Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.05.2021 03:15

Kolor wody w Grebišće i niektóre kadry przypominają mi Lovrečinę.
Dam jej szansę w tym roku, licząc na wow u najmłodszej

Czyli której ? :P
Czyż najmłodsza właśnie na nie niej nie była? Sorry, może nie doczytałam :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2021 08:05

Z pewnością się doczekamy bo jeszcze tydzień został :)
O dziwno gdy byłem na niej (Zen) w sierpniu to była niemal pusta nawet na parkingu, a pod koniec lipa nawet tam ruch panował...
Jak Konrad wspominał częściowo jest piaseczek, są półeczki kamieniste, są malutkie mini plażyczki dla 1 rodziny, jest betonowy deptak z którego się fajnie skacze do wody, po prawej (patrząc z parkingu w morze) jest możliwość snurkowania przy skałkach.
Z braku laku ta plażyczka jest jedną z lepszych "przy Jelsie".
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.05.2021 09:22

Habanero napisał(a):
Jasne, że tak :D
Poranki są niezwykłe,... można nieźle odpłynąć :wink:

P.S.
Gdzie jedziecie ?


Równy miesiąc po Twoim poście dostrzegłem w nim to pytanie. :oops: Cóż, percepcja już nie ta... :oczko_usmiech:
Na trzy pierwsze tygodnie sierpnia mamy apartman przy promenadzie w uvali Vitarnja, tak mniej więcej w połowie drogi między Jelsą i Vrboską. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2021 11:41

Katerina napisał(a):Kolor wody w Grebišće i niektóre kadry przypominają mi Lovrečinę.
Dam jej szansę w tym roku, licząc na wow u najmłodszej

Czyli której ? :P
Czyż najmłodsza właśnie na nie niej nie była? Sorry, może nie doczytałam :wink:

Zenčišće :idea:
Rekonesans tych dwóch plaż robiłem sam. Dziewczyny zostały na Grebišće, a ja opisując je słowami " Po 15 min. jesteśmy już na pierwszej z nich ..." , " Z drogi głównej musimy odbić w lewo na szutrówkę (zdjęcie powyżej) i znaleźć miejsce do parkowania", zwracałem się w liczbie mnogiej do osób, które chciałyby się tam wybrać na podobny spacer.
Chyba wybrałem mało zrozumiały i niefortunny skrót myślowy :? :oops:

kaeres napisał(a):Z pewnością się doczekamy bo jeszcze tydzień został :)
O dziwno gdy byłem na niej (Zen) w sierpniu to była niemal pusta nawet na parkingu, a pod koniec lipa nawet tam ruch panował...
Jak Konrad wspominał częściowo jest piaseczek, są półeczki kamieniste, są malutkie mini plażyczki dla 1 rodziny, jest betonowy deptak z którego się fajnie skacze do wody, po prawej (patrząc z parkingu w morze) jest możliwość snurkowania przy skałkach.
Z braku laku ta plażyczka jest jedną z lepszych "przy Jelsie".


Z braku laku, bliskości, dla odmiany(po hvarskich :hearts: ) , dla wygody (parking), dla pomostu (skoki) , dla baru z lodami ,
piasku w wodzie .... W skrócie dla dzieci, a co za tym idzie, dla świętego spokoju, będzie git :wink:

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):
Jasne, że tak :D
Poranki są niezwykłe,... można nieźle odpłynąć :wink:

P.S.
Gdzie jedziecie ?


Równy miesiąc po Twoim poście dostrzegłem w nim to pytanie. :oops: Cóż, percepcja już nie ta... :oczko_usmiech:
Na trzy pierwsze tygodnie sierpnia mamy apartman przy promenadzie w uvali Vitarnja, tak mniej więcej w połowie drogi między Jelsą i Vrboską. :wink:


No to elegancko,... jeszcze będziemy :D
Musimy gdzieś się Krzysiek spiknąć :coool: :nice:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.05.2021 12:12

Nie widzę przeciwskazań. Tym bardziej, że to mój pierwszy stacjonarny, długoterminowy Hvar, a rad prawie że tubylca warto posłuchać. 8)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2021 12:33

Bravik napisał(a):Nie widzę przeciwskazań. Tym bardziej, że to mój pierwszy stacjonarny, długoterminowy Hvar, a rad prawie że tubylca warto posłuchać. 8)


To pozwolisz , że prawie tubylec :lool: poradzi się Ciebie.
Czy polecasz Medvidinę na jednodniowy wypad, ciężki jest zjazd do zatoczki i czy z parkowaniem nie ma tam problemu ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2021 13:11

Na Zenčišće wybrałam się kajakiem, była zupełnie pusta. Tuż za murkiem rosną winogrona a na skraju zatoczki powstała sympatyczna hacjenda. Pod wodą całkiem ciekawie. Wracając na kemping rozszalał się taki mistral, że mimo całej pary włożonej w wiosłowanie kajak się prawie nie poruszał do przodu, a fale wlewały się do środka .. aparat ucierpiał :| więc wspomnienia związane z tą plażą nie należą u mnie do najlepszych :(
Gdy dotarliśmy do kempingu Holiday wszystko ustało nagle.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.05.2021 13:20

Habanero napisał(a): To pozwolisz , że prawie tubylec :lool: poradzi się Ciebie.
Czy polecasz Medvidinę na jednodniowy wypad, ciężki jest zjazd do zatoczki i czy z parkowaniem nie ma tam problemu ?


Zjechaliśmy i wjechaliśmy na skuterze (50 ccm). Szutrówka, ale w miarę szeroka i równa. Byliśmy tam dość późnym popołudniem w trzeciej dekadzie sierpnia, więc plaża była pustawa. Jako że jechaliśmy skuterem, to za bardzo nie zwracałem uwagi na możliwość parkowania. Zjeżdżaliśmy praktycznie na plażę. Z tego co kojarzę, to przy zachodniej zatoczce można zaparkować, ale to wschodnie zatoczki są ładniejsze. Czy warto? Miejsce fajne , tylko brak jakiejkolwiek gastronomii. Myślę, że i w sezonie za dużo ludzi tam nie będzie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2021 17:15

gusia-s napisał(a):Na Zenčišće wybrałam się kajakiem, była zupełnie pusta. Tuż za murkiem rosną winogrona a na skraju zatoczki powstała sympatyczna hacjenda. Pod wodą całkiem ciekawie. Wracając na kemping rozszalał się taki mistral, że mimo całej pary włożonej w wiosłowanie kajak się prawie nie poruszał do przodu, a fale wlewały się do środka .. aparat ucierpiał :| więc wspomnienia związane z tą plażą nie należą u mnie do najlepszych :(
Gdy dotarliśmy do kempingu Holiday wszystko ustało nagle.


Pamiętam Waszą kajakową wyprawę.
Ale byliście chyba jedną zatoczkę dalej (U. Crkvica) :roll:
Tam jest murek i hacjenda na brzegu...
20200728_133619.jpg


Z Zenčišće miałaś serię bardzo ładnych i zachęcających fotek :hearts:
20190627_234110-COLLAGE.jpg




Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a): To pozwolisz , że prawie tubylec :lool: poradzi się Ciebie.
Czy polecasz Medvidinę na jednodniowy wypad, ciężki jest zjazd do zatoczki i czy z parkowaniem nie ma tam problemu ?


Zjechaliśmy i wjechaliśmy na skuterze (50 ccm). Szutrówka, ale w miarę szeroka i równa. Byliśmy tam dość późnym popołudniem w trzeciej dekadzie sierpnia, więc plaża była pustawa. Jako że jechaliśmy skuterem, to za bardzo nie zwracałem uwagi na możliwość parkowania. Zjeżdżaliśmy praktycznie na plażę. Z tego co kojarzę, to przy zachodniej zatoczce można zaparkować, ale to wschodnie zatoczki są ładniejsze. Czy warto? Miejsce fajne , tylko brak jakiejkolwiek gastronomii. Myślę, że i w sezonie za dużo ludzi tam nie będzie.


Dzięki Bravik :D
Z parkowaniem będzie tu rzeczywiście słabo :roll:
, ...szkoda bo fajne te dwie plaże.
x16.jpg


Tu :? Raczej byśmy nie chcieli wchodzić miejscowym na głowę .
Patent ze skuterem na wyspie....świetny :D
1446651248_huge.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.05.2021 17:51

Habanero napisał(a):Patent ze skuterem na wyspie....świetny :D


Tym bardziej, że jedziemy z żoną sami i jedziemy pociągiem. Więc tym razem skuter będzie na całe trzy tygodnie. To otwiera sporo możliwości. 8)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2021 17:57

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Patent ze skuterem na wyspie....świetny :D


Tym bardziej, że jedziemy z żoną sami i jedziemy pociągiem. Więc tym razem skuter będzie na całe trzy tygodnie. To otwiera sporo możliwości. 8)

Ooo 8O
Jak chcecie , to mogę Was odebrać z promu w SG :idea:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.05.2021 18:41

Habanero napisał(a):
Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Patent ze skuterem na wyspie....świetny :D


Tym bardziej, że jedziemy z żoną sami i jedziemy pociągiem. Więc tym razem skuter będzie na całe trzy tygodnie. To otwiera sporo możliwości. 8)

Ooo 8O
Jak chcecie , to mogę Was odebrać z promu w SG :idea:


Dzięki za propozycję, to miłe, ale transfer z portu do Jelsy i w drugą stronę na powrocie mamy w pakiecie z apartmanem. No chyba, żeby coś...Ale odpukać. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.05.2021 23:08

Habanero napisał(a): Pamiętam Waszą kajakową wyprawę.
Ale byliście chyba jedną zatoczkę dalej (U. Crkvica) :roll:
Tam jest murek i hacjenda na brzegu...
i kapliczka :) Święta racja :mrgreen: nazwy mi się pomieszały,

Habanero napisał(a): Z Zenčišće miałaś serię bardzo ładnych i zachęcających fotek :hearts:
Bar się dopiero budował czy tam remontował, sporadycznie ktoś był na tej plaży. Odkąd bar ruszył widać, że plaża ma większe wzięcie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.05.2021 18:04

Bravik napisał(a):...
Dzięki za propozycję, to miłe, ale transfer z portu do Jelsy i w drugą stronę na powrocie mamy w pakiecie z apartmanem. No chyba, żeby coś...Ale odpukać. :wink:

Pakiet full wypas :wink:
Spoko, jakby co to wal śmiało.

gusia-s napisał(a):... Bar się dopiero budował czy tam remontował, sporadycznie ktoś był na tej plaży. Odkąd bar ruszył widać, że plaża ma większe wzięcie.


Tym bardziej , że ...bez korony :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.05.2021 05:54

Gib...Zavala - Otok Šćedro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone