Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże u Slatine

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 15.03.2013 20:45

stalowy.mis nie wiem czy da radę ;) my mieliśmy apartament w Mastrince zatem śmigaliśmy autem w rejony za Slatine i dużo dalej, tak samo jak na drugą stronę wyspy, w upały 30-40 stopni to samo podejście do apartmanu było niezłą ekspedycją a co dopiero latanie po całej wyspie :D
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 15.03.2013 20:48

hmm jako że to będzie mój 1 raz nie jestem świadom panujących temperatur w tym terminie :P a jeśli tak jak piszesz to już czuje problemy ze "spacerami"
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 15.03.2013 20:58

e tam zaraz "problem" pojedziesz i sam zobaczysz na co Cię stać, my byliśmy dwa razy początkiem lipca temp. powyżej 40 stopni i spacerki do Trogiru były a jakże :D lało się z nas ale tam jest inny klimat no i urlop to magiczne słowo :D ale żeby dygać pod górkę w mega słońcu na drugą stronę wyspy to przesada była by że ;) aczkolwiek siostra z chłopakiem razu pewnego ruszyli do Żedno bo im się wydawało że to tuż tuż i... zaliczyli jakieś kłujące krzaczory i chaszcze i w te pędy byli z powrotem :D potem się okazało że w sumie niedaleko już mieli do Żedno, tyle że jakby tam wleźli to ni skrawka cienia na samej górze ;)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.03.2013 23:42

Madzik68 napisał(a):natomiast polecam udać się drogą w dół, my parkowaliśmy na rozwidleniu ale można podjechać dalej i tam postawić auto a potem przejść się do kościoła Gospe od Prizidnica zaliczając po drodze super widoki :)

Zerknąłem na Street View i jest tak jak mówisz :) no i można zjechać dalej w dół, ale na rozwidleniu jest zakaz :wink: nie mniej jednak na pewno odwiedzę to miejsce, jak i zresztą każde inne na tej wyspie, przynajmniej taki mam plan :hut:

stalowy.mis napisał(a):wybieram się 1 raz do Chorwacji właśnie do Slatine :) PS: może ktoś z forumowiczów będzie tam w terminie od 17sierpnia ?

Będę tam na przełomie lipca i sierpnia, ale 17 już nie.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 00:19

stalowy.mis napisał(a):widzę , ze temat się rozkręca i coraz więcej przydatnych informacji się pojawia :))

mam pytanie do Madzik68 lub osób które tam były czy ze Slatine jest możliwe dojście z tzw. "laczka" do Gospe od Prizidnica w sierpniu czy raczej to głupi pomysł ?

wybieram się 1 raz do Chorwacji właśnie do Slatine :) PS: może ktoś z forumowiczów będzie tam w terminie od 17sierpnia ?

pozdrav


Można, ale trza mieć niezły chart ducha. Najlepiej dojechać do rozwidlenia i wtedy to pikuś. :papa:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 00:22

Madzik68 napisał(a):
komanch napisał(a):A skoro już temat Slatine ... wiesz może czy można dojechac autem na sam prawy kraniec wyspy? tutaj


wtrące się :) ta droga na mapce na koniec wyspy to nie ulica, piaszczysta ścieżka, nie doszliśmy bo upał nas pokonał :) natomiast polecam udać się drogą w dół, my parkowaliśmy na rozwidleniu ale można podjechać dalej i tam postawić auto a potem przejść się do kościoła Gospe od Prizidnica zaliczając po drodze super widoki :)


W moim opisie masz zdjęcia na Split z miejsca ,które zaznaczyłeś. Ścieżka zapewniam nie jest piaszczysta.Doszliśmy tam w = 40st.C w samo południe. Mocarnym trzeba być , coś na głowę i napoje.Warto jednak. :hut:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.03.2013 00:44

slawekewa napisał(a):Plaża Kava oddalona ok. 4 do 5km od portu.
Dojazd drogą gruntową.Opłata za wjazd u jakiś pseudocelników 10 KN

4-5km na wschód? od portu w Slatine?
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 00:48

komanch napisał(a):
slawekewa napisał(a):Plaża Kava oddalona ok. 4 do 5km od portu.
Dojazd drogą gruntową.Opłata za wjazd u jakiś pseudocelników 10 KN

4-5km na wschód? od portu w Slatine?

TAK :papa:
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.03.2013 01:08

slawekewa napisał(a):
komanch napisał(a):
slawekewa napisał(a):Plaża Kava oddalona ok. 4 do 5km od portu.
Dojazd drogą gruntową.Opłata za wjazd u jakiś pseudocelników 10 KN

4-5km na wschód? od portu w Slatine?

TAK :papa:

Super :D
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 16.03.2013 02:33

dzięki za info :) będziemy próbować heh :P
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.03.2013 13:14

slawekewa napisał(a):
komanch napisał(a):
slawekewa napisał(a):Plaża Kava oddalona ok. 4 do 5km od portu.
Dojazd drogą gruntową.Opłata za wjazd u jakiś pseudocelników 10 KN

4-5km na wschód? od portu w Slatine?

TAK :papa:

To gdzieś TUTAJ? na wysokości punktu B? pokazuje tu 3,5km :)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 23:31

Na północ od pkt B
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 23:34

Plaża kava to jest jednak odcinek ok. 1000m wybrzeża , tak że spoko.Każdy miejsce znajdzie. Im wcześniej tzn. 9 do 10 godz.rano to spoko o fajne miejsca.
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 23:38

:( A tak moje prywatne spostrzeżenie. Byłem w 2010 i 2011. W 2010 na początku lipca był klimat. 2011 sierpień =tłumy, puno vozila , w konobach wieczorem brak wolnych stolików , mnóstwo ludzi. Traci swój dalamatyński mentalitet moja kochana Slatine.
Moja ulubiona konoba Mali Porat po roku traci swój charakter.Ale co , pekara (piekarnia) na końcu Vrh Sela piecze super chlebki i niezapomniana szlapę. Pycha.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.03.2013 23:58

Wszystkie tego typu informacje o Slatine mile widziane. Co do tłumów, też żałuję, zwłaszcza że będę tam w samym środku sezonu :?
A co do piekarni .... szlapa - co to takiego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże u Slatine - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone