Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan na półwysep Istria - proszę o rady.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.06.2016 20:36

Jeden dzień to trochę mało... A dlaczego akurat Pula i Opatija? Dla mnie najlepsze miejsce na Istrii to Rovinj(chyba bym wolała zamiast Puli, która urodą nie grzeszy). I coś z wnętrza półwyspu- np. Motovun i Grožnjan. Pewnie Ci namieszałam w głowie, ale moim zdaniem Pula i Opatija to taki sobie wybór :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.06.2016 20:43

A co chcesz zobaczyć w Puli?

Znacznie ciekawsze i ładniejsze od niej są moim zdaniem Rovinj i Poreč z bazyliką Eufrazjana. Jasne, że to zachodnie wybrzeże czyli nieco dalej, ale ja bym rozważyła jednak któreś z tych miast. Są zasłużoną wizytówką Istrii. No i coś w głębi - Grožnjan jak najbardziej.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 05.06.2016 21:04

W Puli standardowo jak większość: Arena, bramy/łuki, Kastel.
A Opatija z sentymentu, ponieważ wieki temu tam byłam i chciałam zobaczyć co i jak się zmieniło.
No to muszę wirtualnie zwiedzić Motovun i Grožnjan i się zastanowić :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.06.2016 21:19

Kilka wrażeń z półwyspu. Byłam tylko 3 i pół dnia, więc starałam się wybrać najwartościowsze miejsca. Ale do Puli już bym nie wróciła. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2016 22:05

Andzik napisał(a):Dobry wieczór :)
Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc zapytam tutaj.

Chciałabym prosić o radę, na wycieczkę "Istria w pigułce" - wycieczka jednodniowa.
Startujemy z Crikvenicy (realnie pewnie wyjedziemy ok. godz. 9) i na pewno chcę zobaczyć Pulę oraz wybrać się na Kamenjak, a w drodze powrotnej Opatija. Co jeszcze warto zobaczyć, a bardziej co zdążymy zobaczyć?
Liczę, że potrzebujemy - proszę o weryfikację:
- dojazd do Puli ok 2h 30 min - jest sens (widoczki) jechać drogą 66?
- zwiedzanie Pula ok. 2 h,
- Kamenjak ok. 2 h (dojazd, pływanie, chwila odpoczynku :) )
- dojazd do Opatiji 1h 30 min
- zwiedzanie Opatiji 1h.
- dojazd do Crikvenicy 40 min
Jeszcze jakieś 2 h mogę gdzieś dorzucić, tylko pytanie: co i gdzie?



Bardzo dobry plan, tylko bym wywalił Kamenjak, to jest cel na cały dzień,
a w zamian bym dał więcej czasu na Opatiję i Pulę 8)

Opatija to prześliczny kurort :D
Warto wstąpić do położonego obok Lovranu, tak samo ładnego :wink:
I zobaczyć rybacką dzielnicę Opatiji Volosko :D

A amfiteatr w Puli to klasa światowa, choć sama Pula jest dość brzydka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2016 23:22

Na kamienjak przeznaczyłbym cały dzień bo naprawdę warto, zabezpiecz sobie jedzenie i wodę i wypoczywaj w raju :D
Natomiast Pulę, chyba lepiej odpuścić jest przereklamowana to moje, subiektywne odczucie.
Czas ten lepiej poświęcić na Rovinj. :idea: :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 06.06.2016 21:49

Zależy co lubisz, bo dla nas prawdziwa Istria , to wioski i miasteczka w centrum półwyspu np.Buzet, Hum , Roč..itd. 8)
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 09.06.2016 20:37

Hej :)
Dziękuję za Wasze wskazówki. Przemyślę wszystko raz jeszcze ale Pula musi być (trzeba w końcu zobaczyć pierwszy raz w życiu Amfiteatr :) )
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.07.2016 11:13

Nie znalazłem jeszcze ciekawego przewodnika internetowego po Istrii (miasto - adres - atrakcja i opis - cena wstępu).
Jeśli ktoś ma jakiś to proszę o namiar.
Jeśli nie to proszę o informację co warto odwiedzić, zwiedzić.
Na pewno chciałbym odwiedzić Amfiteatr w Pula i być może Istarske Toplice. Zastanawiam się również nad Jaskiniami Szkocjańskimi.
Mam tylko lub aż (zależy jak patrzeć, oprócz zwiedzania chcę też trochę odpocząć na plaży) 10 dni. Interesują mnie przede wszystkim zabytki ale też ładne widoki.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2016 11:45

Rovinj, Poreč z bazyliką(!), Grožnjan, Motovun i parę innych. Jako przewodnik relacje z Istrii na forum - gusia-s (Pół na pół...)i inni. I ten wątek od początku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2016 12:16

empire13 napisał(a):Nie znalazłem jeszcze ciekawego przewodnika internetowego po Istrii (miasto - adres - atrakcja i opis - cena wstępu).
Jeśli ktoś ma jakiś to proszę o namiar.
Jeśli nie to proszę o informację co warto odwiedzić, zwiedzić.

http://www.istra.hr/hr/regije-i-mjesta
No i oczywiście relacje z Istrii jeśli jeszcze masz czas przed wyjazdem. :idea:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Plan na półwysep Istria - proszę o rady. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone