Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podzielcie się wrażeniami - Kto był w Połądze ?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Podzielcie się wrażeniami - Kto był w Połądze ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.06.2012 21:50

Ponieważ wczasy w tym roku mam za sobą ( maj), kilka dni latem postanowiłem spędzić w jakimś nowym , nieznanym miejscu.
Stanęło na Połądze (Litwa). Czy ktoś z cromaniaków dotarł do tego miasteczka ?
Proszę o wrażenia.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.06.2012 22:08

Bahama napisał(a):Stanęło na Połądze (Litwa). Czy ktoś z cromaniaków dotarł do tego miasteczka ?

Myśmy dotarli, co prawda już dość dawno, bo w 2006, przejazdem, ale za to w środku sezonu :cool:
Spędziliśmy tam ze 3 godziny popołudniowo-wieczorne, więc jakichś konkretów nie znam, ale zawsze coś mogę napisać.

Plaża piaszczysta typowo bałtycka, długa, szeroka, kojarzę spore molo. Ciepła, nawet bardzo ciepła woda była, ale wtedy było jakieś wyjątkowo ciepłe lato i u nas też Bałtyk się mocno nagrzał.

Tłumy rosyjskojęzyczne, napisy po rosyjsku, z każdego piwnego ogródka na deptaku inna rosyjska muzyka disco, na żywo albo i nie.

Kramy z badziewiem chińskim w sporych ilościach, coś jak u nas w nadmorskich "kurortach" w tamtym czasie... teraz nie wiem czy się coś zmieniło bo dawno nie byłem.

Sporo kwater do wynajęcia, pamiętam stojących ludzi z tabliczkami o pokojach przy wjeździe do miasta.

Połąga jest dość spora, chyba można z Ustką porównać, ale zabudowa raczej willowa, nie ma bloków. Poza deptakiem i główną ulicą, trochę dalej od morza w uliczkach raczej spokojnie.

Nie jestem pewien, ale być może właśnie tam (albo w 2 innych miejscach już na Łotwie albo może jeszcze w Kownie) próbowano się nam włamać do auta, w zamku znalazłem ułamany scyzoryk... tak więc trzeba tam uważać.

Pzdr
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.06.2012 22:58

Dzięki, zachęcający opis :)
Piterek75
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piterek75 » 18.06.2012 14:48

Miejscowość w sezonie bardzo oblegana, coś jak Władysławowo. Jak ktoś lubi taki klimat to polecam. Dla lubiących ciszę i spokój polecam jechać na mierzeję na lewo od Kłajpedy do miejscowości Nida lub Neringa. Ponieważ na Litwie odległości są małe można podjechać tu i tu i wybrać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.06.2012 23:18

w połączeniu z Kłajpedą oraz Lipawą (na Łotwie) może być dość ciekawa...:)
kendzior
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kendzior » 24.06.2012 20:45

Byłem dwa razy i polecam ze spokojem, ale nie w długi weekend, maja te same co my. Najważniejsze inplus jest to, że nie ma zasieków na wydmach i po przejechaniu Suwałk droga jak po maśle. POLECAM. :)))))))) Na minus jest to, że nie ma rybki smażonej z surówką z kapusty.

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Podzielcie się wrażeniami - Kto był w Połądze ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone