Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.09.2013 23:36

Ja jestem trochę zdziwiony 8O - Zaostrog piwo tu w sklepie, puszka Ożujsko lub Karlovacko 0.5l = od 9,5 do 10, 5 kun za puszkę 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2013 13:13

krakuscity napisał(a):Ja jestem trochę zdziwiony 8O - Zaostrog piwo tu w sklepie, puszka Ożujsko lub Karlovacko 0.5l = od 9,5 do 10, 5 kun za puszkę 8O


Dlatego zawsze kupuję w "szkle" , co zresztą widać na załączonym obrazku :oczko_usmiech: :mrgreen:
sun
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sun » 08.09.2013 16:34

Będąc w tym roku w Chorwacji nie mogłam nie spróbować ich piwa. Podobno aby wycieczka była udana podstawą jest spożycie tego trunku:)
Oczywiście wypiłam 2. Karlovacko i Ožujsko. Wiadomo, że smak zupełnie inny ale muszę powiedzieć (to co zapewne więcie), naprawdę rewelacja!:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.09.2013 16:59

Walnęłaś 3 browary w czasie wakacji? :) Szacun :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2013 18:09

Jeśli z gorącej plaży zejdzie się chwilowo na siedzenie, gdzie podadzą zimne piwko...niech nikt mi nie mówi, że nie smakuje Karlovacko :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.09.2013 22:50

W porównaniu do piw typu Żywiec, Harnaś czy Lech - Karlovacko jest o wiele lepsze.
Ten zapaszek po otwarciu butelki jest lepszy niż naszych piw.

Karlovacko- Ożujsko - dla mnie lepsze Karlovacko,

Ozujsko kojarzy mi się z Harnasiem.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 08.09.2013 22:55

wikol napisał(a):W porównaniu do piw typu Żywiec, Harnaś czy Lech - Karlovacko jest o wiele lepsze.

Zapomniałeś napisać, że według Ciebie.
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 08.09.2013 23:32

slapol napisał(a):Jeśli z gorącej plaży zejdzie się chwilowo na siedzenie, gdzie podadzą zimne piwko...niech nikt mi nie mówi, że nie smakuje Karlovacko :lol:



osobiście wolę Ožujsko - jakoś lepiej mi podchodzi
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 08.09.2013 23:46

W domku popijam piwka z lokalnych wytwórni takich jak browar zamkowy np: raciborskie, piwo twierdzowe lub browar Zawiercie, ogromne wrażenie zrobił na mnie browar Pinta z ich piwkami typu stare ale jare albo atak chmielu, a co do piwek ogólno dostępnych w Cro to życzyłbym naszym koncernom żeby chociaż tak smakowały kasztelany, tyskie i inne sikacze, co prawda nie ma rewelacji popijając karlovacko ale jest zdecydowanie lepsze od naszych masówek
Pozdrav
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 08.09.2013 23:51

Ani Karlovacko, ani Ozujsko nie mogą się równać z niektórymi naszymi piwami vide Raciborskie, Miłosław, Lwowskie, Ciechan... Oczywiście, na skwarze jak najbardziej wchodzą... To ich zaleta... Nie śmierdzą jak nasze Leszki czy Tyskacze, Żywce...można wypić... ale rozwodzić się nie ma nad czym.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 09.09.2013 22:07

sirk napisał(a):
wikol napisał(a):W porównaniu do piw typu Żywiec, Harnaś czy Lech - Karlovacko jest o wiele lepsze.

Zapomniałeś napisać, że według Ciebie.

Nie czepiaj się. Po prostu niektórzy lubią kukurydzę w piwie. Jest piwo i popcorn w jednym ;) . Inna sprawa, że przemysłówka z wielkich koncernów, to faktycznie ścierwo jest.
A ja mam zasadę, że gdziekolwiek jestem, to pijam (staram się) miejscowe piwka i dlatego chwalę sobie Favorita.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 09.09.2013 22:51

waldis napisał(a):
sirk napisał(a):
wikol napisał(a):W porównaniu do piw typu Żywiec, Harnaś czy Lech - Karlovacko jest o wiele lepsze.

Zapomniałeś napisać, że według Ciebie.

Nie czepiaj się. Po prostu niektórzy lubią kukurydzę w piwie. Jest piwo i popcorn w jednym ;) . Inna sprawa, że przemysłówka z wielkich koncernów, to faktycznie ścierwo jest.
A ja mam zasadę, że gdziekolwiek jestem, to pijam (staram się) miejscowe piwka i dlatego chwalę sobie Favorita.

Nie czepiam się, tylko precyzuję Twoją wypowiedź. Jeden lubi schabowego, drugi rostbef, a trzeci mięsa w ogóle nie toleruje. Ja także preferuję piwa miejscowe, z małych, lokalnych browarów, nawet jeśli kosztują trochę więcej.
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 13.09.2013 12:56

Wybór piwa w Chorwacji jest bardzo słaby, przynajmniej tak gdzie byłem tj w Gradacu. Nie jest to bardzo uboga miejscowość a lokale oferują jedynie Karlovacko, Ozujsko ewentualnie Staropramena z myślą o Czechach. Szukałem innych piw ale np Paulaunera nie uświadczysz. W sklepach można dostać Tuborga, Heinekena ale nic poza tym.
Z piw chorwackich jak dla mnie Ozujsko jest piwem pitnym o jakimś charakterze. Piłem też ciemne Ozujsko ale w nim dominuje słodycz i karmel, jest zbyt ciężkie jak na lato. Karlovacko to letni sikacz, do wypicia i zapomnienia.
Ogólnie jak to na południu - mały wybór ale piwo wchodzi, pogoda jest jego sprzymierzeńcem a i klientela z Czech nie pogardzi, bo jak przeżyć bez piwa urlop
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 06.01.2014 21:34

Ja raczyłem się piwem Sokol i oczywiście Karlovacko. Jedno i drugie zacnie chłodziło.

Obrazek

Obrazek
ElDesmadre
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElDesmadre » 16.01.2014 14:25

Sokol to świetne piwo, ale nie ten chorwacki, a słoweński, warzony przez Adama Ravbara dla restauracji Sokol w Lubljanie. Rewelacyjny niefiltr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone