Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 10.05.2015 08:17

Masz racje, instrukcja jest bardzo czytelna( obrazkowa) gdzie naklejać winiety.
Naklejenie w innym miejscu może nie skończy się karą, ale może spowodować zatrzymanie do kontroli czyli stracony czas a dodatkowo zawsze policja się może do czegoś przyczepić :-)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 10.05.2015 09:09

piekarz napisał(a):Masz racje, instrukcja jest bardzo czytelna( obrazkowa) gdzie naklejać winiety.
Naklejenie w innym miejscu może nie skończy się karą, ale może spowodować zatrzymanie do kontroli czyli stracony czas a dodatkowo zawsze policja się może do czegoś przyczepić :-)

Taki oto zapis znalazłem na stronie zajmującej się sprzedażą winiet: Prawo nie określa dokładnie miejsca, gdzie należy przykleić winietę na przedniej szybie. Ważna winieta może być umieszczona wszędzie (oprócz przyciemnianych pasów) pod warunkiem, że jest tam umocowana poprawnie. Rysunek z tyłu winiety przedstawia zalecenia ASFINAG.
Jedynie takie zastrzeżenia - Po usunięciu folii ochronnej nienaruszoną winietę umieszcza się po wewnętrznej stronie szyby przedniej w dobrze widocznym miejscu łatwym do sprawdzenia (nie może być na przykład schowana za przyciemnionym pasem na szybie). Nie wolno umieszczać winiety na bocznej szybie. Nie wolno również przyczepiać jej za pomocą specjalnej folii, przyssawki czy też taśmy klejącej. Taki sposób przyczepienia winiety jest podstawą do jej unieważnienia. Wożenie winiety w pojeździe jest dopuszczalne jedynie w przypadkach określonych w Regulaminie Opłat Drogowych (Sekcja A I, punkt 7).
A wszystko to na stronie-http://www.tolltickets.com/country/austria/vignette.aspx?lang=pl-PL
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 10.05.2015 12:24

Większość ludzi z tego co widze nakleja wszystkie winiety obok naklejki z nr. rejestracyjnym, pomimo że wyraźnie jest na nich napisane gdzie być powinna - tez tego nie rozumiem. Ale najlepsi są ci, którzy mają po kilka lub kilkanaście starych winiet klejonych po corocznych wakacjach. Hitem był chrysler voyager we Wrocławiu który miał od samej góry do dołu w rzędzie jedna pod drugą już 3 pasek ze starymi winietami ( to jest chyba po to żeby się chwalić gdzie byłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 12:32

Austriaków tylko interesuje, żeby winieta była ważna 8)
Natomiast czeska policja może dać mandat za starą winietę na szybie, za brak wpisania numeru rejestracyjnego na winietę, na umieszczenie winiety w złym miejscu :roll:
Jak się jej będzie chciało 8)

Tutaj pan wpisuje numer rejestracyjny na winiecie w obecności policjanta, bo wcześniej zapomniał : :roll:
Obrazek
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 10.05.2015 13:19

na czeską policje trzeba zawsze uważać, kolega zapłacił "pokutę" za prędkość 55 km przy ograniczeniu do 50 km
lekka przesada, a kary za brak winiety bardzo wysokie :-)
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 10.05.2015 16:25

W Australii wszyscy jadą 111-112, 3 km powyżej dozwolonej prędkości i mandat,kamery i policja co chwilę, kamer pod mostami,wiaduktami,zrobiłem 5000 km przez 12 dni i nie widziałem wypadku ani stłuczki,nikt się nie spieszy,średnia wychodzi ok.100 km/godz.,jedynie uważać trzeba na kangury,których jest więcej niż kawek w PL....
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 12.05.2015 00:17

W tym roku zdecydowałem się jechać przez Czechy-Austrię-Słowenię (poprzednio jeździłem przez Węgry). Lubie mieć święty spokój i zwykle kupuje winietki przed podróżą przez internet.

Czy kupował ktoś z Was winietkę słoweńską za pośrednictwem tolltickets.com ? Czy ja coś źle klikam czy do słoweńskiej nie można podać daty początkowej (do pozostałych mogę podać)? Nie chce mi się bawić w te objazdy, chce jak najszybciej przejechać trasę, planuję jechać w nocy, nie specjalnie uśmiecha mi się szukanie po nocach winietek na stacjach itp.
Ktoś coś poradzi z tym tolltickets? PZMot strasznie zdziera :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2015 00:57

Winietkę słoweńską kupisz w Austrii na stacji benzynowej 8)
Koszt 15 euro
Przerwę na sikanie musicie zrobić :wink:

A jak przegapisz Austrię, to kupisz dokładnie na granicy słoweńskiej w Sentilj :roll:
Cała czynność zabierze 3 minuty :wink:
https://www.google.pl/maps/@46.690241,1 ... e0!6m1!1e1
Zaraz za granicą jest ostatnia szansa ---- zjazd do pierwszej słoweńskiej stacji benzynowej:
https://www.google.pl/maps/@46.687738,1 ... e0!6m1!1e1

MUSZĄ mieć czynne 24 godziny na dobę

Tylko broń Boże nie wjedź dalej w głąb Słowenii bez winietki, bo będzie niezła kara na dawnych bramkach autostradowych kilka kilometrów dalej :?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.05.2015 09:26

qbat napisał(a):W tym roku zdecydowałem się jechać przez Czechy-Austrię-Słowenię (poprzednio jeździłem przez Węgry). Lubie mieć święty spokój i zwykle kupuje winietki przed podróżą przez internet.

Czy kupował ktoś z Was winietkę słoweńską za pośrednictwem tolltickets.com ? Czy ja coś źle klikam czy do słoweńskiej nie można podać daty początkowej (do pozostałych mogę podać)? Nie chce mi się bawić w te objazdy, chce jak najszybciej przejechać trasę, planuję jechać w nocy, nie specjalnie uśmiecha mi się szukanie po nocach winietek na stacjach itp.
Ktoś coś poradzi z tym tolltickets? PZMot strasznie zdziera :)


Na ticket Słowieńską kup 2szt po 15E na to samo wyjdzie tylko jedną na przyjazd, a 2 na wyjazd, winietki jak zaznaczysz ze wysyłka najbliższego dnia roboczego to dostaniesz po około 4-5 dniach:)
kalis
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalis » 12.05.2015 10:13

a ile kosztuje przesylka na tickettool?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.05.2015 10:17

2.2 E niezależnie od ilości winietek. Cena winietek jest taka jak przewiduje dane państwo. więc przepłacamy około 10zł. A niewiadomo po ile będzie Euro na wakacje, tańsze nie będzie raczej więc różnica będzie praktycznie niezauważalna:)
Michał233
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał233 » 12.05.2015 10:24

A ja to zawsze kupuje winiety na granicy polsko-czeskiej i w sumie mi to wychodzi tanio.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2015 10:59

Michał233 napisał(a):A ja to zawsze kupuje winiety na granicy polsko-czeskiej i w sumie mi to wychodzi tanio.


Tylko gdzie na tej granicy? Bo jeśli jedziesz A1 to na samej granicy nic nie kupisz :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.05.2015 11:31

Michał233 napisał(a):A ja to zawsze kupuje winiety na granicy polsko-czeskiej i w sumie mi to wychodzi tanio.


Dla jednego liczy się cena dla innego wygoda. Ja mam do Czech 20 minut drogi więc mając przed sobą jeszcze ponad 10 godzin chce choć początek jechać zanim człowiek wypoczęty, więc jadę prosto aż w okolice Wiednia. Jak do granicy z Czechami miał bym te 3 godziny jazdy to pewnie nie zastanawiał bym się by wcześniej kupić winietki bo i tak bym musiał gdzieś odpoczynek od jazdy zrobić.

Wiele osób też kupuje w Polsce, ale jak już gdzieś pisałem przy komplecie winietek różnica jest bardzo duża na niekorzyść PZM, tym bardziej że wiele osób jedzie na kilka samochodów a wtedy te 2E za wysyłkę rozkłada się na kilka osób i praktycznie winietki są po normalnej cenie, a kupione w PZM jeszcze bardziej się nie opłacają. :)
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 12.05.2015 23:34

paulr napisał(a):Na ticket Słowieńską kup 2szt po 15E na to samo wyjdzie tylko jedną na przyjazd, a 2 na wyjazd, winietki jak zaznaczysz ze wysyłka najbliższego dnia roboczego to dostaniesz po około 4-5 dniach:)


Faktycznie - da się podać daty dla winietek 7dniowych, a to załatwia sprawę. Trochę dziwne, że nie pozwalają ustawić konkretnej daty dla miesięcznej, ale teraz to już nieistotne ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 126
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone