Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pandemia koronawirusa a wakacje 2022

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2022 11:25

piekara114 napisał(a):Ja boostera nie otrzymałam (i tym samym nie mogę tego zweryfikować), ale chyba w polskiej wersji wydłuża ważność o 1 rok od daty przyjęcia boostera... Musiałby ktoś sprawdzić w swoim certyfikacie jaką ma datę po boosterze...

Na poprzednim paszporcie wydanym po 2 dawce widniała data ważności (1 rok). Z ciekawości sprawdziłam ten po boosterze - nie ma wcale podanego terminu ważności, tylko termin przyjęcia szczepionki. Gdy przyjmowałam booster w listopadzie, mówiono o 1 roku, ale potem zmieniono na 270 dni.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.01.2022 11:49

Certyfikat na IKP i w formie elektronicznej na mObywatel ma datę ważności kodu, 1 rok od przyjęcia 3 dawki.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12240
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.01.2022 11:53

naszastruga napisał(a):Certyfikat na IKP i w formie elektronicznej na mObywatel ma datę ważności kodu, 1 rok od przyjęcia 3 dawki.


Dziś jeszcze tak. A od jutra :mrgreen: :
Od lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) zostanie skrócona do 270 dni. Jesteś już w pełni zaszczepiony lub przyjąłeś dawkę przypominającą? Od 1 lutego Twój certyfikat nie będzie ważny już rok, a 270 dni.

Info ze strony rządowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/two ... ny-270-dni
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.01.2022 11:58

Nie polemizuję z datą ważności. Np. we Włoszech od jutra będzie to 180 dni.
Chodzi o to, że daty ważności nie ma tylko na papierowym wydruku pdf certyfikatu. W aplikacji i na ikp ta data jest.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15749
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2022 12:02

Mikromir napisał(a):Na poprzednim paszporcie wydanym po 2 dawce widniała data ważności (1 rok).
Rzeczywiście. Ten DDC co pobierałam zaraz po szczepieniu wiosną miał termin ważności, a pobrany jesienią ma już tylko dawkę przyjęcia drugiej dawki....


Mikromir napisał(a):Z ciekawości sprawdziłam ten po boosterze - nie ma wcale podanego terminu ważności, tylko termin przyjęcia szczepionki. Gdy przyjmowałam booster w listopadzie, mówiono o 1 roku, ale potem zmieniono na 270 dni.
Rzeczywiście, u nas tak mówili, a zrobili inaczej i jeszcze wtedy przed decyzją UE podjęci decyzję... Trzeba chyba napisać do MZ lub czekać na konkretną decyzję KE.
Ostatnio edytowano 31.01.2022 12:08 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15749
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2022 12:06

naszastruga napisał(a):Certyfikat na IKP i w formie elektronicznej na mObywatel ma datę ważności kodu, 1 rok od przyjęcia 3 dawki.
mObywatel to aplikacja polska i nie nie musi być za granicą uznana. DCC też się tam inaczej wyświetla niż jak pobrany plik. Na Kos w Grecji Polki miały problem z wejściem do kilku muzeum przy pokazaniu zaświadczenia w mObywatel. Akurat ja wchodziłam z nimi i mówiłam im, aby pobrały sobie z ikp - z tym standardowym wyglądem DCC weszły bez problemu....
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.01.2022 12:11

piekara114 napisał(a):
naszastruga napisał(a):Certyfikat na IKP i w formie elektronicznej na mObywatel ma datę ważności kodu, 1 rok od przyjęcia 3 dawki.
mObywatel to aplikacja polska i nie nie musi być za granicą uznana. DCC też się tam inaczej wyświetla niż jak pobrany plik. Na Kos w Grecji Polki miały problem z wejściem do kilku muzeum przy pokazaniu zaświadczenia w mObywatel. Akurat ja wchodziłam z nimi i mówiłam im, aby pobrały sobie z ikp - z tym standardowym wyglądem DCC weszły bez problemu....


Każdy kraj ma swoją aplikację. Liczy się certyfikat i kod, który się skanuje. Równie dobrze możesz ściągnąć pdf na telefon i też wystarczy. Ja z kolei widziałam problemy z wersja papierową we Włoszech.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 31.01.2022 14:36

Sporo utrudnień z tymi "ułatwieniami" :mrgreen:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 31.01.2022 16:41

naszastruga napisał(a):Ja z kolei widziałam problemy z wersja papierową we Włoszech.

jakiego rodzaju to były problemy?
przecież papierowa wersja też ma wydrukowany kod, który skanuje się tak samo jakby to był pdf w telefonie
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2203
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.01.2022 18:19

naszastruga napisał(a):Ja z kolei widziałam problemy z wersja papierową we Włoszech.



Ja miałem taki problem z papierową wersją w jednej z restauracji na Kurfüstendamm w Berlinie. Tablet kelnera przy wejściu nie chciał odczytać kodu z papierowego certyfikatu. Odczytał dopiero z telefonów - i to w moim przypadku z polskiego mObywatel!
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 31.01.2022 20:15

Zmiana dotyczy również ozdrowieńców? Wszędzie będzie to 6 miesięcy (gdzieś czytałam, że od 1 lutego Włochy i Niemcy 3), w Chorwacji również?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2203
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.01.2022 21:53

sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.02.2022 10:54

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ja boostera nie otrzymałam (i tym samym nie mogę tego zweryfikować), ale chyba w polskiej wersji wydłuża ważność o 1 rok od daty przyjęcia boostera... Musiałby ktoś sprawdzić w swoim certyfikacie jaką ma datę po boosterze...

Na poprzednim paszporcie wydanym po 2 dawce widniała data ważności (1 rok). Z ciekawości sprawdziłam ten po boosterze - nie ma wcale podanego terminu ważności, tylko termin przyjęcia szczepionki. Gdy przyjmowałam booster w listopadzie, mówiono o 1 roku, ale potem zmieniono na 270 dni.

Mam paszport wydrukowany w samochodzie z poprzedniego wyjazdu - na nim była data ważności. Z ciekawości zalogowałem się przed chwilą na IKP i nie ma tam ani słowa o terminie ważności tylko terminie przyjęcia szczepionki. I cholera nie łapię się na kolejny wyjazd - trzeba będzie przyjąć kolejną dawkę.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.02.2022 10:56


wybory będą mieć? U nas już w 2020 była przecież w odwrocie :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2203
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.02.2022 11:55

sviva napisał(a):

wybory będą mieć? U nas już w 2020 była przecież w odwrocie :D


No nie porównujmy takich Włoch z naszym grajdołem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


WHO już od kilkunastu tygodni mówi o końcu pandemii w Europie w okolicach marca-kwietnia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pandemia koronawirusa a wakacje 2022 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone