Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.06.2017 06:35

roszel napisał(a):nasz transit w Sloweni to 2B a w chorwacji?

Zapewne masz papier o nazwie "Zulassungsbescheinigung Teil I".
Tam w polu 20. jest wpisana wysokość samochodu.
Z kolei w podanym linku do cen na autostradach w Chorwacji jest też określenie wysokości, od której zaczyna się kategoria II.
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 26.06.2017 19:30

Pierwszy czerwca już był, myślę że na stronie hac.hr są już aktualne ceny po podwyżce czerwcowej.
http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik[/quote]

Kochani czy dobrze mysle ze Transit 2.80wysoki to bedzie w hr tez druga kategoria?
ixemek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ixemek » 27.06.2017 09:07

Witam, będę jechał z Lubina do Poreć jakoś 05.09.2017r, tak sobie patrzę na opłaty to masakra:(
Cennik ze strony pzmot-u:
Jadąc przez Czechy winieta10dni -68,5zł, potem Austria 10dni -56,5zł, no i wisienka Słowenia ,winieta na miesiąc- 153,5zł
Jadąc przez Słowację winieta 10 dni 62,5, następnie Węgry 1 miesiąc -104zł.
Pozostaje mi trzecia trasa przez Niemcy (bezpłatne) i zapłacić tylko Austrię a Słowenię przejechać bocznymi drogami niepłatnymi:) Gdybym jechał przez Niemcy to mam jakieś 100km dalszą podróż, to jakieś 25zł na olej napędowy:)
Jeśli się mylę proszę o poprawienie :)
pozdrawiam
endi1975
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) endi1975 » 27.06.2017 09:07

Może ktoś jechał ostatnio w Czechach drogą 37 z Hradec Kralove na Pardubice i może mi jednoznacznie powiedzieć, czy trzeba na nią wykupić winetkę. Na mapce nie jest ona zaznaczona jako płatna droga, ale na stronie michelin już jest płatna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 09:14

endi1975 napisał(a):Może ktoś jechał ostatnio w Czechach drogą 37 z Hradec Kralove na Pardubice i może mi jednoznacznie powiedzieć, czy trzeba na nią wykupić winetkę. Na mapce nie jest ona zaznaczona jako płatna droga, ale na stronie michelin już jest płatna.


Jest bezpłatna.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2017 10:10

ixemek napisał(a):Witam, będę jechał z Lubina do Poreć jakoś 05.09.2017r, tak sobie patrzę na opłaty to masakra:(
Cennik ze strony pzmot-u:
Jadąc przez Czechy winieta10dni -68,5zł, potem Austria 10dni -56,5zł, no i wisienka Słowenia ,winieta na miesiąc- 153,5zł
Jadąc przez Słowację winieta 10 dni 62,5, następnie Węgry 1 miesiąc -104zł.
Pozostaje mi trzecia trasa przez Niemcy (bezpłatne) i zapłacić tylko Austrię a Słowenię przejechać bocznymi drogami niepłatnymi:) Gdybym jechał przez Niemcy to mam jakieś 100km dalszą podróż, to jakieś 25zł na olej napędowy:)
Jeśli się mylę proszę o poprawienie :)
pozdrawiam


Nie mylisz się, tylko po co kupować winiety w PZM-ocie? Kupisz po drodze w cenach nominalnych np. na stacjach, lub przez Internet np. na Tolltickets. Za czeską miesięczną skasowało mi z karty niecała 71zł, austriacka kosztuje 8,90euro a słoweńską autostradę łatwo ominąć :oczko_usmiech: :mrgreen:
ixemek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ixemek » 27.06.2017 10:44

W sumie racja z omijaniem tej Słowenii. W sumie za Czechy 71zł a jadąc przez Niemcy w ta i z powrotem 50zł w olej napędowy czyli zostaje 20zł na parę piwek:) Jeszcze do wyjazdu kupa czasu i będę ogarniał temat:)
Bimbasz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bimbasz » 27.06.2017 20:42

W tym roku ciągnę przyczepę DMC 1250 autem osobowym o DMC 2210, jak dobrze przestudiowałem to przy takim zestawieniu, a jadę przez CZ, SK, HU muszę płacić na miesiąc

CZ - winieta do 3.5t - 440 CZK
SK - winieta dla zespołu pojazdów do 3,5 t (POJAZD + PRZYCZEPA) - 14 EUR
HU - winieta dla auta z przyczepą (poniżej 7 pasażerów i mniej niż 3,5t) - 4780 HUF

w Czechach, Słowacji i na Wegrzech nie ma potrzeby zakupu dodatkowej winiety dla przyczepy jak zestaw pojazdów mieści się w DMC < 3,5t

Czyli nie ma znaczenia czy jest przyczepa czy jej nie ma jak zespół pojazdów nie przekracza 3,5t

Chyba dobrze rozumie te przepisy
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 02.07.2017 21:12

michalyy napisał(a):
paulr napisał(a):Drogą powrotną z cro jest dużo lepsza.. starczy na Lucko zjechać na płatność kartą i jeszcze nie stałem w korku a wracałem koniec lipca początek sierpnia w sobotę i niedzielę. Wyjazd z kwater rano. (Okolice sibernika)


Tak sobie czytam forum i chcialbym sie upewnic. Czy w Lucko sa bramki calkowicie automatyczne bez inkasenta z platnoscia karta? Czy o takich bramkach jest mowa powyzej?

M.


Proszę o potwierdzenie...tego typu bramki są tylko w drodze powrotnej.... w kierunku Vodice to tylko bramki "cash"?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.07.2017 21:42

Bimbasz napisał(a):... Czyli nie ma znaczenia czy jest przyczepa czy jej nie ma jak zespół pojazdów nie przekracza 3,5t

Chyba dobrze rozumie te przepisy
Tak.
W Chorwacji na bramkach wg II kat.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.07.2017 05:47

dids76 napisał(a):
ixemek napisał(a):Witam, będę jechał z Lubina do Poreć jakoś 05.09.2017r, tak sobie patrzę na opłaty to masakra:(
Cennik ze strony pzmot-u:
Jadąc przez Czechy winieta10dni -68,5zł, potem Austria 10dni -56,5zł, no i wisienka Słowenia ,winieta na miesiąc- 153,5zł
Jadąc przez Słowację winieta 10 dni 62,5, następnie Węgry 1 miesiąc -104zł.
Pozostaje mi trzecia trasa przez Niemcy (bezpłatne) i zapłacić tylko Austrię a Słowenię przejechać bocznymi drogami niepłatnymi:) Gdybym jechał przez Niemcy to mam jakieś 100km dalszą podróż, to jakieś 25zł na olej napędowy:)
Jeśli się mylę proszę o poprawienie :)
pozdrawiam


Nie mylisz się, tylko po co kupować winiety w PZM-ocie? Kupisz po drodze w cenach nominalnych np. na stacjach, lub przez Internet np. na Tolltickets. Za czeską miesięczną skasowało mi z karty niecała 71zł, austriacka kosztuje 8,90euro a słoweńską autostradę łatwo ominąć :oczko_usmiech: :mrgreen:

Tylko czy na istrię opłaca się omijać autostradę w Słowenii. Przecież tam się jedzie praktycznie przez cały kraj ;-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.07.2017 08:10

ixemek napisał(a):Pozostaje mi trzecia trasa przez Niemcy (bezpłatne) i zapłacić tylko Austrię a Słowenię przejechać bocznymi drogami niepłatnymi:) Gdybym jechał przez Niemcy to mam jakieś 100km dalszą podróż, to jakieś 25zł na olej napędowy:)

Jadąc przez Niemcy, prawdopodobnie pojedziesz w Austrii autostradą A10/A11, a wtedy do kosztu winiety musisz dodać opłaty za tunele:
Katschbergtunnel: 11.50 euro i Karawankentunnel: 7.20 euro.

Omijanie autostrady słoweńskiej znacznie wydłuży czas podróży. :)
bartekpro1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2017
Koszt I Opłaty Za Autostradę CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekpro1 » 03.07.2017 22:49

witam jak w tym roku wynosi opłata za autostradę i tunele z zagrzebia do baśki vody ?? :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
endryu

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.07.2017 23:37

bartekpro1 napisał(a):witam jak w tym roku wynosi opłata za autostradę i tunele z zagrzebia do baśki vody ?? :)
Obecnie +10% 8)
bartekpro1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekpro1 » 04.07.2017 13:01

A jak lepiej płacić za autostrady karta czy kunami czy lepiej w euro?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone