Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2013 13:55

Hmmm... generalnie im dalej od centrum tym taniej, ja nie kombinowałem tylko stałem na stacji kolejowej przy porcie, w sumie nie było nawet drogo, cena do przyjęcia. I nie kombinuj z parkowaniem "na dziko" bo nie znajdziesz samochodu :wink:
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 15.02.2013 15:49

Nie chcę za bradzo kombinować żeby się nie zdziwić i dlatego pytam :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.02.2013 09:37

pawlop napisał(a):Więc nikt nie pomoże odnośnie parkingów w Splicie - dla mnie mógłby być płatny ale nie tyle co w centrum przy porcie. Chciałbym pojechać do Splitu na całe popołudnie i wieczór więc koszt parkingu przy porcie byłby niemały.


to masz listę parkingów w Splicie oraz ceny (na dole):
http://www.promet-split.hr/index.php?op ... &Itemid=31

Ja parkowałem 4h na parkingu przy Autobusni Kolodvor: 10kn=1h
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 16.02.2013 09:49

te kiero napisał(a):
pawlop napisał(a):Więc nikt nie pomoże odnośnie parkingów w Splicie - dla mnie mógłby być płatny ale nie tyle co w centrum przy porcie. Chciałbym pojechać do Splitu na całe popołudnie i wieczór więc koszt parkingu przy porcie byłby niemały.


to masz listę parkingów w Splicie oraz ceny (na dole):
http://www.promet-split.hr/index.php?op ... &Itemid=31

Ja parkowałem 4h na parkingu przy Autobusni Kolodvor: 10kn=1h

w Splicie najlepiej zaparkować przy stadionie Hajduka za darmo i udać się na pieszo na zwiedzanie, nie jest daleko do starego miasta.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 16.02.2013 13:25

Rozumiem, że parkingi przy stadionie są dostępne czy może chodziło ci o parkowanie na okolicznych ulicach?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.02.2013 17:54

Mam pytanie o Sarajevo.

Czy ktoś z was parkował może w jednym z centrów handlowych przy parlamencie? Alta lub Sarajevo City Center? Zależy mi na parkingu pod dachem (nie w słońcu), więc taka opcja wydaje mi się rozsądna. Czy tam można bez problemu zaparkować, tak jak w polskich centrach handlowych?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.02.2013 20:54

nieźle kombinujesz :)
tu coś piszą o parkingu pod Altą:
http://www.ekapija.com/website/bih/page ... n-Sarajevo
ale tylko ciut ponad 200 miejsc parkingowych, trochę jednak mało, może Ci się uda, nic nie piszą o ograniczeniach;
apropos Sarajeva: znalazłem w sieci coś ciekawego, gdzie muszę dotrzeć, na filmiku od 2:20min
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.02.2013 08:17

te kiero napisał(a):apropos Sarajeva: znalazłem w sieci coś ciekawego, gdzie muszę dotrzeć, na filmiku od 2:20min



Avaz :!: :!:

Rzeczywiście widoki fantastyczne. Nie wiedziałem, że tam można wjechać na górę.

Cafe 35 - tyle, że ceny mogą być kosmiczne :wink: :wink:
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 07.07.2014 15:15

Witam, czas troszkę odświeżyć wątek :)
Już niedługo urlopik, czy ktoś mógłby mi przybliżyć kwestię parkowania w chorwackich miastach? tzn. co oznaczają te linie (jakie kolor co oznacza), parkometry- ile kosztuja i na ile czasu, a także- jakie monety przyjmuje? itd.
Będę bardzo wdzięczna!
Dzięki :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.07.2014 22:10

martol92 napisał(a):Witam, czas troszkę odświeżyć wątek :)
Już niedługo urlopik, czy ktoś mógłby mi przybliżyć kwestię parkowania w chorwackich miastach? tzn. co oznaczają te linie (jakie kolor co oznacza), parkometry- ile kosztuja i na ile czasu, a także- jakie monety przyjmuje? itd.
Będę bardzo wdzięczna!
Dzięki :)

Ja w tamtym tygodniu w Cirkvenicy płaciłem 3 kuny za 1 godz. w parkometrze i trzeba pilnować czasu bo gość chodził i robił zdjęcia. :D
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 13.08.2014 09:25

Jak wygląda płacenie za parkingi sms-em w strefach - da się z polskiego telefonu wysłać sms z nr rej na 8556?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.08.2014 09:44

Ja korzystałem z parkingów:
Trogir http://goo.gl/maps/AXsrf
Primosten http://goo.gl/maps/7ivEK
Rogoznica http://goo.gl/maps/J8VEv

Może się komuś przyda. Kosztów nie pamiętam ale nie były jakieś powalające
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 13.08.2014 10:05

Jak ktoś ma w planie zwiedzanie Splitu to proponuje darmowy parking przy centrum handlowym Joker. Ja zaparkowałem na dworze ale jest też podziemny- tutaj nie wiem czy darmowy. Zaoszczędzone kuny można wydać po powrocie z miasta na kawę w Macdonaldzie. Niedaleko od tego miejsca do starego miasta- można sobie trasę przejechać na gogle street.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone