Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pandemia koronawirusa a wakacje 2022

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 04.04.2022 09:00

Ja bym patrzył na to co podaje oficjalnie kraj do którego się wybierasz a nie to co podają nasze polskie strony.
Na miejscu oni będą mieli w poważaniu co przeczytałeś na polskiej stronie.
Karion
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karion » 04.04.2022 10:16

te kiero napisał(a): mam nadzieję, że weźmie dawkę szczepienia kolejną lub wszelkie obostrzenia znikną.


No to na pewno. Pandemia i obostrzenia się skończą jak weźmie kolejną. Zawsze myślałem , że przyjmuje się szczepionki by czuć się bezpiecznym a nie by czuć się wolnym. Widać źle myślałem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2022 10:39

Karion napisał(a):
te kiero napisał(a): mam nadzieję, że weźmie dawkę szczepienia kolejną lub wszelkie obostrzenia znikną.


No to na pewno. Pandemia i obostrzenia się skończą jak weźmie kolejną. Zawsze myślałem , że przyjmuje się szczepionki by czuć się bezpiecznym a nie by czuć się wolnym. Widać źle myślałem.


Dokładnie, myślałeś wg całej wiedzy na swój temat; decyzje jak mają inni żyć pozostaw innym :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2022 10:54

adamosos napisał(a):Ja bym patrzył na to co podaje oficjalnie kraj do którego się wybierasz a nie to co podają nasze polskie strony.
Na miejscu oni będą mieli w poważaniu co przeczytałeś na polskiej stronie.


Na stronie UE też wszędzie 270dni od ostatniego szczepienia, poprosiłem o interpretację w Austrii. Zobaczymy co/czy odpowiedzą.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2022 15:05

Są kraje gdzie skracają okres ważności DCC czy certyfikatu ozdrowieńca, czy nie uznają szczepienia JJ, ale też wydłużają ważność boostera. To co podaje UE to sugestia, a każdy kraj może zdecydować.
Ostatnio edytowano 08.04.2022 08:32 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.04.2022 15:07

Strona Austria.info, ale po angielsku, podaje już, że 270 dni od ostatniego szczepienia, tyle samo po dawce przypominającej:
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2022 18:56

maxredaktor napisał(a):Strona Austria.info, ale po angielsku, podaje już, że 270 dni od ostatniego szczepienia, tyle samo po dawce przypominającej:
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations


Jednak zaraz pod spodem pojawia się info o okresie 180dniowym po tylko 2 szczepieniach przy uzyskaniu potwierdzenia statusu 3G.
Pytanie jaka jest różnica między wjazdem do Austrii (które operuje terminem 270dniowym), gdzie panuje system 3G; a spełnianiem statusu 3G (które operuje terminem 180dniowym). Trochu to zagmatwali, ale mz wynika z tego, że mając tylko 2 wzięte szczepionki okres ważności to 180dni.
Nie chodzi mi o tranzyt, a pobyt.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2022 20:38

Ostatni mój pobyt w Austrii w ferie i widać ,że do nadal:pobyt zasada po dwóch dawkach 180 dni ważność paszportu covidowego (dzieci 210)po trzeciej i każdej kolejnej 270 dni,
weryfikuja przy zameldowaniu i na stoku przy zakupie skipass,
Wjazd,tranzyt płynnie.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 04.04.2022 21:03

A jak jest w Niemczech dla zaszczepionych :?: Być może w wakacje zahaczylibyśmy o ten kraj na kilka dni.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.04.2022 21:29

Nefer napisał(a):A jak jest w Niemczech dla zaszczepionych :?: Być może w wakacje zahaczylibyśmy o ten kraj na kilka dni.

Dla zaszczepionych dwoma dawkami - wjazd bez testu. Dla niezaszczepionych - test.
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Ale to się zmienia...

Wczoraj w Niemczech zniesiono większość obostrzeń, w tym maseczki. Można wchodzić do restauracji, zabytków, innych miejsc, bez pokazywania certyfikatu. (Wcześniej mocno kontrolowali.) Info od rodziny, która mieszka w Bawarii.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2022 21:47

croktoś napisał(a):Ostatni mój pobyt w Austrii w ferie i widać ,że do nadal:pobyt zasada po dwóch dawkach 180 dni ważność paszportu covidowego (dzieci 210)po trzeciej i każdej kolejnej 270 dni,
weryfikuja przy zameldowaniu i na stoku przy zakupie skipass,
Wjazd,tranzyt płynnie.


I to jest potwierdzenie moich przewidywań/interpretacji.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.04.2022 07:04

maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):A jak jest w Niemczech dla zaszczepionych :?: Być może w wakacje zahaczylibyśmy o ten kraj na kilka dni.

Dla zaszczepionych dwoma dawkami - wjazd bez testu. Dla niezaszczepionych - test.
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Ale to się zmienia...

Bardzo dziękuję za informację. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że do wakacji może się to zmienić nawet kilka razy.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.04.2022 11:27

Coś ta nasza ukochana Chorwacja wciąż nie kwapi się aby znieść obostrzenia :-)
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: Chorwacja 2022 niezbędne dokumenty do podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 07.04.2022 23:23

surfing napisał(a):Aby dojechać do Chorwacji niezbędny jest nam tylko Dowód Osobisty.
Enter Croatia jest nieobowiązkowe. Jeżeli nie masz potwierdzenia szczepień to testy można zrobić na miejscu w Chorwacji.
Podczas tranzytu do Chorwacji testy i UCC nieobowiązkowe, do podróży wystarczy DO. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja
Kraje które zniosły wszelkie obostrzenia: Węgry, Szwajcaria, Słowenia, Czarnogóra.
Stan prawny na 18.03.2022
Ciekawa mapa:
Wymagania wjazdowe - zaznacz odpowiednie opcje i sprawdź jakich dokumentów potrzebujesz, aby udać się w podróż.
https://www.lot.com/pl/pl/odkrywaj/info ... y-wjazdowe

Słowacja, 6 kwietnia 2022 roku zniesiono obostrzenia.
Osoby wjeżdżające do Słowacji nie są obowiązane już do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny
https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... terytorium
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 08.04.2022 06:48

Chyba jednak jest progress. Rząd chorwacki zapowiada zmiany od 08 kwietnia 2022 :-). M.in. "Mianowicie obywatele państw trzecich będą mogli przekroczyć chorwacką granicę bez udowadniania po co przyjeżdżają, wystarczy spełnić warunki epidemiologiczne, czy wystarczy mieć zaświadczenie Covid.[...] Osoby przyjeżdżające do Chorwacji z krajów członkowskich UE nie będą już potrzebowały certyfikatów Covid do wjazdu."
źródło: https://vlada.gov.hr/vijesti/ukida-se-n ... soba/35193
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pandemia koronawirusa a wakacje 2022 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone