Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pociągiem do HR

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cvique
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.07.2004
pociągiem do HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvique » 08.07.2004 09:21

czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w podrózy pociągiem z Polski do HR? podobno jest jakieś połączenie z bratysławy. znalazłem kilka ale nie wiem jakie są ceny biletów.

Dzięki
mmolenda
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmolenda » 09.07.2004 11:30

Zdecydowanie polecam pociąg. Z Warszawy o 7.30 wyjazd Eurocity do Wiednia, przesiadka na Expres do Zagrzebia. Całość trwa 15 godzin czyli porównywalnie z samochodem a zdecydowanie wygodniej. Wagony są klimatyzowane.
cvique
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvique » 09.07.2004 11:51

a czy może ktoś ma rozeznanie co do cen biletów :oczko_usmiech:

fenks
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 09.07.2004 12:27

bilet Eurodomino 688 zł w dwie strony plus miejscówki plus kuszetki
do Zagrzebia
autokar z Warszawy w dwie strony do Dubrownika 540 zł
bobslej
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobslej » 10.07.2004 15:03

witam.ceny pociągów są tu http://dop.slovakrail.sk/c_autovlak_split_2004.html
a pociąg odjeżdza z Bratysławy w piątki-zresztą wszystko na tej stronie pisze.Cena wychodzi jakieś 217 zł w obie strony takze jak jesteś z południa Polski i dostaniesz sie do stolicy Słowacji w miarę tanio to moze sie ta operacja opłacać(odradzam EC Polonia - bo to jakieś 150 zł w jedna strone).Nie ma możliwości kupienia biletu na ten pociąg na dworcu w Splicie(przynajmniej dwa lata temu tak było)i trzeba kupić go u konduktora -co testowałem osobiście .
cvique
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvique » 12.07.2004 07:54

jesteście fantastyczni. temat mam teraz rozeznany wspaniale.

wielkie dzięki. pozdrawiam wszystkich.
dziadek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 17.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziadek » 22.07.2004 20:13

Samolot z Bratysławy do Dubrovnika w dwie strony z opłatami(oczywiście wczesniejsza rezerwacja). Można dostać bilet za 387.90 PLN jeżeli kogoś interesuje
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 24.07.2004 07:55

dziadek napisał(a):Samolot z Bratysławy do Dubrovnika w dwie strony z opłatami(oczywiście wczesniejsza rezerwacja). Można dostać bilet za 387.90 PLN jeżeli kogoś interesuje

Jakimi liniami ???
dziadek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 17.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziadek » 24.07.2004 12:11

Sky Europe
Tottoto
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tottoto » 05.09.2004 19:41

czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w podrózy pociągiem z Polski do HR? podobno jest jakieś połączenie z bratysławy. znalazłem kilka ale nie wiem jakie są ceny biletów.


Twój list jest z lipca i pewnie już wróciłeś ale dla tych co jeszcze planują (tak jak ja) opiszę jak we dwójkę jechaliśmy latem 2002 r. ze śląska do chorwacji pociągiem. Kalkulowalismy jak najtaniej (skromne studenckie fundusze). Ceny (podane za 1 bilet normalny) nie powinny sie zbyt wiele różnić.

Wyjazd rano osobowym Katowice-Zwardoń (można również Katowice Cieszyn, ew. Czeski Cieszyn) - cena biletu ok. 12 -15 zł. Ze Zwardonia do Cadcy cena 1,5€ (z Czeskiego Cieszyna do Cadcy ok. 6-8 zł). Z Cadcy expresem do Bratyslawy - 250 koron słowackich - 28 zł . W Bratysławie bylismy ok. g 14. Z Bratysławy pociągiem do Gyor na Wegrzech ale z biletem tylko do Rajki (1 stacja na Wegrzech) - cena 120 koron. W Rajce pociag stoi ok. 15 minut i mozna po odprawie celnej (nie wiem czy po wejsciu do UE dalej takowa jest) bilet kupic na stacji lub po prostu poczekac na kondziarza, bilet Rajka - Gyor 400 HUF (Forintów) (100 HUF to po obecnym kursie 1,8 PLN). W Gyor IC do Sombathely a tam przesiadka na osobowy do Nagykanizsa) - razem cena 2100 HUF (wraz z 400 doplaty do IC), w Nagykanizsa bylismy o 21 i tam mieslimy spać (na kempingu - jest na zachodnim krancu miasta). Na migi od kierowcy miejskiego dowiedzelismy sie jaki autobus tam jedzie (dzis juz nie pamietam numeru) bilet komunikacji miejskiej kosztował 115 HUF w 1 stonę. Rano jazda 30 km pociagiem do Gyekenyes na granicy Chorwackiej (cena 200 HUF). A tam przesiadka na pociąg do Koprivnicy (koszt 700 HUF). W Kopivnicy kupilsmy odrazu bilet na pociag do Splitu z przesiadka w Zagrzebiu (koszt 121 Kn, 100 Kn to ok. 60 zł). W Zagrzebiu spedzilismy kilka godzin (bagaże zostawilismy w przechowalni) a wieczorem jechalismy nocnym pociagiem do Splitu, w ktorym bylismy ok. 7 rano.
Sumując koszty podróży Katowice - Split
PL - ok. 20 zł (wraz z biletem przez granice Słowacką)
SK - ok. 370 koron - 41 zł
HU - 3630 HUF - 65 zł
CRO - 121 kn - 72 zł

Razem ok. 200 zł (z czego najdroższy był bilet chorwacki), ale przy cenie biletu do Splitu w taryfie międzynarodowej CIV (ok. 600 zł) to i tak niewiele.
Godziny połaczen i aktualne ceny warto sobie posprawdzać na stronkach wlasiwych kolei.
SK - http://www.zsr.sk
HU - [url]elvira.mavinformatika.hu[/url]
CRO - http://www.hznet.hr

Mozna jechać na bardzo wiele wariantów. Generalnie granice warto przekraczać pieszo np w Cieszynie/Czeskim Cieszynie lub w Komarno/Komarom na granicy słowacko - węgieskiej lub jak najkrótszym odcinkiem pociagiem, najlepiej tam gdzie są kolejowe przejscia małego ruchu granicznego, wtedy cena to 1-2 €.
Wracaliśmy podobnym sposobem ze Słoweni, przez Redics na wegrzech - Komarno/Komarom, i Zwardoń. Cena podróży powrotnej (licząc od Redics) zamknęła się kwotą ok. 100 PLN.

Polecam podróż pociagiem, zawsze jest fajna przygoda, spotkani ludzie (kondzarze też) chętnie pomagają. W Czechach, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech nigdy nie spotkałem się z sytacją wymuszenia jakiejs "internacjonalnej tarify" przez kondziarzy co jest nagminne w pociagach miedzynarodowych w Rumunii i Bułgarii (nie raz sie wykłucałem, z różnym skutkiem). Pozdrawiam wszystkich zwolenników podrózowania pociagiem! :)
Tottoto
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tottoto » 05.09.2004 19:45

Ups... ale sie rozpisalem. Te dziwne szlaczki to EURO, forum nie obsługuje widać euro-znaczka.
tora
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tora » 26.06.2005 13:00

Właśnie takiej informacji szukalam, jak ta z dokładnie podana trasa przejazdu do chorwacji! Niesamowite ze ja znalazlam, trafiłam a to forum po długich poszukiwaniach i taka niespodzianka! :) super! tottoto!! jestes wielki!
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 27.06.2005 11:47

Niezła trasa Tottoto 8O
wujo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wujo » 19.08.2005 18:48

tora napisał(a):Właśnie takiej informacji szukalam, jak ta z dokładnie podana trasa przejazdu do chorwacji! Niesamowite ze ja znalazlam, trafiłam a to forum po długich poszukiwaniach i taka niespodzianka! :) super! tottoto!! jestes wielki!


Tora jechalas juz moze ta trasa? A moze znalazlas cos rownie ciekawego. Jezeli tak to daj znac prosze jak Ci poszlo. Ja jade za trzy tygodnie do Makarskiej i wlasnie pracuje nad trasa. :D

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone