylko garstka turystów by tam popłynęła jachtem czy kajakiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pół na pół - Istria w pocie czoła! - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone