Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pamiątki Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 11.08.2011 19:53

rychu wywolujesz wilka z lasu :wink:
na twoim miejscu bym to przemilczal albo przeniusl te dyskusje co tu zaraz bedzie gdzie indziej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.08.2011 20:15

Andrzeju, dyskusja o ile na poziomie jest dla ludzi. Każdy ma prawo do swojego zdania a nawet jego zmiany :wink: Zdarzyło mi się kupić totalne pierdoły przepłacając niesamowicie np tylko dlatego że poczułem sympatię do sprzedającego, jak choćby "papirus" wykonany z bananowca od chłopczyka na oko w wieku mojej córy dziś. Najpierw utargowałem z 10$ do 3$ by na koniec dać mu 15$ tylko dlatego że był dzielny i grzeczny co u dzieciaków arabskich regułą nie jest :)
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 12.08.2011 10:16

Nie przypuszczałem,że na tym forum i tym bardziej w tym wątku będę zgodny z Rysiem.Należy faktycznie rozmawiać,czasem tak jest że 1-wsze starcie jest złe,a potem można przyjaźnie gadać. Twój punkt widzenia (światopogląd)jest mi bliski. Natomiast jesteś zbyt gwałtowny i zbyt szybko kopiesz w woleja. Jesli pozwolisz to spokojnie pogadamy. W Medjug. bylismy chyba w 2000r. Ja wierzę w Boga,ale purpury i złocenia nie są mi do tego potrzebne. Jadąc z Orebici podjechaliśmy do Medjug.i muszę powiedzieć,że poczułem magię miejsca ,skromność itd.... A figurkę,a dokładnie rzeźbę w kamieniu kupiliśmy podobnie jak Ty papirus w Egipcie. Praepraszam za całe zamieszanie.Nikogo nie chciałem obrażać.
Darekwawa
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekwawa » 12.08.2011 10:51

Panowie wszędzie na świecie jest tak, że w miejscowościach turystycznych przepłaca się za pamiątki.
Przykładowo będąc w Watykanie kupiłem babci krzyżyk, za który zapłaciłem ok 15E nie pamiętam ile to było w lirach. Taki sam krzyż kupiłbym w Polsce za 30zł ale dla babci był to krzyż z Watykanu i za to się płaci.
Abstrahując od czyjejś wiary itd. normą jest, że w miejscach typu Watykan, Częstochowa czy obecnie Świebodzin tego typu pamiątki mają zawsze dwie cechy wspólne a mianowicie są tandetne i drogie.
Jeśli moja opinia kogoś uraziła to przepraszam nie miałem takiego zamiaru.
Sam jestem ateistą i szerokim łukiem omijam kościoły(dostałem zakaz wchodzenia od znajomych) więc mogę mieć wypaczoną opinię.
My ludzie mamy takie charaktery, że jak nam się coś spodoba to mimo kosmicznej ceny i tak kupimy towar warty znacznie mniej niż chce sprzedawca.
Kobiety mają tak samo szczególnie jaki idą sobie kupić ciuchy czy buty:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.08.2011 11:20

Mam do sprzedania kamień, wiecie kto po nim stąpał, kamień z Jeleniej Góry....z Jasnej rzecz jasna.
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 12.08.2011 11:37

Było trzech braci-dwóch mądrych,a jeden żonaty. Tyle o butach. Co do Chorwacji i pamiątek, to coć jeszcze . Chyba w Orebici u zlatara kupiiłem żonce naszyjnik i bransoletę. Potem miałem wahania,bo na złocie nie znam się kompletnie. Za kilka w Leptokarii Grek-zlatar koniecznie chciał ją (biżuterię :cry: )kupić ,wymieniać dopłacać. Urosłem wtedy,że hej.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.08.2011 14:39

Przywiozłam piękną spódnicę z Mostaru, i kolczyki też ładne :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 14:51

leoligot napisał(a):Nikogo nie chciałem obrażać.


Ja również więc jeśli Cię uraziłem to przepraszam, ale tak mam że nazywam rzeczy po imieniu i dosadnie.

Niestety ja magii Medjugorie zupełnie nie poczułem, bo zanim jakiekolwiek odczucia mogły do mnie dotrzeć, zostały one stłumione pazerną komercją i tak zapamiętałem to miejsce.

Pozdrav :)
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 12.08.2011 16:22

Ja też czasem się pospieszę-ok. cieszę z "konsensusa".
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 25.08.2011 14:21

Wczoraj wróciliśmy z CRO, pamiątki jakie nabyłam to dwa otwieracze do piwa - jeden z Makarski, a drugi z Dubrownika (w związku z nagminnym zbieractwem otwieraczy z miejsc w których byłam), zamkniętego w słoiku jeżowaca z muszelkami - już ususzonego oraz kilka pocztówek.
Nabyłam również suszone figi - polecam przepyszne, 2 woreczki lawendy, olejki do opalania z orzecha, rakiję, wielką 2 litrową butelkę piwa Karlowaćko ;-). Te ostatnie rzeczy może nie są pamiątkami, ale jakiś nabytek stanowią. Zdjęcia wrzucę wieczorkiem.
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 25.08.2011 19:40

zawsze i wszędzie magnesy na lodówkę bo zbieram z całego świata :D
rakija
likiery
winko
oliwa z oliwek
muszelki
ręcznie robiony obrus dla mamy
lawenda dla kolezanek z pracy
bransoletki z muszelek i innych takich
dwa kielichy do piwa wyproszone w knajpie jako suveniry :D
tona fotek i filmików
otwieracz dla szwagra
żółwik dla bratanka :wink:
a w drodze powrotnej w czeskim Cieszynie albo Mikulovie stado czekolady studenckiej i beherovka :D
i juz mamy misje na następny rok, bo wyczailiśmy fajne miejsce z winkiem i rakiją i likierami i koniecznie musimy tego więcej przywieźć :D
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 26.08.2011 09:29

W 2009r.,moja córcia z zięciem po przyjeździe z Orebici wynosili bagaże ......Orechovica,Lozovaca,Prosek,Rakija, Vino Bijelo,Crne itd.. A wszystko w wielu powtórzeniach. Podczas zakupów nawet Chorwatka pytała się,czy się nie boją. Dla niewtajemniczonych dodam,że Peljesac słynie z dobrych alkoholi. "Zyvieli",wiem jak to brzmi,ale nie wiem jak pisać,więc p.Janusz zaraz mnie op........ :( :( :(
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 06.01.2012 18:08

Obowiązkowo:
- oliwa od gospodyni 5 litrów
- wino od gospodarza białe i czerwone 4 litry
- 2 mega arbuzy
- ciastka z nadzieniem figowym (konzum)
- swieze figi prosto z drzewa
- suszone figi kupione na targu( taki łancuszek)
- poł kg paski sir
- papryka chorwacka jasno zółta do nadziania w domu wg. przepisu gospodyni
- papryka czerowna ale macedońska do grilowania i zalana oliwa z oliwek wg.przepisu gospodyni
- karlowacko
- wina w butelce( konzum)
- muszelki
- kamyczki
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 06.01.2012 18:59

może ktoś pomoże jak wstawić fotki z pliku do postu??? jestem nowicjuszką ;-)[/img]
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 06.01.2012 19:32

Zobacz na stronie głównej w zakładce Sprawy technicznie, opinie, sugestie:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pamiątki Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone