Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport...

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 04.06.2012 23:50

ziemniak napisał(a):JCo roku jest podpisywane porozumienie i co roku chyba od kwietnia do listopada można przekraczać granicę na podstawie dowodu osobistego.


To nie tak ...
Żadne porozumienie nie jest podpisywane każdego roku, i tym bardziej takie, ktore zakładałoby możliwość wjazdu do Chorwacji na dowód od kwietnia do listopada.

Do Chorwacji można wjechać każdego dnai roku na paszport i dowód osobisty. I jak się okazuje po poście Kinieka, zawierającego odpowiedź polskiej ambasady w Zagrzebiu, rodzaj dokumentu nie ma też wpływu na zakres udzielanej pomocy medycznej.

I tyle.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.06.2012 07:11

o i czegoś nowego się dowiedziałem... byłem święcie przekonany, że do Chorwacji paszport jest obowiązkowy...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2012 07:52

ziemniak napisał(a):
maslinka napisał(a):
ziemniak napisał(a):IMO europejska karta zdrowia wydawana przez NFZ jest ..... warta ponieważ jej zasięg to tylko UE i nie jest ważna w przypadku wyjazdu turystycznego lub do pracy!

W niektórych krajach Europy bez niej nic nie załatwisz. Jest tak...we Włoszech.
W lutym tego roku byłam zmuszona skorzystać z pomocy włoskiej służby zdrowia. W szpitalu w Brunico (Dolomity) od razu zapytali mnie o tę kartę. Na jej podstawie zostałam przyjęta i potraktowana jak obywatelka Włoch.

Ubezpieczenie dodatkowe też się przydało - zwrócono nam koszty tej wizyty (15 euro - normalny koszt wizyty w szpitalu dla wszystkich Włochów) plus wykupionych lekarstw.

I również potraktowano mnie bardzo dobrze, czego niestety nie można powiedzieć o polskiej służbie zdrowia...


Czyli jednak warto wyrobić. Tym bardziej, że kosztuje to nas jedynie trochę formalności.


https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... wypoczynek

Na stronie wniosek do wypełnienia.
Drukujesz.
Zanosisz wraz z dowodem ubezpieczenia do odpowiedniewgo oddziału NFZ.
Od ręki dostajesz kartę EKUZ.

Pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2012 09:30

Czy to na pewno dokument do wydruku? Wygląda mi to na wniosek wysyłany elektronicznie :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2012 11:46

Spróbuj wysłać.

:wink:

Po klinknięciu za "zatwierdź" pokazuje się opcja "drukuj/zapisz"
Zapisz na dysku swojego komputera niestety...

Pozdrawiam
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 05.06.2012 12:38

no tak, ale w spisie nie ma Chorwacji 8O
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2012 12:41

ewwwa napisał(a):no tak, ale w spisie nie ma Chorwacji 8O


Ale nikt nie twierdzi, że jest.

Dla mnie ta karta jest ważna w czasie dojazdu/powrotu.
A w tym roku może i nie tylko.
:D


Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone