Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2014

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 14.08.2014 15:01

imhappy napisał(a):
lesko77 napisał(a):imhappy W jednej z restauracyjek odmówiono nam sprzedaży i konsumpcji przy stoliku samej tylko pizzy - to za mało- stwierdził kelner, więc pożegnaliśmy go bez żalu.
Jutro wyjeżdzamy...


ciekawe czy przejdzie taki czas że będą zapraszać gości z ukłonami.., Chorwacja robi sie naprawdę dość droga . właśnie planuję wakacje w Podacy ale jak patrzę na ceny all w ciepłych krajach to zaczynam sie lekko wahać..
ja wiem że cro to takie świetne miejsce itd ale...
jeszcze jak się słyszy takie wypowiedzi..
imhappy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) imhappy » 14.08.2014 15:34

Na gorę SRD nie wjeżdżaliśmy. Nie wiem ile kosztuje taka przyjemność.
W drodze do Dubrownika jest tak wiele urokliwych miejsc, że zatrzymywaliśmy się na fotopstryki nazbyt często- ale nie da się inaczej.Rozglądajcie się pilnie to zobaczycie nawet mury Stonu.
W samym Dubrowniku z 1h poświęciliśmy na oglądanie ogromnych statków wycieczkowych. Potem 5h Stary Grad i nogi nas bolały niemiłosiernie. Nasze dzieciaki ( 5 i 7 lat w tym jedno na antybiotyku) zniosły to nadzwyczaj dzielnie i o dziwo to ta chora panna wytrzymała najdłużej. Po powrocie do Podacy około 22.00 to Ona podawała matce swej zimne okłady na głowę...
A Ty maniusc nie boj sa :D. Ana- recepcjonistka z Jeleny- jak ktoś wyjeżdża to tak pucuje, że cały korytarz pachnie.Uprzedzam- komary gryzą bez litości.
Apartamenty są numerowane- pytałeś - a mi to umknęło.Mieszkamy w 302...tu mrówki są już przeszkolone, ugoda zawarta, coś im tam na balkonie trzeba trzymać a wtedy jest ok :papa:
imhappy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) imhappy » 14.08.2014 15:47

Ulica Ravanje w Podacy zaczyna się stromo w dół, betonowa droga którą auta jeżdzą tylko do pewnego momentu.Auta tylko mieszkających tam ludzi, nie ma tam ruchu samochodów jako takiego. Potem ulica to schody i podjazd dla wózków- tak aż do zejścia na betonowy szlak wzdłuż plaży. Od tego momentu ulica podoba mi się baaaardzo, urokliwa, świetna do spacerów. Trasa aż do Gradaca. POLECAM!Nie wiem gdzie parkują samochody z tej części ulicy, ani ile kropli potu trzeba wylać by dostarczyć bagaż do kwatery...Ponieważ nie mamy w zwyczaju wracać dwa razy w to samo miejsce to się nie dowiem pewnie :P
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.08.2014 17:27

imhappy napisał(a):Ana- recepcjonistka z Jeleny- jak ktoś wyjeżdża to tak pucuje, że cały korytarz pachnie.

Ana wciąż jest? :)

imhappy napisał(a):mrówki są już przeszkolone, ugoda zawarta, coś im tam na balkonie trzeba trzymać a wtedy jest ok :papa:

Lepiej zabrać ze sobą proszek na mrówki. Jest nieprawdopodobnie skuteczny.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.08.2014 20:23

No to jadę ! :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 14.08.2014 20:37

maniusc napisał(a):No to jadę ! :)

No to wróciłem :cry: :cry:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.08.2014 21:23

VONPLES napisał(a):
maniusc napisał(a):No to jadę ! :)

No to wróciłem :cry: :cry:

Już?!
Długo nie zabawiłeś.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.08.2014 21:24

imhappy napisał(a):Na gorę SRD nie wjeżdżaliśmy. Nie wiem ile kosztuje taka przyjemność.


Można wjechać samochodem. O Srd jest specjalny wątek.
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 14.08.2014 22:34

Witam Podacomaniaków,
Jestem w Podacy od 03.08 i chciałbym w wielkim skrócie opisać mój pobyt ( żona i córka 11 lat), aby pokazać, że wszystko się da.
1 dzień - plaża w Podacy
2 dzień - plaża w Podacy
3 dzień - wyjazd na Hvar - Sucuraj, Hvar, Stari Grad ( lody i kawa rewelacja), Vrboska (pizza - cud malina), Ploce (żeby zaliczyć :) ) - wszystko od 05:45 do 21:00
4 dzień - plaża w Podacy
5 dzień - BiH - Blagaj, Mostar, Medjugorje ( tylko 0,5h), Wodospady Kravica - wszystko 14 h
6 dzień - plaża w Podacy
7 dzień - Korcula - prom z Sucuraj - od 07:30 do 16:30 - (lody Marco Polo - nie da się opisać :))
8 dzień plaża w Podacy
9 dzień - Dubrovnik (wjazd na SRD samochodem - kolejką dół-góra, potem Herceg Novi w Czarnogórze i znów Dubrovnik wieczorem - wszystko 19 h, jak nas właścicielka zobaczyła po powrocie to się przeżegnała (że żyjemy)
10 plaża w Podacy
11 dzień - tylko Mostar ( + zakupy (melony, arbuzy, lokum przepyszny obiad przy samym moście w Tima-Irma za psie pieniądze)
12 dzień Trogir + Split - wszystko 14 h
13 dzień - plaża w Podacy ( to właśnie dzisiaj)
14 dzień (jutro) - plaża w Podacy i spacer do Gradaca na owoce morza
15 dzień wyjazd do domu
W sumie wydałem 70 kun na parkingi - 50 w Dubrovniku wieczorem i 20 na Hvarze i 1 euro w Blagaj
To były wczasy tylko dla twardych, ale nie żałuję niczego, w sumie 1350 km na miejscu po Hr i BiH.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami (ceny, gdzie parkować, co zjeść itd, służę pomocą)
Daj się :)
pozdrawiam
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.08.2014 23:58

Absolut napisał(a):Witam Podacomaniaków,

Zaszalałeś :) Benzyny wypaliłeś :)
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 15.08.2014 08:40

Na tutejszych drogach z prędkością 50-80 km/h moja "srebrna strzała" :) spalała niecałe 8 litrów gazu. W BiH za litr gazu płaciłem 2,48 pln więc za wszystko zapłaciłem około 270 pln. Nie boli :).
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 15.08.2014 09:36

Absolut napisał(a):Na tutejszych drogach z prędkością 50-80 km/h moja "srebrna strzała" :) spalała niecałe 8 litrów gazu. W BiH za litr gazu płaciłem 2,48 pln więc za wszystko zapłaciłem około 270 pln. Nie boli :).

Jak na gazie to faktycznie nie boli. Ja na benzynie miałem trochę drożej, ale mniej kursów zrobiłem.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 17.08.2014 14:54

Pierwszy raz w Podaca!
Pierwszy dzień!
Super pogoda!
Super miejsce!
:)
... choć troszkę brakuje nam "naszego" Rabu.... :(
:papa:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 17.08.2014 14:54

język polski jest tutaj chyba drugim używanym :)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 17.08.2014 18:26

maniusc napisał(a):Pierwszy raz w Podaca!


Mam nadzieję, że na lokum nie narzekasz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone