Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początek czerwca z rodziną

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adil
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 14.05.2013
Początek czerwca z rodziną

Nieprzeczytany postnapisał(a) adil » 14.05.2013 21:57

Witam serdecznie całą społeczność, jako nowy użytkownik forum.
Na początek, bardzo się cieszę, że znalazłem taką kopalnię wiedzy na temat Chorwacji. Siedzę i czytam całe popołudnie :)
Ale do rzeczy. Chciałem wybrać się z żoną (w 7 m-cu ciąży) oraz z 3,5 letnim synkiem na urlop. Mamy już zrobioną tygodniową rezerwację w Lido di Jesolo (ze względu na piaszczystą plażę i chęć pobycia dłużej niż 1 dzień w Wenecji), ale bardzo też chcieliśmy zobaczyć Chorwację, szczególnie, że jeszcze nie mieliśmy okazji. Do Włoch jedziemy 8 czerwca, a do Chorwacji chcieliśmy pojechać tydzień wcześniej, mianowicie 1 - 8 czerwca.
Czy możecie polecić jakiś fajny, atrakcyjny region na pierwszy raz i oczywiście jakieś sprawdzone noclegi ? W grę wchodzą oczywiście tylko apartamenty. Nie biorę pod uwagę żadnych hoteli, a tym bardziej, w naszym obecnym stanie campingów ;) Myśleliśmy o miejscowości Brela. Będzie OK?
Z góry dzięki za odpowiedź.
adil
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 14.05.2013
Villa Ursic lub Josipa - Brela - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) adil » 16.05.2013 20:35

Witam serdecznie,
Wybieram się na początku czerwca z rodziną (żona w ciąży i małe dziecko) do Breli. Narazie mam wstępnie zarezerwowaną Villę Ursic i Apartament Josipa.
Czy ktoś szanownych forumowiczów bywał w jednym albo w drugim? Znalazłem na forum jeden lakoniczny wątek dotyczące poniekąd Villi Ursic, ale nic poza tym.
Będę wdzięczny za sprawdzoną opinię.

Ps. który z powyższych będzie Waszym zdaniem lepszym wyborem? Dodam tylko, że w Ursic wychodzi o 15 euro / dobę drożej.
1xenia2
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1xenia2 » 17.05.2013 11:37

Podaj maila.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2013 11:41

1xenia2 napisał(a):Podaj maila.

User ma e-mail w awatarze :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2013 11:46

adil napisał(a):Witam serdecznie całą społeczność, jako nowy użytkownik forum.
Na początek, bardzo się cieszę, że znalazłem taką kopalnię wiedzy na temat Chorwacji. Siedzę i czytam całe popołudnie :)
Ale do rzeczy. Chciałem wybrać się z żoną (w 7 m-cu ciąży) oraz z 3,5 letnim synkiem na urlop. Mamy już zrobioną tygodniową rezerwację w Lido di Jesolo (ze względu na piaszczystą plażę i chęć pobycia dłużej niż 1 dzień w Wenecji), ale bardzo też chcieliśmy zobaczyć Chorwację, szczególnie, że jeszcze nie mieliśmy okazji. Do Włoch jedziemy 8 czerwca, a do Chorwacji chcieliśmy pojechać tydzień wcześniej, mianowicie 1 - 8 czerwca.
Czy możecie polecić jakiś fajny, atrakcyjny region na pierwszy raz i oczywiście jakieś sprawdzone noclegi ? W grę wchodzą oczywiście tylko apartamenty. Nie biorę pod uwagę żadnych hoteli, a tym bardziej, w naszym obecnym stanie campingów ;) Myśleliśmy o miejscowości Brela. Będzie OK?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Z Breli do Włoch dość daleko (nasz na pokładzie małe dziecko i żonę w ciązy) więc nie wiem czy to dobry wybór :?:
adil
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 14.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adil » 17.05.2013 12:46

Z Breli do Włoch wychodzi mi jakieś 600 km praktycznie po autostradach, więc (przynajmniej w teorii) myślę, że nie powinno być problemu. Szczególnie, że do Breli z Lublina (bo stąd będę jechał) wychodzi mi 1400 km. Myślałem jeszcze o czymś bliżej, ale czytałem, że ze względu na plaże, jednak rejon Makarskiej jest polecany (szczególnie na pierwszy raz).
Ktoś może był w Breli w apartamencie Josipa?
Ewentualnie, jeśli nie Brela, to co polecacie bliżej Włoch? Wcześniej myślałem o Istrii.

Ps. e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ostatnio edytowano 17.05.2013 13:18 przez adil, łącznie edytowano 1 raz
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 17.05.2013 13:18

Brela nie jest najtańsza, ale jeżeli Cię stać to raczej będziesz zadowolony.
Zastanawiam się czy nie za stromo dla dzieciaka będzie...
adil
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 14.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adil » 17.05.2013 13:21

W Breli znalazłem apartament Josipa 30 m od plaży za 35 euro/dobę.
A jak się jeździ w tamtych rejonach? Bo u nas pokonanie 600 km to faktycznie mordęga dla kierowcy i pasażerów, a jak jest z tym w Chorwacji?
I czy jadąc z Chorwacji do Włoch, muszę płacić w Słowenii za ten niewielki fragment, którym będę jechał?
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 17.05.2013 13:54

adil napisał(a):W Breli znalazłem apartament Josipa 30 m od plaży za 35 euro/dobę.
A jak się jeździ w tamtych rejonach? Bo u nas pokonanie 600 km to faktycznie mordęga dla kierowcy i pasażerów, a jak jest z tym w Chorwacji?
I czy jadąc z Chorwacji do Włoch, muszę płacić w Słowenii za ten niewielki fragment, którym będę jechał?

Przez Cro dobrze się jedzie. Będziesz miał daleko, ale raczej lekko. Chyba, że sobota, wtedy mogą być korki (ale skoro początek czerwca to i tego bym się nie bał). Do Breli masz też blisko od autostrady.
W Słowenii - jak nie ominiesz autostrady to zapłacisz.
Za apartmana będzie raczej tanio bo to początek czerwca...
adil
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 14.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adil » 17.05.2013 22:10

OK, więc tak. Rezerwację we Włoszech anulowaliśmy, bo faktycznie uznaliśmy, że będzie to zbyt duże obciążenie. Natomiast Chorwacja nie daje nam spokoju. Czytałem dużo o podróżach w zaawansowanej ciąży, szczególnie do Chorwacji i są różne opinie. Ale nasza ciąża przebiega narazie OK. Żona dobrze znosi podróże (lepiej za kółkiem :) ), a dziecko jeszcze lepiej. Idziemy jeszcze w poniedziałek do lekarza i jeszcze porozmawiamy na ten temat. Ale na chwilę obecną bierzemy pod uwagę 2-tygodniowy pobyt w Chorwacji. Zatem pewnie zostanie, jeśli wogóle, to Brela. Oczywiście najszersza polisa ubezpieczeniowa w naszym przypadku to standard :)
Natomiast jeśli chodzi o sam dojazd, pewnie zdecydowalibyśmy się na polecany nocleg u Pani Teresy (Balaton). Będziemy jechać z Lublina.
Ps. czyli mam rozumieć, że w apartamentach Josica nikt nie był?
Pozdrawiam.
pusiadela
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pusiadela » 20.04.2016 15:18

Narazie mam wstępnie zarezerwowaną Villę Ursic

adil - czy ostatecznie wybrałeś ten apartament ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2016 18:55

pusiadela napisał(a):
Narazie mam wstępnie zarezerwowaną Villę Ursic

adil - czy ostatecznie wybrałeś ten apartament ?

Post jest z 2013 roku
adil od 20 czerwca 2015 roku nie loguje się na forum.

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Początek czerwca z rodziną
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone