Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokrzyżowane plany wyjazdowe w ostatniej chwili

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Indigo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2014
Pokrzyżowane plany wyjazdowe w ostatniej chwili

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indigo » 08.07.2014 17:59

Witam,
To mój pierwszy post i chciałbym się przywitać.
Czytam to Forum od dłuższego czasu, ale sytuacja zmusiła mnie do zarejestrowania się i napisania tego posta.
Wybieramy się na Chorwację do Tucepi za 2 tygodnie. Mamy zarezerwowany nocleg od środy do środy. (3 pokoje 2 osobowe). Niestety niespodziewana operacja jednej z osób pokrzyżowała nam plany i cała druga rodzina nie pojedzie z nami. Zostaliśmy sami (2 osoby) i nie wiemy co robić. Jeszcze dzień może dwa będziemy szukać kogoś z rodziny w zastępstwie, a jeśli to nie pomoże skontaktuję się z właścicielami u których rezerwowaliśmy nocleg. Nie wiem co powiedzą. Nie wiem czy szukać nowych noclegów w tym terminie czy jechać w ciemno... Może dla 2 młodych osób łatwo będzie znaleźć nocleg. Najgorsze, że to będzie nasz pierwszy wyjazd na Chorwację. Co polecacie zrobić i na co się nastawić? Może kempingi albo coś innego? W jakim rejonie będzie łatwo nam coś znaleźć? Idealnie by było jakbyśmy mogli mieszkać w tym jednym z trzech zarezerwowanych pokoi, a na te 2 puste właściciele znaleźliby chętnych, jednak zdaję sobie sprawę, że trochę za mało czasu na to zostało. Urlopu w pracy już nie przeniosę na inny termin.
Proszę o jakieś rady. Każda uwaga będzie cenna.
Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.07.2014 20:13

Apartament 3-pokojowy, czy 3 pokoje osobno?

Jeśli osobno, to kłopotu nie będzie - przepadnie zaliczka za tamte dwa co najwyżej. Dobrze by było zawiadomić wcześniej właścicieli o sytuacji > Prośby o pomoc tłumaczeniu.

Jeśli to jest jeden apartament, to też warto się skontaktować i spytać, czy właściciele nie mogliby zamienić go na mniejszy, oczywiście z mniejszą opłatą.

Jeśli się nie zgodzą, to bym odpuścił sobie zaliczki, odwołał rezerwację i pojechał w ciemno.
W ogóle chyba to jest najlepsze wyjście, bo nie wiecie, co by mieli dla was do zaoferowania i moglibyście się przykro naciąć, a tak, będąc na miejscu, samodzielnie ocenicie oferty.
Indigo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indigo » 08.07.2014 22:05

Są to 3 apartamenty studio 2 osobowe.

Jak jechać w ciemno to kierować się dalej do Tucepi?
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 09.07.2014 00:40

Gdy chodzi o "ciemno" to nie ma reguły. Wszędzie można mieć szczęście i nie mieć szczęścia. To jest lipiec, zatem generalnie wszędzie jest gęsto od turystów. Gdzie byś nie pojechał - nie będzie tłumu ofert wynajmu.
Weldon dobrze pisze - zacznij od próby modyfikacji rezerwacji.
Możesz poszukać na forum chętnych na pozostałe pokoje.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 09.07.2014 08:31

Przedmówcy słusznie prawią. Jesli jest Was 2-ka i z właścicielami się nie dogadacie to myślę, że mimo lipca nie powinno być problemu, jesli nie Tucepi to w prawo i lewo jest mnóstwo mniejszych i moim zdaniem spokojniejszych miejscowości: Podgora, Drasnice, Igrane, Zivogosce. Zacznijcie szukać np. w Tucepi jak nic ciekawego sie nie trafi to pojedziecie dalej. Wymaga to troche czasu i wylanego potu ale da sięznaleźć ciekawą kwaterę. Ja jednak zacząłbym od rozmowy tam gdzie macie rezerwację, jest to przypadek losowy i powinni to zrozumieć.

Pozdrawiam i życze miłego pobytu.
Indigo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Indigo » 09.07.2014 11:13

Dziękuję za pomoc.
Najpierw skontaktuje się z właścicielami zarezerwowanego noclegu.
Potem będziemy myśleć :) Mam nadzieje, że wszystko dobrze się skończy i będzie to udany wyjazd.
Pozdrawiam

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pokrzyżowane plany wyjazdowe w ostatniej chwili
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone