Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

plywanie na pontonie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dariusz73
Odkrywca
plywanie na pontonie

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 18:04

czy ktos plywa regularnie na pontonie w CRO, czy zdarzylo sie zeby ktos go skontrolowal kiedys i czy moze komus sie przydarzyla kradziesz owego sprzetu lub inny pzrykry incydent ? Prosze o relacje i wymiane doswiadczen.
Odyseusz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odyseusz » 29.05.2006 18:55

Braliśmy ponton przez ostatnie 3 lata (3 osobowy "Zefir" z silnikiem bodajże 4 konnym i nigdy nie spotkała nas żadna kontrola. Na noc zostawał przycumowany pośród innych łódek i pontonów (razem z silnikiem) i nigdy nie zginął 8) . Zresztą stały tam dużo lepsze i droższe pontony i też niesłyszałem żeby się komuś jakaś przykrość zdarzyła :D
dariusz73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 19:07

ja mam BRIG-a 3,60m i do tego yamahe 4suw 8KM. Zaczelem chodzic na kurs sternika motorowodnego i po 2 spotkaniach okazalo sie ze kurs zawieszony bo jakas ustawa jest niepodpisana.I na dzien dzisiejszy nigdzie w Polsce nie mozna zrobic patentu.A bez patentu mozna plywac na silniku do 6,6KM wiec moj troche przekracza ten limit. Ale mysle ze jesli kontroluja to duze jednostki a nikt sobie dupy nie zawraca pontonami bo tam tego jest mnostwo. A moze ktos z cro-maniakow ma znajomego co prowadzi szkole zeglarska i robi szkolenia na sternika ?
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 29.05.2006 20:05

Pamiętaj aby ponton byl zarejestrowany w Polsce, wtedy nikt nie bedzie zwracał uwagi.
Robi sie to w dowolmym wydziale ochrony srodowiska w daym urzędzie gminnym, lub innym badziewiu.(aktualnie koszt 17 zł)
Jak ma literki to połwa sukcesu.
Niestety nie przedstawiłeś sie z kąd jesteś
dariusz73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 29.05.2006 20:11

czyli mam isc do takiego urzedu z kwitem zakupu i zarejestrowac ?Dostane jakies numerki i mam je namalowac na pontonie ? a czy silnik tez sie rejestruje ? Wroclaw :)
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 29.05.2006 20:22

dariusz73 napisał(a):czyli mam isc do takiego urzedu z kwitem zakupu i zarejestrowac ?Dostane jakies numerki i mam je namalowac na pontonie ? a czy silnik tez sie rejestruje ? Wroclaw :)

Piękne miasto z tąd mam żonę.
Tylko ponton.Kwitu nie pokazuj bo dodatkowo zapłacisz 5żł za załącznik.
A tylko oświadcz że jest Twój.
Silnika o tej mocy nie trzeba.Mogę się mylić??
Ale gównym specjalistą jest FUX
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2006 13:49

Witam,na pływanie w Chorwacji konieczne jest wykupienie pozwolenia na pływanie na silniku,dostępne w każdym porcie.A o kurs sternika pytaj w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w swoim mieście.
libra
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 02.06.2006 14:06

W Chorwacji można pływać bez zezwoleń na łódkach i pontonach do 3m i silnikach do 5 Km. Powyżej tego niestety trzeba wykupić zezwolenie w marinie. Kosztuje chyba około 100 kun.
dariusz73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 15:27

czyli jak mam ponton3,60 i 8KM to juz musze zezwolenie ?i plus jeszcze patent sternika ?

na razie jest zablokowana pewna ustawa ktora uniemozliwia wyrobienie patentu.Juz chodzilem na taki kurs ale zostal wsztrzymany i na razie w Polsce nie mozna tego zrobic nigdzie.
libra
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 02.06.2006 15:58

Niestety przy tym sprzęcie musisz nieć jedno i drugie. A odnosnie sprawdzania to jeden raz w marinie pytano mnie ile metrów ma ponton, gdy powiedziałem że 2,8 to chorwat powiedział że wszystko w porządku i nie muszę mieć pozwoleń.
dariusz73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 16:10

no ja mam zmiar z tego 8KM zrobic 6KM wizualnie(yamaha 4suw).Bo oba silniki niczym sie nie roznia zewnetrznie i gabraytowo.W sklepie zegalrskim jeden fachowiec powiedzial mi ze roznica jest tylko w jakies uszczelce a pozatym to 2 identyczne silniki.I poradzil mi zeby sobie sam wyprodukowal naklejke i nakleil w miejsce 8.Przepisu uprawniaja do plywania bez patentu na silniku do 6,6KM.Czy w Chorwacji zatem obowiazuje 5KM ? A jak to jest jeszcze w takiej Grecji ? Niech sie wypowiadaja wodniacy... :D
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 02.06.2006 16:47

Rada:
Jeśli pływacie po kilka godzin, my robimy po kilkanaście km, warto wyposażyć sprzęt do pływania w pewnego rodzaju parasol (tzw Bimini).
Ja w tym roku zrobiłem coś takiego do swojego pontonu, i myśle że będzie super bo kilka godzin na patelni bez cienia może się skończyć poparzeniem.
Nie potrafie wkleić tutaj zdjęć i nie mogę się pochwalić.
Acha można z tym ustrojstwem pływać na maxa i nic się nie dzieje.
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 02.06.2006 16:49

dariusz73 napisał(a):czy ktos plywa regularnie na pontonie w CRO, czy zdarzylo sie zeby ktos go skontrolowal kiedys

Zdarzyło mi się. Interesowała ich tylko opłata za pływanie. Jak zobaczyli winietkę to machnęli ręką "jechać dalej".

dariusz73 napisał(a):i czy moze komus sie przydarzyla kradziesz owego sprzetu lub inny pzrykry incydent ? Prosze o relacje i wymiane doswiadczen.

Nigdy nic mi nie zginęło, a cały sprzęt plażowy (leżaki, karimaty, parasol, ABC ...) zostawiałem w łódce na noc.
dariusz73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 02.06.2006 18:26

a no to wlasnie podezzrewam ze dla chorwatow to najwazniejsza ta winietka bedzie.A czy silnik bedzie mial 5 czy 8 koni to juz bez roznicy. Najwazniejsze zeby turysta kaske zostawil u nich.
A ta winietka obowiazuje w kazdym rejonie czy tylkow wodach przyleglych do danej mariny ?
I czy trzeba jakis swistek w kapitanacie pokazac czy wystarczy "na gebe", ze ponton ma tyle dlugosci...a silnik mocy ma tyle....
a tak wogole to taki kapitanat to jest w marinie czy to jakis niezalezny budynek ? Pytam jak laik ale nie mialem zadnych doswiadzcen w tym temacie wiec nie chcialbym zrobic jakies pomylki.
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 02.06.2006 18:28

A gdzie jedziesz?
Następna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019