Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd. Kalisz-Opatija

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2013 19:21

Kalkulator podaje ceny uśrednione, przy granicy z Austrią cena może być już wyższa.
Tak Czesi robią z benzyną i ropą :roll:

Za to w Austrii opłaca się zjechać z autostrady, ceny paliwa od razu spadają :roll:
jarek24
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek24 » 11.06.2013 09:50

A czy z Kalisza do granicy z Czechami nie lepiej przez Wrocław,obwodnica jest już do Sycowa,a i droga z Kłodzka do Boboszowa też w dużej części nowo położona.
woocash89
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) woocash89 » 11.06.2013 10:09

Nie jestem na bieżąco z drogami w południowej Polsce bo jeżdżę głównie na wschód i północ.
Jeżeli faktycznie lepiej kierować się na Wrocław to zmodyfikujemy trasę.
Dzięki za informację!

edit:

tak by to miało wyglądać? https://mapy.google.pl/maps?saddr=Wola+ ... mra=pr&z=6
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 11.06.2013 10:31

Trasa przez Syców jest trochę dookoła jednak faktycznie może być szybsza, jednak kiedy liczy się każdy grosz...
Proponuje przejechać najzwyczajniejszą trasą z możliwych tj. Kalisz -> Wieruszów -> Kluczbork -> Opole i dalej do granicy. I tak kupują winietkę na CZ więc po co pchać się przez Kłodzko do Brna czy Ołomuńca?
Zresztą wszystko do przedyskutowania :D
woocash89
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) woocash89 » 11.06.2013 10:54

Niby wygląda jak by było dookoła, ale jest o 30 km krótsza i 5 minut dłuższa... to jeszcze jest do ustalenia, ale przynajmniej jest jakiś wybór do przedyskutowania z właścicielem auta ;)

Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać jadą w taki Eurotrip? na pewno wziąć euro ta winiety i tankowanie.
Czy w Czechach zapłacę za LPG w Euro? czy koniecznie Korony brać? Muszę mieć na pewno z 350 koron na winietę.
Według zapewnień właściciela auta, na jednym tankowaniu zrobimy 300km więc nie wiem czy wystarczy to na przejechanie przez Czechy bez postoju.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 11.06.2013 11:22

Gaz i pełny bak Pb i można jechać nigdy na samym gazie. Co jeszcze musisz wiedzieć przegląd samochodu: ( płyny chłodnicze, olej, wiatrak na chłodnice, hamulce, komplet żarówek, kamizelki odblaskowe dla wszystkich w pojeździe, Assistance na Europe, pas awaryjny na autostradzie w AU, do kompletu brakuje tylko srajtaśmy i zupki kurkowej z kremem ;) ).
Wszędzie zapłacisz w euro... tylko zależy po jakim kursie więc bierz korony.
Odnośnie zapewnień właściciela o ilości przejechanych km na jednym zbiorniku brać to ze sporym przymrożeniem oka, kiedyś 32km przed Warszawą zapaliła mi się rezerwa nawet nie zwalniałem bo byłem pewny że dojadę no i stałem 1,5h na poboczu 2 km od zjazdu z "autostrady" bo mi wachy zabrakło.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2013 13:33

Nigdy nie płać w Czechach euro albo złotówkami, kurs jest ustalany przez sprzedawców, przeważnie zbójecki.
Lepiej kupić więcej koron, jak zostanie coś po zakupie LPG, to zawsze taniej jest kupić coś do jedzenia w Czechach niż w Austrii. :!:
woocash89
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) woocash89 » 11.06.2013 13:39

Dziękuje za wskazówki! Bliżej wyjazdu pewnie jeszcze odezwę sie aby dopytać o poszczególne stacje lpg na wybranej trasie bo zawsze lepiej mieć ściągawkę niż szukać wifi na trasie i logowac sie na forum ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc!
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 11.06.2013 13:42

Miasto do uzgodnienia - polecam Krk mam fajny apartament 70-80 zł za osobę w mieście Krk jakbyście byli zainteresowani to moge wysłać namiary do Pani właścicielki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2013 14:01

No i waszym miejscu, bym dokładnie przestudiował wszystko co dotyczy Opatiji oraz okolic :wink:
Mając 4 dni musicie wiedzieć, czego oczekiwać :!:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 11.06.2013 14:25

Kalisz - Oleśnica - Wrocław - Kłodzko - Boboszów - Zabreh - Mohelnice (początek płatnej) - Ołomuniec - Brno - Austria (Mikulov czy jakoś tak) - Wieden - i tak dale. Z pamięci podaję trasę którą ostatnio jechałem i wydaje mi się że jest ona najlepsza. Może trochę zniekształciłem nazwy miejscowości ale nie powinno być wątpliwości. Winiety na Czechy kupowałem na stacji Shell w Zabrehu. Winiety na Austrię i Słowenię na granicy Czesko - Austriackiej w miejscu z widoczkiem na wielki Zamek na górze. Trasę da się przejechać bez nocowania.
woocash89
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) woocash89 » 11.06.2013 15:20

znaleźliśmy fajny kamping w Medveji wolny nawet w sezonie. resztę autkiem podjedziemy na pobliskie plaże czy na Krk. Za studiowanie terenu bierzemy się tuż po ostatnim egzaminie ;)

@Calapula, dzięki za dokładne wskazówki! zanotuje je sobie na pewno ;)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy wyjazd. Kalisz-Opatija - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone