Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.08.2009 13:46

:( i synek taki smutny... ... :wink:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 01.08.2009 13:49

Wyjeżdżamy dość wcześnie bo kilka minut po siódmej
Pogoda na razie OK. Pierwszy etap drogi biegnie przy morzu przez znane nam miejscowości i okolice. Następnie wjeżdżamy na autostradę .

Po jakiś 2,5 godzinach jazdy na niebie co raz więcej chmur, temperatura 15 stopni na razie jeszcze spoko. Na naszym pasie ruch znikomy - natomiast w kierunku przeciwnym sporo samochodów.

Obrazek

O 10-tej leje już na całego. Wjeżdżamy w jakąś dolinkę - temperatura na naszych oczach spada momentalnie do 11 potem do 9 stopni. Tak będzie już do końca naszej podróży.
Przed nami i za nami nikogo na drodze za to na przeciwko sznur pojazdów - liczę że średnio co cztery - pięć samochodów pojawia się samochód z polskimi rejestracjami - najczęściej nie jest to jeden wóz ale po kilka - dwa, trzy, czasem cztery- wraz z zakończeniem roku szkolnego mnóstwo Polaków ruszyło na południe - część z Was drodzy Cromaniacy pewnie także również ruszyła w tym dniu w drogę.

...


... A dalej był tylko deszcz, deszcz, deszcz - hektolitry wody i nic więcej.

Obrazek

Nie było nawet możliwości rozprostowania kości - jedyny dłuższy postój zakończył się tym, że po przebiegnięciu przez nas kilkudziesięciu metrów w strugach deszczu do toalety nasza garderoba przemokła do suchej nitki i musieliśmy się przebierać w samochodzie co też nie było łatwe.

Aparat definitywnie spoczął w torbie. I tak się już wysłużył i wytrzymał do końca :D

Ale nie ma tego złego... - chociaż aura odzwierciedlała po części nasze nastroje, a prowadzenie samochodu w takich warunkach nie należało do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych, dzięki tak krótkim postojom dotarliśmy do domu po 12 godzinach jazdy.
O 18.00 słuchamy pierwszych wiadomości w Radiu Zet - W Polsce pada i zimno :wink:
Ostatnio edytowano 01.08.2009 22:46 przez masmedia, łącznie edytowano 2 razy
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 01.08.2009 13:55

Witaj helen - czekam na ciąg dalszy Twojej relacji - wiesz że jesteś moją ulubiona autorką :)
Twoja przygoda dopiero się zaczyna a ja już właściwie zakończyłam swoją relację - może jeszcze wrzucę kilka słów podsumowania ale to jak poukładam swoje "rozczochrane" myśli Pozdrawiam !!! :D
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 03.08.2009 07:19

Przeglądałam wczoraj zdjęcia w aparacie i okazało się, że są tam fotki, o których albo nie wiedziałam albo pamiętałam jak przez mgłę ( przy kilku tysiącach "pstryków" można się pogubić :lol: ) Nie wiem jak to się stało, ale zaraz po powrocie zepsuł nam się komputer toteż żądni oglądania zgrywaliśmy zdjęcia na raty gdzie się dało - w pracy i u znajomych. W każdym razie miła niespodzianka po tym jak każde zdjęcie obejrzałam już 1000 razy :) Pomyślałam, że kilka zdjęć warto byłoby jeszcze wrzucić chociaż nie wiem czy za dużo nie namieszam :? - wklejam więc tylko kilka fotek przy temacie Splitu. Pozdrawiam !!!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2009 09:02

Fajnych fotek nigdy dośc :D
Pozdrawiam
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 03.08.2009 10:17

Czas byłoby podsumować wreszcie nasze wakacje ale jakoś trudno mi zebrać myśli albo też rozstać się z Wami i z moimi wspomnieniami. :)

Cóż mogę napisać ?
Dalmacja urzekła mnie przede wszystkim krajobrazem: górami, ciepłym i przejrzystym morzem, urozmaiconą linią brzegową od zagospodarowanych, tętniących życiem ośrodków po małe dzikie plaże i kameralne zatoczki i oczywiście wspaniałymi miastami pełnymi zabytków i kryjącymi na każdym kroku ślady odległej historii.
Jestem dopiero początkującym odkrywcą uroków tego pięknego kraju ( choć na tym forum awansowałam już do rangi croentuzjasty :)) i przemierzam szlaki, które wielu z Was odwiedziło już dawno temu bądź też zna na pamięć. Mam nadzieję że to początek mojej drogi i ze wszystko jeszcze przede mną .

Co mi się nie podobało ?
Było kilka rzeczy, które mi się nie podobały i z których nie byłam do końca zadowolona, ale nie warto o tym pisać - cała reszta wynagradzała wszelakie niedogodności czy minusy. Jedno , co mnie razi i o czym chciałabym napisać to trochę bałaganiarstwo i nastawienie turystów - pisaliście, że Chorwaci nie dbają o środowisko - ja uważam, że my którzy korzystamy z gościnności tego kraju powinniśmy dbać o to, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie i porządek . Pamiętam kiedyś kilka lat temu we Włoszech na plaży zastaliśmy śmieci - okazało się że większość z nich ( o zgrozo !) były to opakowania po polskich słodyczach i napojach wyskokowych.
W Chorwacji zdarzały się ( na szczęście rzadko ) śmieci pozostawione na plaży i co mnie najbardziej wkurza niedopałki papierosów - natomiast pamiętam jedną sytuację , która mnie bardzo zaskoczyła, nieco zbulwersowała i zniesmaczyła. W pierwszych dniach naszego pobytu, kiedy nasz syn jeszcze nie mógł się kąpać poszliśmy na plażę i zastaliśmy pływające przy brzegu jakieś deski, reklamówki i butelki po winie. Obok w wodzie chlapały się dzieci - nikt z rodziców nie zareagował - nie pozbierał śmieci mimo, że kosz stał obok. Nie wytrzymałam i poszłam pozbierać to paskudztwo. Pomijam fakt wrzucenia butelek do wody przez jakiś palantów, ale żeby pozwolić na to żeby własne dzieci kąpały się wśród śmieci ??? Niektórzy widać uważają , że jak płacą za pobyt na wakacjach to nie muszą już nic robić.
Ale muszę przyznać że po tym jak wyłowiłam pierwsze dwie butelki inni plażowicze dołączyli się do sprzątania - więc czasem wystarczy dać dobry przykład :wink:

Czego żałuję ?
Chyba tego, że urlop ta szybko minął i że nie mieliśmy zbyt dużo czasu i możliwości, żeby dokładniej pozwiedzać miejsca w których byliśmy - odwiedzić muzea, pospacerować spokojnie uliczkami, zajrzeć do bardziej odległych i ukrytych zakamarków, poczuć bardziej klimat tych miejsc.
Żałuję jeszcze kilku prozaicznych rzeczy - że nie znalazłam nigdzie w sklepie ani na targu dżemu figowego, który tak tutaj zachwalaliście , że nie kupiłam płyty z muzyką chorwacką której słuchaliśmy na promenadzie, że nie popłynęliśmy na rejs statkiem...
Jednego na pewno nie żałuję - że zdecydowaliśmy się pojechać do CRO po raz kolejny i tego, że jednak się zdecydowałam i napisałam tę relację.

Wszystkim, którzy mi towarzyszyli, komentowali i dopingowali do pisania serdeczne dzięki. Tym , którzy jadą do Chorwacji po raz pierwszy i tym, którzy po raz kolejny życzę szczęśliwej podróży, pięknej pogody, udanego pobytu , dużo wrażeń i fantastycznych wspomnień. Czekam po powrocie na Wasze relacje ! :D :D :D

Obrazek
Ostatnio edytowano 03.08.2009 10:35 przez masmedia, łącznie edytowano 2 razy
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2009 10:28

Oj, szkoda, że już koniec.
A co do śmieci, my też zbieraliśmy śmieci na plaży, były to niestety polskie opakowania po chipsach i puszki po piwie, na jednej z zachwalanych na forum plaży, piszemy, polecamy, a potem ktoś jedzie i zostawia syf. Ale cóż na to poradzić.
Dzięki za super relację z rejonu, gdzie jeszcze nie byliśmy, pozdrawiam gorąco, ja w swojej relacji do pobytu w Chorwacji mam jeszcze "ponad dobę" ;).
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 03.08.2009 11:52

Szkoda, że to już koniec Twojej relacji...

Świetnie mi się podróżowało z Wami po Dalmacji, tym bardziej, że już za miesiąc niektóre z miejsc, które opisałaś, odwiedzę :)

Pozdrawiam
Joanna :)
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 03.08.2009 13:09

Dzięki za super relacje,miło było poczytać i pooglądać zdjęcia.Szkoda tylko że to już koniec.
Pozdrawiam Dorota :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 03.08.2009 13:28

Piękna relacja, miło było poczytać i pooglądać jeszcze przed urlopem.
Dzięki :P
Pozdrav
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 03.08.2009 14:11

miło było...
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 03.08.2009 14:29

kkra napisał(a):miło było...


To mnie było bardzo miło i dzięki za mobilizację :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2009 14:42

Szkoda , że to już koniec Twojej relacji :?
Świetnie się czyta opisy i ogląda Wasze fotki :D :D :D
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 03.08.2009 18:40

No choroba jak to wciąga-przeczytałam jednym tchem :D a powinnam doprowadzić mieszkanko do porządku po wakacyjnej niebytności,ale co tam wieczór długi, prać nie ma co bo i tak pada i mokro to nie wyschnie zbyt szybko,a bałagan nie zając nie ucieknie :wink:

Bardzo fajnie sie czytało i oglądało, chętnie obejrzałam miejsca, w których nie byłam i powspominałam te, które kiedyś odwiedziłam,dzięki
Ostrowiak
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ostrowiak » 03.08.2009 20:57

No jeszcze 18 dni i ruszamy w twoje ślady... wspaniała relacja!!!
Jedziemy do Okrug Donji na Ciovo (pozar ponoć ugasili i szkód nie uczynił)
i mam nadzieje ze nie będzie wielkich korków na moście w Trogirze.
To nasz 4-ty wyjazd do Cro (1=Rab, 2=Omiś+Dubrovnik,3=Pula i cała Istria) więc trochę doświadczeń mamy, ale twoją relację na temat Primostenu, Sibenika i wodospadów Krka potraktuję jak przewodnik.
Moze uda nam się trafić na ten "darmowy" statek ze Skradinskiego Buku (postaram sie potem napisać).
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone