Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

PODACA 2015

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynamaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 23.01.2016 14:53

Ja też zarezerwowałam w Podacy apartman Prlenda 16-28.08. na Miosica
Przy tej okazji mam też pytanie do stałych bywalców :D
W planie mamy po drodze postój i nocleg w Postojnej - rano zwiedzanie i dalej w drogę do Podacy. Google sugeruje żeby z Rijeki wrócić się autostradą do Bosiljevo i tam dalej jechać autostradą - jak rozumiem dalej należy z autostrady odbić do tunelu i wyskoczyć przed Makarską.
Czy nie lepiej jednak z Rijeki wskoczyć na Magistralę i na autostradę zjechać w Senij? Oszczędza się ok. 50-60 km - ale jak to może wyglądać czasowo??? Google podaje że tak samo 8O
Proszę o rady
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.01.2016 23:55

Z tym "znawcą" to nie przesadzajmy!!
Knajpki w Podacy to, raczej...są takie sobie.....przy zejściu do północnej plaży jest całkiem dobra knajpka, w której zjesz to o czym piszesz o La Bombie...więcej knajp jest przy plaży południowej...i w nich menu jest "bardziej wykwintne" ...kuhanyj kukuruz....jest nieodłącznym elementem plaż w Podacy :D ....są jeszcze "krosne"....czyli pączki!!
W Mostarze czy Medjugorie....zapłacisz i w Euro i w Kunach....a nawet w polskich złotych...jako tak zwany "znawca"proponuję ....zatankuj paliwo w BiH...30% taniej niż w Chorwacji...po drodze do Mostaru jeszcze przed granicą...jeśli lubicie...kupcie sobie miód lawendowy na straganach przy drodze...palce ....i nie tylko palce lizać!!
Pozdrawiam...a to wczorajszy mail od moich przyjaciół z Podacy....
Postovani,
Iz tvojih usta u Bozije usi. Mi se nadamo s Poljskom u finalu.
....to a propos rukomet....czyli piłki ręcznej!!
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.01.2016 00:43

marynamaj napisał(a):Ja też zarezerwowałam w Podacy apartman Prlenda 16-28.08. na Miosica
Przy tej okazji mam też pytanie do stałych bywalców :D
W planie mamy po drodze postój i nocleg w Postojnej - rano zwiedzanie i dalej w drogę do Podacy. Google sugeruje żeby z Rijeki wrócić się autostradą do Bosiljevo i tam dalej jechać autostradą - jak rozumiem dalej należy z autostrady odbić do tunelu i wyskoczyć przed Makarską.
Czy nie lepiej jednak z Rijeki wskoczyć na Magistralę i na autostradę zjechać w Senij? Oszczędza się ok. 50-60 km - ale jak to może wyglądać czasowo??? Google podaje że tak samo 8O
Proszę o rady

.....jeśli tylko możesz....to korzystaj w Chorwacji z autostrad,,,(autoceste)...a Google niech sobie podaje,,,
pkrzepka
Globtroter
PODACA 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 25.01.2016 22:31

Witam Wszystkich Cromaniaków. Ponieważ VONPLES długo nie rozpoczyna wątku (a szkoda) postanowiłem go w tym roku wyręczyć. Niestety nie mam takiego doświadczenia jak mój poprzednik ponieważ w Podacy byłem tylko dwa razy w 2014 i 2015 roku, ale chętnie podzielę się spostrzeżeniami. W tym roku również bierzemy pod uwagę ta miejscowość, oczywiście jeśli wakacje w Chorwacji dojdą do skutku. Zachęcam wszystkich do zamieszczenia wpisów.
pkrzepka
Globtroter
Re: PODACA 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 25.01.2016 22:35

Podaca - Plaża północna
IMG_6121.JPG
Ostatnio edytowano 25.01.2016 22:50 przez pkrzepka, łącznie edytowano 2 razy
pkrzepka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 25.01.2016 22:39

Widok ze Starej Podacy
IMG_5907.JPG
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 02.02.2016 10:52

Może i ja w tym roku się skuszę na Podacę/Brist/Gradac?
W tamtym roku miałem taki plan ale zmieniłem na Brelę.
Jakoś tym razem mi nie idą poszukiwania ciekawych miejscówek, szczególnie, że wybieram się w dwie rodziny (2+1)+(2+1).
pkrzepka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 03.02.2016 20:19

Właśnie jesteśmy w trakcie ustalania terminu wakacji. Podjęliśmy decyzję, że jednak Chorwacja i znów najprawdopodobniej będzie to Podaca. Zastanawiamy się co do trasy przejazdu ale o tym ewentualnie później jak zaklepiemy termin.
Jacekp
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 07.02.2016 11:59

[quote="piokrk"]Jesteśmy właśnie w Prlenda Apartmani i wszystko jest OK.
Cena 24E za 2+1 więc super.
2 dni byliśmy na Hercegowacka 1 u Rade i też polecam .
Pozdrowienia z Podacy[/
Witam. Mam rezerwację na początku sierpnia w Prlendzie - Pomieszczenie na dole (2+). Czy brak klimy jest duzym problemem?
Pozdrawiam
marynamaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 08.02.2016 16:06

Witam, dzięki za info :D . Czy to prawda, że apartamenty są odnowione - tak nas poinformował właściciel? My mamy zarezerwowane A3 i A2 z klimą i balkonami od 16.08 i. Nie wiem jak jest w Podacy ale w zeszłym roku byłam w Primosten i bez klimy nie dało się wytrzymać - 28 st. o północy nie dawało wytchnienia. Pozdrawiam
Mona_M
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 10.02.2016 16:21

Cześć i czołem.
I my myślimy o Podacy w tym roku. Planujemy jechać 25.05-4.07.
Czytam i czytam i zaczynam obawiać się o pogodę w tym terminie. Zastanawiam się czy nie przełożyć wyjazdu na później.
Co sądzicie?
fleischman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 10.02.2016 16:33

Myślę, że martwienie się w lutym o pogodę w lipcu dużo Ci nie da :)
To jak wróżenie z fusów. I zawsze zaskoczyć może.
W zeszłym roku jechałem podłamany, że z pogodą może być kiepsko (2 poł. sierpnia), że leje i wieje... A w sumie to 1 dzień mieliśmy kiepski, poza tym piękne słoneczko.
Tak, że nic się nie martw na zapas - pogoda będzie!

Albo nie :)
50/50

pozdrav
Mona_M
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 10.02.2016 16:37

fleischman napisał(a):Myślę, że martwienie się w lutym o pogodę w lipcu dużo Ci nie da :)
W zeszłym roku jechałem podłamany, że z pogodą może być kiepsko (2 poł. sierpnia), że leje i wieje... A w sumie to 1 dzień mieliśmy kiepski, poza tym piękne słoneczko.

50/50

pozdrav

:D
dzięki :)
Ja i mąż jesteśmy Bogami deszczu. Znając nasze szczęście to i na Saharze deszcz by spadł. :D Stąd moje obawy ;) zwłaszcza że zaliczkę trzeba wpłacić ;)
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.02.2016 17:24

Mona_M napisał(a):
fleischman napisał(a):Myślę, że martwienie się w lutym o pogodę w lipcu dużo Ci nie da :)

50/50

pozdrav

Ja i mąż jesteśmy Bogami deszczu. Znając nasze szczęście to i na Saharze deszcz by spadł. :D Stąd moje obawy ;) zwłaszcza że zaliczkę trzeba wpłacić ;)

Przez prawie półtora miesiąca chciałabyś, aby nie spadła kropla deszczu.
Wyschłabyś na wiór. :lol:
Mona_M
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 10.02.2016 17:43

elka21 napisał(a):
Mona_M napisał(a):

50/50

pozdrav

Przez prawie półtora miesiąca chciałabyś, aby nie spadła kropla deszczu.
Wyschłabyś na wiór. :lol:

Ok cyferki mi się pomyliły :D aż tak dobrze to nie ma. od 25.06 miało być :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne