Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piosenki Tlumaczenie

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 15.01.2003 21:49

leon jedno pytanie dlaczego jestes jako gosc?
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 16.01.2003 10:01

Czy ktoś nie jedzie w najbliższym czasie do Chorwacji? Mógłby mi kupić płytę Thompsona... :wink:
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 16.01.2003 10:27

Povodom incidenta koji se dogodio na mom zadnjem nastupu (doček Nove godine u Stuttgartu) osjećam potrebu da svojoj publici kažem svoju, zapravo istinitu, verziju događaja jer sam u javnim medijima ili spriječen da to napravim ili krivo interpretiran. U incidentu koji se dogodio između novinara i redara niti sam sudjelovao, niti sam za njega znao dok se zbivao, niti imam bilo kakve veze s tim događajem. Međutim, indikativno je da pojedine novine koriste ovaj incident da nastave hajku na mene, a da nitko ne želi čuti moje mišljenje, mišljenje organizatora i redara (inače njemačke zaštitarske tvrtke, a ne "Thompsonovih batinaša".

Hmm, czy ktoś wie o co chodzi??? (www.thompson.hr, novosti).
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 16.01.2003 12:28

Povodom incidenta koji se dogodio na mom zadnjem nastupu (doček Nove godine u Stuttgartu) osjećam potrebu da svojoj publici kažem svoju, zapravo istinitu, verziju događaja jer sam u javnim medijima ili spriječen da to napravim ili krivo interpretiran. U incidentu koji se dogodio između novinara i redara niti sam sudjelovao, niti sam za njega znao dok se zbivao, niti imam bilo kakve veze s tim događajem. Međutim, indikativno je da pojedine novine koriste ovaj incident da nastave hajku na mene, a da nitko ne želi čuti moje mišljenje, mišljenje organizatora i redara (inače njemačke zaštitarske tvrtke, a ne "Thompsonovih batinaša".

Što upućuje na logičan zaključak da se incident nije dogodio slučajno već nekima očito nije odgovarala činjenica da je cijela moja turneja po Hrvatskoj protekla bez i najmanjeg incidenta pa su se oni potrudili da incident izazovu a za njega optuže mene. Dovoljno je pročitati imena tih režimskih pasa čuvara i usporediti ih sa njihovim člancima od prije 6-7 mjeseci da bi se uočio kontinuitet komunističkog terora, bezočnih laži i izmišljotina. Jedan od tih u Slobodnoj Dalmaciji kaže da se incident napokon dogodio?

Dragi prijatelji, ove hijene, ovi režimski psi čuvari će i dalje lajati i gristi oko sebe sve što je hrvatsko, čestito i istinito, ali mene to neće spriječiti da i dalje uz Vašu podršku promičem vrijednosti koje su nama neupitne i svete.

BOG I HRVATI

M.P. THOMPSON

to jest caly tekst.

Z powodu incydenta ktory sie wydarzyl na ostatnim wystepie (Nowy Rok w Stuttgarcie), czuje potrzebe powiedzenia swoim fanom swoja werzije wydarzen, poniewaz niektore media albo mi nie dopuszczaja zebym to zrobil albo mnie zle interepretuja. W incydencie ktory sie wydarzyl miedzy ochroniarzami a dziennikarzami nie uczestniczylem, nie wiedzialem o nim i nie mam z tym zadnego zwiazku.
Niektore gazety wykorzystuja to zeby kontynuowaly nagonke na mnie, nie sluchajac wogole co ja o tym mysle, co mysla o tym organizatorzy i ochroniarze (tak wogole to niemiecki ochroniarze )

Logiczny wniosek jest ze cayl incydent nie wydarzyl sie przypadkowo, poniewaz niektorym sie nie podobalo ze moja trasa koncertowa w Chorwacji przebiegla bez najmniejszego incydentu, to postarali sie o wywolanie go i obwinia mnie za niego. Wystarczy przeczytac imona tych psow i porownac ich z artykulami ktore napisali przed 6,7 miesiacami zeby zauwazyc ciag dalszy komunistycznego terroru, klamstw i wymyslow. Jeden z nich mowi ze incydent sie wreszcie wydarzyl.

Kochani przyjaciele te hieny, te rezymske psy beda dalej szczekac i grysc wokol siebie to co jest chorwackie, czesto i prawdziwe. Ale mi to nie przeszkodzi zebym dalej z wasza podpora glosil wartosci ktore sa dla nas swiete.

BOG I CHORWACI.


JA BYM SIE NIE WYPOWIADALA NA TEN TEMAT. ocencie to sami
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 16.01.2003 13:00

8O 8O 8O 8O
Ja tez się nie wypowiadam, bo w dalszym ciagu nie wiem o co chodzi...
W każdym razie wypowiedź Marko jest dosyc ostra.

Dzieki Dominiko, jesteś wprost nieoceniona!
Vaald
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 16.01.2003 17:00

W pierwszym odruchu zalogowałem się u Thompsona na forum,by dowiedzieć się czegoś więcej i równie szybko wycofałem się.Myślę że wystarczy sama muzyka Marko,nie sądzę byśmy mogli zrozumieć wszelkie jego uwarunkowania a jeśli nie, to co pozostaję?jakaś sensacyjka?ktoś kogoś o coś?Nie,ja wolę "czystość" samej muzyki a ta jest najbardziej w moim przekonaniu "chorwacka" jaką znam (z pełnym uznaniem dla innych,których jak mi się wydaje całkiem dobrze poznałem w ciągu ostatnich lat).
Płyty MPT z Chorwacji jeszcze nie mogę Ci przywieżć (na razie :D ),zresztą którą?"Vjetar s Dinare" czy "E,moj narode" czy może "Thompson uziwo-Poljud 2CD".W każdym razie pomogę we wszystkim co mogę o Marko,bo we dwoje już możemy stworzyć Fanclub :lol:
A widziałaś videoclip do "Lijepa li si"?
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 16.01.2003 21:32

Masz rację Vaald. Nie jestem żądna sensacji, ale zaintrygowała mnie ta sytuacja, szczególnie po przeczytaniu komentarzy Chorwatów na forum, np. "Nedaj se legendo!", albo to:"dragi nas MARKO do smrti vijerni i cekamo tvoj dolazak u sydney tvoja braca ispod juznog kriza vjera u boga i hrvatska sloga.
samo milion dusa dise za tebe ispod juznog kriza sto nam vise prkose jaci smo .
ZA DOM I NAROD SVOJ .......SPREMNIIIIIIIIIIII"
Wygląda na to, że Marko jest bożyszczem narodowym :o
A tak wracając do tematu, jak bedziesz w Chorwacji szybciej niż ja, to przywieź mi "Ej, moje narode" :D
Przy okazji mógłbyś zdradzić skąd masz koncerty Marko i kiedy planujesz jakiś mały koncercik, bo dotychczas nie udało mi się załapać...
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 16.01.2003 21:37

drodzy moi nawet nie wiecie jak bym chciala was wszystkich poznac. na razie mam bardzo male mieszkanko, ledwie my sie miescimy, ale jak by ktos byl przejazdem w Zagrzebiu to chetnie bym sie spotkala

miks
Leon1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon1 » 16.01.2003 21:57

Fanom Marka,
Marko jest jak na razie jedini piosenkaz "opozicja" rzandam chorwackim kture sa teras lewicowe. Stant popularnosc bo rzand nie jest popularni ostatnio.
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 16.01.2003 22:23

i dlatego tez nazwal tych dziennikarzy ze sa jak z komunistycznego rezymu, poniewaz SDP zmienilo duzo ludzi w gazecie Slobodna Dalmacija, a to byla jedyna gazeta ktora po nich plula.

miks
Vaald
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 17.01.2003 18:53

Limon napisał(a):Przy okazji mógłbyś zdradzić skąd masz koncerty Marko i kiedy planujesz jakiś mały koncercik, bo dotychczas nie udało mi się załapać...

Co do Radia Cro4um -w okresie kiedy forum nieco "przysypiało" było takim symulatorem ruchu,teraz forum znów się rozpędza,więc RC zamilkło,ale......możliwy jest zawsze prywatny koncert.Jeśli więc dysponujesz szybkim łączem,chcesz posłuchać MPT (ale też i innych)zanim zaczniesz szukać w sieci,zapraszam.Szczegóły(kiedy? o której?i jak?)możemy uzgodnić na priv.
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 18.01.2003 11:47

dominika napisał(a):drodzy moi nawet nie wiecie jak bym chciala was wszystkich poznac. na razie mam bardzo male mieszkanko, ledwie my sie miescimy, ale jak by ktos byl przejazdem w Zagrzebiu to chetnie bym sie spotkala


Dominika, nawet nie wiesz jak ja bym chciała byc przejazdem w Zagrzebiu :D
Ale jak wszystko się ułoży po mojej mysli, to może będę to robić kilkanaście razy w roku... :wink:
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 18.01.2003 15:02

WOW limon...kiedy sie ulozy to podziel sie tym z nami, zebysmy wiedzieli o co chodzi i zeby pozostali byli zazdrosni :lol:
yeoz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 16.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeoz » 19.01.2003 10:07

Dominiko Wielkie Dzięki!!!
patrząc na tekst wydaje mi się że to ten kawałek, jeszcze poszukam w internecie pliku mp3
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
yeoz
yeoz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 16.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeoz » 19.01.2003 10:31

Znalazłem!!!
mam już tą piosenkę na mp3, dzięki Dominiko, szukałem jej od wakacji, ale się moja dziewczyna ucieszy

p.s. Leonie, mam prośbę, pozdrów gorąco Thompsona i powiedz że ma słuchaczy także w Polsce

pozdrawiam wszystkich
pa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Piosenki Tlumaczenie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone