Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora - plaża

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bacha84
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 07.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bacha84 » 14.03.2007 14:21

t-boy. mozesz mi tez przesłac te foty? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 14.03.2007 14:25

jasne, jak tylko znajdę
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.03.2007 14:34

Plaza w centrum Podgory.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 14.03.2007 14:40 przez Lubuszanin, łącznie edytowano 1 raz
bacha84
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 07.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bacha84 » 14.03.2007 14:39

i jeszcze poproszę o kilka informacji o tej miejscowości. cały czas myślałam o breli, ale nadal szukam, wiec morze podgore. czy we wrześniu będzie tam co robić? dziękuje za wszystkie informacje
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.03.2007 15:04

bacha84 napisał(a):i jeszcze poproszę o kilka informacji o tej miejscowości. cały czas myślałam o breli, ale nadal szukam, wiec morze podgore. czy we wrześniu będzie tam co robić? dziękuje za wszystkie informacje


Wrzesien to raczej pora dla emerytow i ludzi szukajacych spokoju. Mysle, ze ludzi napewno bedzie mniej w koncu nie jest to duze miasto.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.04.2007 23:03

Polecam . Wyprawę pieszą ,po poludniu na Biokovo - cudowne widoki na wyspy i Jadran.
Plaże w centrum wąskie dosyć zatloczone ale na wyciągnięcie ręki napoje z lokali i gastronomia
Więcej ustronnych miejsc oraz spokoju to polecam spacerek na pd. za hotelem Podgorka i Minerwa jak się nie mylę
Dużo apartamentów blisko morza ale trochę wspinaczki po schodkach - widoki z balkomu rekompensują trudy dojścia do ap.
Mam relację trochę nieświeżą bo z 1997 ale myślę że gór nie przestawili i wody nie brakuje
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 03.04.2007 13:14

I po raz kolejny potwierdza się powiedzenie: nie ładne to co ładne tylko co się komu podoba. Oczywiście nie podważam absolutnie uroku Podgory. Jest to bardzo urocza i atrakcyjna miejscowość. Z fantastycznym klimatem wieczornego życia. Nie jest ani zbyt wielka ani też mała. Jednym słowem piękna. Temat jednak dotyczy plaży a ta w Podgorze jest bardzo wąska i przy samym deptaku. I tak jak miejscowość bardzo mi się podobała to niestety z uwagi na plaże nie zdecydowałam się tam zatrzymać na dłużej. Osobiście wolę wręcz dzikie niewielkie plażyczki gdzie słychać szum morza a nie przenikające się muzyczne przeboje z pobliskich knajpeczek i ogródków oraz gwar spacerujących nad głową turystów. Są jednak zwolennicy takich plaż więc absolutnie nie odradzam. Jedynie uświadamiam. Jedni wolą morza szum inni piwko i lody na wyciągnięcie ręki.

Pozdrawiam :coool:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 03.04.2007 13:44

ewutka napisał(a):Osobiście wolę wręcz dzikie niewielkie plażyczki gdzie słychać szum morza a nie przenikające się muzyczne przeboje z pobliskich knajpeczek i ogródków oraz gwar spacerujących nad głową turystów. Są jednak zwolennicy takich plaż więc absolutnie nie odradzam. Jedynie uświadamiam. Jedni wolą morza szum inni piwko i lody na wyciągnięcie ręki.

Pozdrawiam :coool:

W Podgorze też są takie kameralne plaże. Na skraju miejscowości,
w stronę Tucepi. Jest tam nawet skała podobna do tej w Breli.
Jedyny minus to przymusowy spacer, ze dwa kilometry do centrum.

Krzysztof
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 03.04.2007 14:53

Ależ oczywiście, że są takie plaże w pewnej odległości od Podgory. Bagatela tylko 2 kilometry :wink: Sprzyja to oczywiście spacerom przy zachodzie słońca, średnio natomiast w 30 stopniowym upale z całym plażowym lumpeksem. W którą stronę byś nie poszedł, w prawą czy lewą znajdziesz taką plażę. Temat natomiast dotyczył plaży w Podgorze.
Skały w Breli nie widziałam. Jeżeli nawiązujesz do tej z emblematu to znajduje się w miejscowości Zivogosce Blato i jest obłędna.
anna iwona
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 26.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna iwona » 04.04.2007 21:48

Lubuszanin napisał(a):
bacha84 napisał(a):i jeszcze poproszę o kilka informacji o tej miejscowości. cały czas myślałam o breli, ale nadal szukam, wiec morze podgore. czy we wrześniu będzie tam co robić? dziękuje za wszystkie informacje


Wrzesien to raczej pora dla emerytow i ludzi szukajacych spokoju. Mysle, ze ludzi napewno bedzie mniej w koncu nie jest to duze miasto.


Oj,nie. Byłam w zeszłym roku w Podgorze we wrześniu (konkretnie byłam w pierwszej połowie września) i zastałam tam wielu turystów i to niekoniecznie w wieku emerytalnym (choć byli i tacy). W ciągu dnia mnóstwo ludzi na plaży, wieczorem kawiarenki tętniły życiem, muzyka grała a co bardziej śmiali szli w tany.
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 05.04.2007 11:25

Zgadzam się z przedmówczynią. Podgorę odwiedzałam kilkakrotnie w różnych porach dnia jak również nocy. Zawsze był to wrzesień. Nie powiedziałabym, że byli tam sami emeryci i panował błogi spokój. W ciągu dnia na plaży spore obłożenie a wieczorami kwitło życie towarzyskie w stopniu bardzo zaawansowanym. Jak dla mnie spory tłok. Nie wyobrażam więc sobie jak to wygląda w lipcu-sierpniu skoro wrzesień podobno jest spokojny i z mniejszą ilością turystów. Nie zmienia to jednak faktu, że miejscowość jest urocza i godna odwiedzenia.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora - plaża - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone