Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaze na Hvarze !!!!!!!!!!!! ale mi sie 'rymnelo'

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Harry
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2003
Plaze na Hvarze !!!!!!!!!!!! ale mi sie 'rymnelo'

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harry » 24.07.2003 15:49

Cromaniacy,
Podzielcie sie prosze swoimi informacjami: gdzie plazowaliscie na Hvarze, gdzie sa ciekawe miejsca do plazowania, nurkowania i podziwiania krajobrazow. jak jest z plazowaniem na wyspach Pakleni Otoci.
z gory dzieki za info. Bedziemy bez dzieci, wiec lagodne zejscie do morza nie jest wymagane - czym ekstremalniej i ciekawiej tym lepiej, no zeby bylo miejsce na 6 karimat
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Plaże na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 24.07.2003 16:27

Byłam w tym roku na Hvarze w miejscowości o tej samej nazwie. Było super. Mnóstwo zatoczek, plaż. Idealne miejsce do nurkowania w ABC. Coś w tym musi być skoro nurkowie z Centrum Nurkowego "Nautica" mają tam swoją bazę. Jeden dzień poświęciliśmy na opłynięcie wysepek piekielnych. To także idealne miejsca do nurkowania. Za wypożyczenie łódki z silnikiem na cały dzień z pełnym bakiem paliwa zapłaciliśmy 200 kun. Nie potrzebne są do tego żadne papiery. Pozdrawiam. :papa: Joanna
Harry
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harry » 24.07.2003 16:31

Joanna, pytanko: ile osób zmiesci sie na takiej lodce. Nas jest 6 sztuk.
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Plaże na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 24.07.2003 16:37

Nas było 6 osób, z tym ,że dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Myślę, że 6 osób to max. Jeśli chodzi o krajobrazy to jest co podziwiać. Z fortecy Espanola widać cały Hvar i wyspy piekielne. Super. Z panoramy zaś całą wyspę, a przy dobrej widoczności ląd.
Melek
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melek » 25.07.2003 08:42

Harry kiedy sie wybieracie? My na hvar wyruszamy juz 1.08 , na ludeczke (dwusilnikowa :) ) juz od dluzszego czasu mam ochotke :) , aha no i bedzie nas tez 6 .
Pozdr.
leszko1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2003
Re: Plaże na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszko1 » 25.07.2003 10:01

joanna000 napisał(a):Nas było 6 osób, z tym ,że dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Myślę, że 6 osób to max. Jeśli chodzi o krajobrazy to jest co podziwiać. Z fortecy Espanola widać cały Hvar i wyspy piekielne. Super. Z panoramy zaś całą wyspę, a przy dobrej widoczności ląd.


Czesc
wybieram sie tez do hotelu Sirena... cena niewielka, nie musze miec az takiego komfortu... a wazne zeby odpoczac od tłumu ludzi (pracuje jako doradca klienta) i czasami z zona potrzbujemy spokoju... chce ciebie sie zapytac czy warunki sypialne są w miare przyzwoite czy lepiej wziac ze soba kawalek poscieli :-) :lol: aha bierzemy ze soba pk 350 euro i czy za te pieniazki na 10 dni zabawy nam wystarczę (coś powaznego to jedynie planujemy wypad do Splitu :) )
dzięki za odpowiedż
PS skąd dowiedzialas sie o biurze MARCO?! kawał drogi z towjej miejscowosci :) hehehe :D
Harry
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harry » 25.07.2003 11:33

Hej Melek,
My wyjezdzamy z poznania 30 lipca wieczorem. ale najpierw bedziemy w Makarskiej. Na hvar dojedziemy 5 lub 6 sierpnia.Cos mi sie widzi ze razem wypijemy pare piwek, ekipa bylaby silna: tuzin!
a moze i wyscigi lódkami!!!!!!!!!!!
nasza szostka to trzy pary, 25-28 lat
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 25.07.2003 11:44

Witam!
Ofertę biura "Marco" znalazłam w internecie przez przypadek. Podobnie jak Ty szukałam wraz z mężem ciszy i spokoju i ta oferta wydała nam się idealna. Nie pomyliliśmy się. Było cudownie! Co do warunków noclegowych nie musicie się martwić. Pokoje są skromnie, ale funkcjonalnie urządzone. Każdy pokój posiada balkon z widokiem na zatoczkę. Czysta pościel, codzienna wymiana ręczników. Nikt nie miał żadnych zastrzeżeń, wszyscy byli bardzo zadowoleni. 350 euro z pewnością Wam wystarczy (zresztą w Hvarze są bankomaty :wink: ). Musicie wziąc pod uwagę postoje w Czechach (posiłek) i Austrii. Poza tym zatrzymywaliśmy się na strefie wolnocłowej. Prawie każdy robił tam zakupy :wink: . Split zwiedzaliśmy czekając na prom. Mieliśmy 2 godziny i to wystarczyło. Na miejscu można skorzystać z wycieczek fakultatywnych m.in.: do Dubrownika, na wyspę Brac-Bol, wyspę Korcula, piknik rybny, rafting. Najdroższy był Dubrownik i rafting. Pozostałe w granicach 250-300 kun za osobę. My ,jak już wcześniej pisałam, wypożyczyliśmy łódkę i sami zwiedziliśmy wyspy piekielne. Zazdroszczę Wam tego wyjazdu. Na pewno będziecie zadowoleni. Hvar to istny raj. Pozdrawiam :papa: .
Chętnie odpowiem na Wasze pytania odnośnie wyjazdu. Joanna
Ps. Z Gdańska jest jeszcze dalej do biura "Marco" :D Jak Wy znaleźliście tę ofertę?
leszko1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszko1 » 25.07.2003 12:52

Dziękuje :-)
Tez przez internet troche posrednie przez inna firme. Chcielismy jechac miedzy 12-25 sierpnia (tak dostalem urlop) 8) Wierze ze bedzie romantycznie tym bardziej ze Ewa moja zonka ma urodziny :) bedzie co swietowac :) raczej dubrownik sobie odpuscimy za droga jak nam sie spodoba w Chorwacja to moze kiedys pojedzimy :) najwazniejsze zeby bylo czasmi "dostepna" cisza :lol: a od czasu do czasu jakas mala imprezka... uff tylko czy tam jest dobre piwo... inne mocnijesze mnie jakos omijaja :)
dzieki za informacje
uff jeszcze trzy tygodnie ....
leszko1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszko1 » 25.07.2003 12:53

Dziękuje :-)
Tez przez internet troche posrednie przez inna firme. Chcielismy jechac miedzy 12-25 sierpnia (tak dostalem urlop) 8) Wierze ze bedzie romantycznie tym bardziej ze Ewa moja zonka ma urodziny :) bedzie co swietowac :) raczej dubrownik sobie odpuscimy za droga jak nam sie spodoba w Chorwacja to moze kiedys pojedzimy :) najwazniejsze zeby bylo czasmi "dostepna" cisza :lol: a od czasu do czasu jakas mala imprezka... uff tylko czy tam jest dobre piwo... inne mocnijesze mnie jakos omijaja :)
dzieki za informacje
uff jeszcze trzy tygodnie ....
leszek
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 25.07.2003 20:16

Najlepsze piwko to Karlowacko (4,5 kuny). Piłam też Rakiję, Travaricę i Prosek (słodkie wino). Jednak zdecydowanie najbardziej smakowało mi zimne piwko i wino, które piliśmy wieczorami w winiarniach. W samym hotelu masz gwarantowaną cisze i spokój. Przed wyjazdem na tarasie hotelowym można potańczyć i posłuchać chorwackich piosenek. Chorwaci niesamowicie śpiewają na głosy!!! Pobawić się można w samym Hvarze (20 minut spacerkiem). Odwiedźcie koniecznie super knajpkę z drzewami pomarańczy, które tworzą baldachim nad głowami!! ("Garten Dalmacija - Festina"). Rezydent wie jak do niej trafić, a jeżeli lubicie owoce morza to polecam "Bistro Marinero". Ogólnie Hvar jest przepiękny i przypomina trochę swoją zabudową włoskie miasteczko. I ten zapach lawendy!! Zresztą Włochów będzie sporo. Wiem, że od 01.08 do 22.08 to głównie oni okupują Hvar.
Ja już tęsknię za tym miejscem :cry: i codziennie oglądam zdjęcia. Za rok też tam pojadę. To pewne!! :!: Pozdrawiam
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 27.07.2003 20:56

Joanno!!! zgadzam się z tobą w 100% !!!
krzych72
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.07.2003
Re: Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych72 » 31.07.2003 07:59

joanna000 napisał(a):Najlepsze piwko to Karlowacko (4,5 kuny). Piłam też Rakiję, Travaricę i Prosek (słodkie wino). Jednak zdecydowanie najbardziej smakowało mi zimne piwko i wino, które piliśmy wieczorami w winiarniach. W samym hotelu masz gwarantowaną cisze i spokój. Przed wyjazdem na tarasie hotelowym można potańczyć i posłuchać chorwackich piosenek. Chorwaci niesamowicie śpiewają na głosy!!! Pobawić się można w samym Hvarze (20 minut spacerkiem). Odwiedźcie koniecznie super knajpkę z drzewami pomarańczy, które tworzą baldachim nad głowami!! ("Garten Dalmacija - Festina"). Rezydent wie jak do niej trafić, a jeżeli lubicie owoce morza to polecam "Bistro Marinero". Ogólnie Hvar jest przepiękny i przypomina trochę swoją zabudową włoskie miasteczko. I ten zapach lawendy!! Zresztą Włochów będzie sporo. Wiem, że od 01.08 do 22.08 to głównie oni okupują Hvar.
Ja już tęsknię za tym miejscem :cry: i codziennie oglądam zdjęcia. Za rok też tam pojadę. To pewne!! :!: Pozdrawiam


A możesz podać namiary na Marco?
darek sand

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek sand » 05.09.2003 12:51

Widzę, że wszyscy będący na wyspie Hvar piszą tylko o mieście Hvar. Byłem i tam i wcale nie to mnie najbardziej zachwycilo. Przede wszystkim jest tam najdrożej na całej wyspie. Konia z rzędem temu, kto kupi Karlovacko za 4,5 kuny :cry: Fakt, miasto jest bardzo ładne, warto zrobić kilka fotek. Nie mniej urocze, ale z mniejszym ruchem i tańsze są miasta Stary Grad i Jelsa (a i Vrboska, choć malutka, jest ciekawa). Jeśli jesteście na Hvarze samochodem i chcecie przeżyć troszkę emocji, polecam przejazd tunelem do miasteczka Zavala (jeden pas ruchu, żadnych światel i wentylacji, ściany kute, tuż przy szybach, jedna mala mijanaka pośrodku i mało kto przestrzega sygnalizacji świetlnej przy wjeździe. 8O ). Zresztą, jak przejedziecie drogę Sucuraj - Jelsa, to więcej żadna droga was nie zaskoczy (moja żonka poplakala się ze strachu :D , a i widzieliśmy jak podnosili samochód, który zawisł na wahaczach nad przepaścią.)

Warto wybrać się na wycieczkę pieszą do jaskinii w Humacu (parę km za Jelsą w stronę Sucuraju). W soboty, pon. i środy o dziewiątej wyrusza wycieczka składająca się z chętnych z sympatycznym przewodnikiem (25 kun dorosly, 10 dziecko) do pieczary, a potem jeszcze można obejrzeć osadę. N amiejscu jest restauracja.



Z piw polecam ZłotegoRoga (zielono-czarna puszka). Tani i dobry.
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 05.09.2003 14:33

Myślę, że w Hwarze (mieście) i na Piekielnych Wysepkach każdy z turystów znajdzie zadowalającą plażę, oczywiście poza tymi szukającymi piaszczystych plaż :) Będąc pierwszy raz warto poświęcić trochę czasu na początku na zapoznanie się z wybrzeżem.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Plaze na Hvarze !!!!!!!!!!!! ale mi sie 'rymnelo'
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone