Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże u Slatine

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 17.03.2013 02:24

slawekewa napisał(a):
W moim opisie masz zdjęcia na Split z miejsca ,które zaznaczyłeś. Ścieżka zapewniam nie jest piaszczysta.Doszliśmy tam w = 40st.C w samo południe. Mocarnym trzeba być , coś na głowę i napoje.Warto jednak. :hut:


no może rzeczywiście nie piaszczysta, nie pamiętam już bo upał mega był :D ale autem też rady nie dało bo najpewniej zakaz był, a my raczej z tych grzecznych ;)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 17.03.2013 13:53

komanch napisał(a):Wszystkie tego typu informacje o Slatine mile widziane. Co do tłumów, też żałuję, zwłaszcza że będę tam w samym środku sezonu :?
A co do piekarni .... szlapa - co to takiego?


Taki przenny płaski chlebek. :-P
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.03.2013 17:48

Zerknijcie proszę tutaj
co to za bramka? czy dalej można przejechać i czy jest sens?
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 18.03.2013 20:20

jak najbardziej, tam dalej są świetne plaże . W sezonie pobierają na tej bramce opłatę . Po sezonie można spokojnie wjechać za darmo :)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.03.2013 20:32

a to dziady :wink: ile tej opłaty chcą?
daleko ta dróżka sie jeszcze dalej ciągnie?
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 18.03.2013 20:39

nie pamiętam ile bo w sezonie nie wjeżdżaliśmy . A ciągnie się kilka kilometrów, chyba jakoś . Na mapie wygląda jakby się urywała dosyć szybko, ale z tego co wiem mozna dojechać aż do takiego jasnego "placka" prawie pod koniec wyspy .
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 18.03.2013 21:26

komanch napisał(a):a to dziady :wink: ile tej opłaty chcą?
daleko ta dróżka sie jeszcze dalej ciągnie?


10 KN od auta. Z reguły kasę pobierają dzieciaki, jak ktoś pieszo to nic nie płaci.
W latach 70 -tych na plażę kava za bramkami ludzie ze Splitu musieli na weekend dopływać własnymi łodziami. Później dopiero utworzono drogę gruntową w celach przeciwpożarowych. :papa:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 18.03.2013 21:28

Madzik68 napisał(a):nie pamiętam ile bo w sezonie nie wjeżdżaliśmy . A ciągnie się kilka kilometrów, chyba jakoś . Na mapie wygląda jakby się urywała dosyć szybko, ale z tego co wiem mozna dojechać aż do takiego jasnego "placka" prawie pod koniec wyspy .

Dokładnie za ok. 2km jest bar a później stary jakby kamieniołom. W pobliżu baru plaża wysypana jest tłuczniem wapiennym na krótkim odcinku.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 18.03.2013 21:30

Plaża za bramkami ok.2 km i 100m za barem
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/quote]
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 18.03.2013 22:38

slawekewa napisał(a):Dokładnie za ok. 2km jest bar a później stary jakby kamieniołom. W pobliżu baru plaża wysypana jest tłuczniem wapiennym na krótkim odcinku.


no to my najdalej byliśmy w okolicach baru, też fajna plaża, szczególnie dla dzieci :) wcześniej też jest fajna zatoczka, tylko tam więcej skałek i kamlotów ;) do jakby kamieniołomu może w tym roku dojedziemy ;)
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 19.03.2013 00:28

moze jeszcze ktos ma jakies zdjecia ciekawych miejscowek / plaz-yczek w tych okolicach ?
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 19.03.2013 00:36

slawekewa napisał(a):Ale co , pekara (piekarnia) na końcu Vrh Sela piecze super chlebki i niezapomniana szlapę. Pycha.

Mógłbyś mi wskazać miejsce tej piekarni? przeleciałem całą Vrh Sela na street view i nie znalazłem :wink: em
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 19.03.2013 00:40

komanch napisał(a):
slawekewa napisał(a):Ale co , pekara (piekarnia) na końcu Vrh Sela piecze super chlebki i niezapomniana szlapę. Pycha.

Mógłbyś mi wskazać miejsce tej piekarni? przeleciałem całą Vrh Sela na street view i nie znalazłem :wink: em


podpinam sie do prosby :P
Polly
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polly » 19.03.2013 23:12

stalowy.mis napisał(a):moze jeszcze ktos ma jakies zdjecia ciekawych miejscowek / plaz-yczek w tych okolicach ?


Jak znajdę wolna chwilę (może weekend) to wkleję kilka fotek. Zatoczki sa naprawdę świetne. Choć w sezonie cumuje tam sporo łodzi i robi się tłoczno! Co do ciekawych miejscówek to musisz się bardziej określić co lubisz.
Mi osobiście bardzo się podobało po drugiej stronie wyspy, choć żona była odmiennego zdania (wszystko rzecz gustu). Świetna plaża jest obok kościółka w Slatine.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 20.03.2013 00:37

komanch napisał(a):
slawekewa napisał(a):Ale co , pekara (piekarnia) na końcu Vrh Sela piecze super chlebki i niezapomniana szlapę. Pycha.

Mógłbyś mi wskazać miejsce tej piekarni? przeleciałem całą Vrh Sela na street view i nie znalazłem :wink: em

Nie umiem wklejać punktu w google maps.Jak wjedziesz pod górke do Slatine to będzie pierwsze skrzyzowanie.
W lewo na dół plaża garma. Prosto za 100 m kościół po lewej stronie .W prawo i to ostro w prawo prawie do tyłu skręcasz i po lewej stronie miniesz kawiarnie.Jedziesz dalej lekko pod górkę i widzisz szkołę, jedziesz dalej lekko w lewo pod górkę i cały czas prosto główną drogą.Nigdzie w bok ni jesteś w stanie skręcić bo cholernie wąsko. za jakieś 200 m poczujesz zapach i trafisz. Jak skręcisz w prawo na krzyżówce to w google maps street vie po lewej stronie miniesz niebieskiego peugeota partnera z napisem service zaninović. To znaczy że dobrze jedziesz. Ja od peugeota z buta szedłem 5 min.
Piekarnie mają kosowiacy. Fajni ludzie i sprzedawczyni czarna babka.Miła i sympatyczna.
Ogólnie to fajnie pobłądzić ponieważ wtedy poznaje się ludzi i kraj. :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże u Slatine - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone