Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan na półwysep Istria - proszę o rady.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008
Plan na półwysep Istria - proszę o rady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 09.06.2008 11:11

Od dwóch dni przeczytałem mnóstwo na tym forum. Dowiedziałem się bardzo dużo o wiele więcej niż w 3 ech przewodnikach po CRO,które posiadam. Za to wszystkim dziękuję.

Proszę ewentualnie o udoskonalenie mojego planu na zwiedzenie Istrii z żoną, samochodem i namiotem. Zaznaczam, że jestem bardziej typem zwiedzacza niż opalacza. Termin od 3go lipca dokąd kasy starczy.

PLAN:
I obóz rejon m. Opatija - Mosc. Draga i takie 1 dniowe plany:
- zwiedzanie Rijeki i parku Risnjak
- wejście na górę Vojak
- wycieczka autem w serce Istrii. Miejsca: Hum,Motovun,Wodospad Sopot.
- wycieczka do Wenecji

II obóz rejon Pula najchętniej płw. Kamenjak
- zwiedzanie Puli, okolic i relax

III obóz rejon Rovinj - Poreć
- zwiedzanie Poreć, jama Baredine
- zwiedzanie Rovinj, Bale

IV obóz rejon Novigrad - Savidruja
- zwiedzanie Umag i w/w
- może z tąd ta wycieczka do Wenecji

1. Czy coś byście tu wcisneli co trzeba zobaczyć?
2. Czy jest problem z LPG na półwyspie
3. Czy jest problem z miejscem na Campie - z forum wstępnie takie:
I obóz - Camp Mosc. Draga
II obóz - Camp Tasalera - płw. Kamenjak
III obóz - nie wiem
IV obóz - Camp Veli Joze - Savudrija
kryterium - cena wole wydać na pkt. 4.
4. Gdzie najlepsze małże ?
5. Gdzie najmniej ludzi ?

Z góry dzięki za rady i spostrzeżenia !
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 09.06.2008 11:48

W okolicach Puli polecam odwiedzić Vodnjan. W kościele św.Błażeja z tyłu głównego ołtarza można zobaczyć mumie św.Nikolosy Bursy, św.Giovanniego oraz zmumifikowane fragmenty ciał św.Sebastiana i św.Barbary. Niesamowite wrażenie. Wstęp płatny(nie pamiętam kwoty), puszczana jest kaseta po polsku.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.06.2008 12:49

Serce Istri http://www.tzpazin.hr/map.htm
Polecam odwiedzić NP Brijuni
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 09.06.2008 13:04

Cz 1: do parku Risnjak jednak droga jest dośc daleka, to może być uciążliwe. Zwiedzanie w jeden dzień RIjeki i parku to max. W Rijece to się trochę nabiegasz ale zwiedzania jest mało i nie powala

Po wenecji pływa się z Puli więc nie wiem czemu to w tej fazie. Te 60 km z Moscenickiej Dragi do Puli to 1.5h jazdy w jedną stronę

Jak pojedzieszf do Hum to proponuje zajhechac do Kastav, freski w tamtejszym kościele są naprawdę wybitne, choć w kiepskim stanie

Przy długich wycieczkach możesz zamienić Moscenicką Drogę na Rabac (trochę taniej) albo Tunarice (znacznie taniej)

Część III i IV lepiej połączyć w 1 jednak przenosiny to jest kilka godzin straconych, lepiej poleżeć na plazy niż szukać miejsca na namiot 30km dalej
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 09.06.2008 13:57

dagarts, mirko, kir - dzięki!

Co do Wenecji to nie wiedziałem, że coś pływa z PULI może wiecie jaki to koszt lub link, ja zaraz sprawdzę Jadrolinię.
Do Wenecji chciałem dojechać autem. Problemem tylko jest ominięcie płatnych dróg na Słowenii. Jadąc z okolic Umagu to chyba się nie da.

Jeszcze jedno pytanko, jak najłatwiej autem dostać się nad wodospad Sopot. Dla mnie to obowiązkowa pozycja.

Czekam cierpliwie na więcej :)
jack black
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack black » 09.06.2008 19:43

dagarts napisał(a):W okolicach Puli polecam odwiedzić Vodnjan. W kościele św.Błażeja z tyłu głównego ołtarza można zobaczyć mumie św.Nikolosy Bursy, św.Giovanniego oraz zmumifikowane fragmenty ciał św.Sebastiana i św.Barbary. Niesamowite wrażenie. Wstęp płatny(nie pamiętam kwoty), puszczana jest kaseta po polsku.

W ubiegłym roku chciałem odwiedzić właśnie to miejsce,przeczytałem o nim w przewodniku,niestety pocałowałem klamkę od drzwi do kościoła.Chyba trzeba mieć szczęście żeby trafić na otwarty kościół,ewentualnie znaleźć klucznika.Było to w drugiej połowie czerwca,dobrze że nie przyjechałem tam specjalnie,udawałem się na wycieczkę statkiem po archipelagu Brijuni.Około dwugodzinny rejs bez schodzenia na ląd,ale warto skorzystać w wolnym czasie podziwiając kilkanaście różnej wielkości wysepek.Pozdrowienia dla wszystkich!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2008 19:43

kubasz5 napisał(a):Co do Wenecji to nie wiedziałem, że coś pływa z PULI może wiecie jaki to koszt lub link, ja zaraz sprawdzę Jadrolinię.
Do Wenecji chciałem dojechać autem. Problemem tylko jest ominięcie płatnych dróg na Słowenii. Jadąc z okolic Umagu to chyba się nie da.

Jeszcze jedno pytanko, jak najłatwiej autem dostać się nad wodospad Sopot. Dla mnie to obowiązkowa pozycja.

Czekam cierpliwie na więcej :)


Do Wenecji można płynąć nie tylko z Puli.
Warto też wpłynąć statkiem do Limskiego Fiordu.

Wycieczki na Istrii

W okolicach Porec-Rovinj trudno o tani kamp.
jack black
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack black » 09.06.2008 19:48

Janusz Bajcer napisał(a):
kubasz5 napisał(a):Co do Wenecji to nie wiedziałem, że coś pływa z PULI może wiecie jaki to koszt lub link, ja zaraz sprawdzę Jadrolinię.
Do Wenecji chciałem dojechać autem. Problemem tylko jest ominięcie płatnych dróg na Słowenii. Jadąc z okolic Umagu to chyba się nie da.

Jeszcze jedno pytanko, jak najłatwiej autem dostać się nad wodospad Sopot. Dla mnie to obowiązkowa pozycja.

Czekam cierpliwie na więcej :)


Do Wenecji można płynąć nie tylko z Puli.
Warto też wpłynąć statkiem do Limskiego Fiordu.

Wycieczki na Istrii

W okolicach Porec-Rovinj trudno o tani kamp.

A to prawda! Kanał Limski też warto zobaczyć! Kupiłem tam najdroższą w życiu oliwę z oliwek,ale za to jaką!
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.06.2008 20:15

Wodospad Sopot jest blisko miejscowosći Gračišće.
Obrazek
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 09.06.2008 20:45

dzięki
Ostatnio edytowano 09.06.2008 20:50 przez kubasz5, łącznie edytowano 1 raz
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 09.06.2008 20:47

mirko napisał(a):Wodospad Sopot jest blisko miejscowosći Gračišće.


Dzięki. To już wcześniej znalazłem na forum. Nie wiem tylko czy prowadzi tam jakaś droga, są drogowsazy, czy może czeka mnie ciekawa piesza przechadzka :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.06.2008 21:12

Ja byłem pieszo (staza Sv. Šimuna).
http://www.tzpazin.hr/index_eng.php?stranica=25

Droga prowadzi wokoło(Gračišće-Zajci-Floričići)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2008 22:01

kubasz5 napisał(a):
mirko napisał(a):Wodospad Sopot jest blisko miejscowosći Gračišće.


Dzięki. To już wcześniej znalazłem na forum. Nie wiem tylko czy prowadzi tam jakaś droga, są drogowsazy, czy może czeka mnie ciekawa piesza przechadzka :D


Do Sopotu :wink: można rowerkiem
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 10.06.2008 09:55

A jak tam z wypożyczaniem rowerów?
W sumie nigdy się tej kwestii nigdy w Cro nie przyglądałem.
Skutery pewnie na każdym kroku. (może tak się tam zapuszcze?)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2008 10:15

kubasz5 napisał(a):A jak tam z wypożyczaniem rowerów?
W sumie nigdy się tej kwestii nigdy w Cro nie przyglądałem.
Skutery pewnie na każdym kroku. (może tak się tam zapuszcze?)


Skoro są trasy rowerowe , to i wypożyczalnie rowerów też, ale ja nie korzystałem.
Ostatecznie można zabrać swój (jak się posiada) - widziałem, że dużo ludzi wozi swoje rowery do Chorwacji.
Ostatnio edytowano 10.06.2008 10:18 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Plan na półwysep Istria - proszę o rady.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone