Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pamiątki Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 11.08.2011 10:21

No i jeszcze czasoumilacze i to już koniec chwalenia się ,bo to nieładnie... :)

[img][img]http://img153.imageshack.us/img153/1571/001372b642ec070008932aa.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 11.08.2011 11:19

lukasz22i napisał(a):
Aguha napisał(a):Ja przywiozłam syna :)


syn jak syn byleby nie czarny :twisted:


Z moich obserwacji wynika, że Chorwaci to raczej biała rasa :D
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 11.08.2011 11:37

A ja pozwoliłem wrócić razem ze mną żonie i dzieciom... 8)
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 11.08.2011 12:44

Sorry,że podejmuje dtskusję z Kims tak znamienitym,ale Rysiu chyba cie poniosło,nieładnie. Dla mnie nie jest wazne,czy hierarchowie coś uznają,czy nie. WGrecji przed meteorami tez kupiłem niby ikonę i nie wstydzę się tego.Tolerancja ma być dla wszystkich-jeśli (słusznie)tepi się niegrzeczność na forum,to powinno to obowiązywać wszystkich . Mimo wszystko z szacunkiem-Leoligot
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 11.08.2011 13:12

leoligot napisał(a):Sorry,że podejmuje dtskusję z Kims tak znamienitym,ale Rysiu chyba cie poniosło,nieładnie. Dla mnie nie jest wazne,czy hierarchowie coś uznają,czy nie. WGrecji przed meteorami tez kupiłem niby ikonę i nie wstydzę się tego.Tolerancja ma być dla wszystkich-jeśli (słusznie)tepi się niegrzeczność na forum,to powinno to obowiązywać wszystkich . Mimo wszystko z szacunkiem-Leoligot


Niestety muszę stanać po stronie Rysia bo ma chłop rację.
Nikogo nie obraził a tylko wyraził swoje zdanie na temat tzw dewocjonaliów.
Przecież nie zakazuje nikomu pielgrzymowania i kupowania pamiątek.
Temat jest jak najbardziej na czasie, odsyłam do bardzo ciekawego artykułu "MATKA BOSKA 0,5L"
TUTAJ
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 11.08.2011 14:41

Widzę,że niewiele zrozumiałeś z tego co napisałe,a mówiłem wyraźnie.Przecież ja nikogo nie nawiam na pielgrzymki-nigdzie. Nie wiedziałem,że kupno figurki tak zdegustuje Szanownych Państwawtakim razie serdecznie przepraszam i proszę o usunięcie mnie z forum. Szkoda, ale jesli moderator tak niegrzecznie sie wyraża i zaraz ma poparcie krajanówto nic po mnie ł
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 11.08.2011 14:50

Niepotrzebnie się unosisz :-)

Zwróć uwagę na to, że Rysio nikogo nie zniechęca nakazując mu coś, czy w jakiś inny sposób uwłaczając jego godności, a wręcz użył sakramentalnego zwrotu: "dla mnie", świadcżącego, że wygłasza wyłącznie swoją opinię ;-)

Sądzę, że każdy z nas swój rozum ma i odpowiednie wnioski wyciągnie. Rzecz jasna najlepiej po... osobistym sprawdzeniu.

Ja w Medjugorje nie byłem, ale za rok pojadę na 100%. Bo chcę sam to zobaczyć. I mam gdzieś, jaką inni mają na ten temat opinię - ja chcę mieć swoją własną ;-)
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 11.08.2011 14:58

leoligot napisał(a):Widzę,że niewiele zrozumiałeś z tego co napisałe,a mówiłem wyraźnie.Przecież ja nikogo nie nawiam na pielgrzymki-nigdzie. Nie wiedziałem,że kupno figurki tak zdegustuje Szanownych Państwawtakim razie serdecznie przepraszam i proszę o usunięcie mnie z forum. Szkoda, ale jesli moderator tak niegrzecznie sie wyraża i zaraz ma poparcie krajanówto nic po mnie ł


Się kolega leoligot nie denerwuje :D
Nie mam żadnego interesu w popieraniu kolegi Rysia.
Widzę że to Ty nie zrozumiałeś bo nie napisałem że namawiasz kogoś na pielgrzymki.
Zapisałem się do forum ponieważ podoba mi się że kazdy tutaj ma prawo wyrazić swoją opinię, na temat tak pięknego kraju jakim jest Chorwacja.
Jeżeli ktoś chce się posprzeczać (a mi na pewno o to nie chodziło) to w internecie znajdzie mnóstwo miejsc do tego stworzonych.A więc nie zaśmiecajmy tego radosnego wątku.
Pozdrawiam i życzę dużo spokoju i pogody ducha
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 11.08.2011 16:56

następna pamiątka,to kopia starej mapy Chorwacji,taka śmieszna z dziwnymi nazwami krain.Po oprawieniu wisi na ścianie.jeśli to też tandeta to burę przyjme z pokorą. Jeszcze zegar z Baszkiej Vody (oczywiście herbowa rakija tez,ale ta wyparowała w naszych brzuszkach) Na schodach też mamy oprawione obrazki zczymś dziwnym-ale to już wie tylko żona . Cóż w ciągu kilkunastu pobytów nazbierało się trochę. Przychówku z Cro brak,ale my juz po 50-ce,
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2011 17:29

leoligot napisał(a):Jeszcze zegar z Baszkiej Vody


W Chorwacji nie ma miasta Baszka Voda, jest Baška Voda
(lub Baska Voda jak brakuje w klawiaturze nad "s" daszka :wink: )
stipe
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stipe » 11.08.2011 18:31

dla polsko - chorwatskoe priateli!

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2011 18:39

Hvala Stipe :lol:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 11.08.2011 19:13

i ja wstawie NASZE pamiatki :D
z 3 wypadow do cro
1. z Ciovo przyjelo sie doskonale i rosnie

Obrazek

2. nurkowania z synem

Obrazek

3. kamyki z dziurami, beda powieszone 2 takie lanczuszki na scianie a pod spodem bedzie kaktus z cro

Obrazek

:D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.08.2011 19:26

leoligot napisał(a):Widzę,że niewiele zrozumiałeś z tego co napisałe,a mówiłem wyraźnie.Przecież ja nikogo nie nawiam na pielgrzymki-nigdzie. Nie wiedziałem,że kupno figurki tak zdegustuje Szanownych Państwawtakim razie serdecznie przepraszam i proszę o usunięcie mnie z forum. Szkoda, ale jesli moderator tak niegrzecznie sie wyraża i zaraz ma poparcie krajanówto nic po mnie ł


Co niegrzecznego jest w tym, że uważam za niedorzeczność kupowania obrazka JP II wyciętego z Gościa Niedzielnego albo kalendarza na rok 1998 wsadzonego w nielakierowaną ramkę z kątownika do obróbki boazerii (2,50 zł mb) za 5 czy 10 E :?: Mam swoje zdanie i go nie zmienię podobnie jak naciągactwa do którego zostałem przymuszony posyłając dziecko do komunii, kiedy za blaszany, brudzący łańcuszek kazano mi zapłacić cenę, za którą kupiłbym co najmniej srebrny :?:

Zwracam po prostu uwagę, że takie miejsca jak Medjugorje czy nasza rodzima Częstochowa w handlu bazuje na magii miejsca, gdzie czasem wystarczy słowo Ojca Przewodnika, by setki ludzi rzuciły się do straganów a po powrocie liczyły grosze czy starczy na wykupienie koniecznych leków.

Być może konkretnym tekstem uda mi się uchronić choć jedną osobę, która zanim wyciągnie portfel przeliczy jaką dany przedmiot ma realną wartość i ile żąda za nią sprzedający i zrezygnuje z zakupu. Dla mnie będzie to wystarczająco satysfakcjonujące. Dodam jeszcze żeby była pełna jasność - jeśli ktoś przepłaci za przedmiot, obojętnie czy ze względów sentymentalnych czy z jakichkolwiek innych pobudek, ale zrobi to z pełną świadomością, to nie mam żadnych "ale" do Jego decyzji.
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 11.08.2011 19:53

rychu wywolujesz wilka z lasu :wink:
na twoim miejscu bym to przemilczal albo przeniusl te dyskusje co tu zaraz bedzie gdzie indziej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pamiątki Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone