Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omisz Omisz Omisz?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.08.2011 17:26

Ta okolica to dobra baza wypadowa np.do Mostaru(BIH)a w samym Omiszu dodatkową atrakcją są spływy pontonem :wink:
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 15.08.2011 20:43

jakubklecel napisał(a):właśnie wróciłem z Lokvy Rogoźnicy położonej od Omisza ok. 9 km. ale byłem kilkakrotnie w Omiszu w dzień i w nocy, cóż plażą średnia blisko portu generalnie nie polecam, natomiast sam Omisz jest bardzo fajny zwłaszcza w części po drugiej stronie Cetiny patrząc od strony Spiltu, śliczne kamienne uliczki, obowiązkowo trzeba wejść na twierdzę (widoki cudne), pochodzić uliczkami położonymi nieco wyżej od głównej uliczki. Do plażowania polecam plażę w Lokvie obok campingu Sirena, trzeba wjechać do Lokvy za tunel i zaraz w prawo jest ten camping, albo zatrzymać śię obok punktu informacyjnego przy samej drodze, plażą jest niewielka, pięknie położona, jest knajpka (piwo małę kosztuje tyle samo co duże - 13 kun)

A nie prościej napisać że najlepsza jest stara część Omisa?
jakubklecel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubklecel » 15.08.2011 21:31

Panie Haka, może i prościej, ale wtedy trzeba by napisać gdzie leży stara część Omisza
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 16.08.2011 17:11

Tak czy siak Omisz ma swój urok i to co nie mają inne miasteczka . Jest most, rwąca Cetina z przepięknym przełomem i raftingiem, targ rybny, restauracyjki, stragany z owocami i rakiją. Jest port z łodziami oferującymi przejażdżki, no wcześniej wspomniane budowle warowne. Samochodziarze docenią parking za tunelem a miłośnicy wody szeroką plażę z dobnym kamykiem (prawie piaskiem).
W Omisu organizowany jest coroczny koncert klap dalmatyńskich (około 25 lipca) a żeglarze dają pokaz walki piratów i konkurs skoków do wody.
Dla mnie najbardziej przyjemny Omis był późnym wieczorem
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Omisz Omisz Omisz? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone