Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OMIŚ - kto byl?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dawidoss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 11.07.2006
OMIŚ - kto byl?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidoss » 11.07.2006 12:59

zachorowalem na tą miejscowosc po zdjeciach znajomych
wybieramy sie w 6 osob plus dziecko?
kto byl wyrazi opinie i poleci cos ciekawego jesli chdozi o baze noclegowa
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jacek_jpj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_jpj » 11.07.2006 13:19

dawidoss napisał(a):zachorowalem na tą miejscowosc po zdjeciach znajomych
wybieramy sie w 6 osob plus dziecko?
kto byl wyrazi opinie i poleci cos ciekawego jesli chdozi o baze noclegowa
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


przejezdzalem w ubieglym tygodniu. bardzo przyjemne miasto. choc wlasciwie moznaby wziasc materac , połozyć na rondzie alei i marszałkowskiej i miałoby sie podobne warunki do wypoczynku. z tym ze na tym rondzie akurat nie ma 5-10km korkow od strony splitu, ale to chyba detal:)
powazniej - ja ci radzie rób jak uważasz:)
w zyciu bym tam nie spedzil 5 minut.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.07.2006 13:44

Dawidossie,
Omis Omisowi nierówny - zależy od dzielnicy i od sposobu spędania wolnego czasu. Nie zrażaj się - szukaj dalej ...
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 11.07.2006 20:28

Byłem kilka razy,zarówno przejazdem,jak i na wypad.Ładne miasteczko,ma kilka atrakcji,ale całego pobytu bym na Omis nie przeznaczył.Najlepiej przyjechać rankiem lub wieczorem,i pozwiedzać,porobić zakupy,wymienić kaskę,itp.
Grzegorz G.
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz G. » 11.07.2006 20:34

Bylem w ubieglym roku pare razy ale tylko na zakupach i zwiedzaniu paru ciekawych miejsc w miescie i okolicy.Miasto ma swoj klimat ale ja osobiscie nie spedzil bym tam urlopu.Sa ciekawsze miejsca. :wink: :)
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 11.07.2006 20:51

Wypowiem również i ja swoje zdanie odmienne do tych co były do tej pory. :D
Byłem tam 5 lat temu i w tym roku ponownie wracam ze względu na dzieci.
Dla mnie Omis jest lux zwłaszcza dzielnica Duce z dala od korków a w niewielkiej odległości na wieczorne wyjścia na stare miasto . Osobiście mimo ze na pewno są i przeciwnicy ja polecam i wręcz zachęcam .

Pozdrawiam
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 11.07.2006 20:52

Ciekawsze? A jakie? Chciałabym porównać. Mnie się Omis podobał i w tym roku na kilka dni tam wracam.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 11.07.2006 20:54

A ja byłem w tym roku tydzień w Omiszu i szczerze Ci polecam pobyt w tej miejscowości.Ja jestem zauroczony tym miasteczkiem.Apartamenty miałem na starówce. Naprawdę bardzo klimatyczne miejsce do mieszkania.Można zobaczyć jak żyją miejscowi(i to w barzdo dosłowny sposób,bo na wyciągniecie ręki masz dom po drugiej stronie ulicy).A najbardziej w Omiszu podoba mi się to,że masz morze,a z drugiej strony miejscowości typowo gorski krajobraz z przełomem rzeki Cetiny.Poza tym Omis jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania.Od Trogiru przez Kastele,Split i Makarska.I wszystkie te miejscowości masz w zasiegu godziny jazdy autem.Także nie słuchaj tych którzy w Omiszu byli kilka godzin lub przez niego przejeżdżali tylko spokojnie tam jedź.A korki pewnie były w sobotę,a w tem dzień trudno jest znaleźć miejsce w Cro gdzie korkow nie ma.

pozdrav
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 12.07.2006 11:27

rynioo napisał(a):A ja byłem w tym roku tydzień w Omiszu i szczerze Ci polecam pobyt w tej miejscowości.Ja jestem zauroczony tym miasteczkiem.Apartamenty miałem na starówce. Naprawdę bardzo klimatyczne miejsce do mieszkania.Można zobaczyć jak żyją miejscowi(i to w barzdo dosłowny sposób,bo na wyciągniecie ręki masz dom po drugiej stronie ulicy).A najbardziej w Omiszu podoba mi się to,że masz morze,a z drugiej strony miejscowości typowo gorski krajobraz z przełomem rzeki Cetiny.Poza tym Omis jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania.Od Trogiru przez Kastele,Split i Makarska.I wszystkie te miejscowości masz w zasiegu godziny jazdy autem.Także nie słuchaj tych którzy w Omiszu byli kilka godzin lub przez niego przejeżdżali tylko spokojnie tam jedź.A korki pewnie były w sobotę,a w tem dzień trudno jest znaleźć miejsce w Cro gdzie korkow nie ma.

pozdrav


popieram w 100%
KasiaN
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaN » 12.07.2006 12:37

No tak ok. Ale co z konkretnymi namiarami????
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 15.07.2006 10:49

KasiaN napisał(a):No tak ok. Ale co z konkretnymi namiarami????


Może tu coś znajdziesz:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

pozdrav
KasiaN
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaN » 15.07.2006 13:40

Dzieki. Już wysłałam zapytania. Dotąd wszystko niestety mnie zawodzi
zibi200
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi200 » 15.07.2006 21:26

Byłem w tamtym roku przez kilka dni w Omiszu z uwagi na piaszczyste plaże - aby się dziecko nie pokaleczyło i miało jak bawić, a kolejne kilka dni w Baszce. Niestety jakoś mnie Omiś nie zachwycił głównie z uwagi na apartament-zbyt blisko drogi, a pomimo, iż byłem we wrześniu to ruch panował niesamowity do późnej nocy i od bladego świtu-więc szukaj apartamentu co najmniej w 2, 3 rzędzie od ulicy. Poza tym z uwagi na ujście Cetiny woda w Omiszu jest jednak chłodniejsza-mieliśmy wrażenie że o kilka dobrych stopni, no i nie tak przejrzysta. Na własnej skórze przekonaliśmy się i popieramy że urok Chorwacji to właśnie plaże kamieniste i żwirkowe = przejrzysta woda. ;)
W Baszce przeciwnie - droga biegnie wyżej ponad miejscowością więc ruch tranzytowy jest niezauważalny, apartament mielismy blisko plaży, woda zarówno rewelacyjnie czysta jak i cieplejsza, a na brak zabawy maluch także nie narzekał! To był mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i wiem że z pewnością chciałbym wrócić do Baszki (prawdopodobnie może nawet uda się w tym roku), a Omisz wystarczy jak pozdrowię przejazdem :)
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 16.07.2006 09:51

Omis to miasteczko, które do któregoś tam wieku (nie pamiętam) było misteczkiem pirackim. Z racji zimniejszej wody Omis polecam jako punkt wycieczki. Jeżeli ktoś już tam będzie to namawiam do popłynięcia łodzią w górę Cetiny - pięknej, czyściutkiej, głębokiej rzeki. Miasteczko bardzo ładne ale ruch samochodowy też bardzo "ładny". Rzeczywiście można tam znaleźć plażę piszczystą z bardzo łagodnie schodzącym dnem. Dla dzieci idealna ale ich kąpiele niestety będą krótsze (temperarura) niż w innych miejscowościach.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 16.07.2006 10:11

Dla dzieci idealna ale ich kąpiele niestety będą krótsze (temperarura) niż w innych miejscowościach.

Ja byłem w czerwcu i wtedy woda miała ok.22-23 stopni.Wystarczyło to aby dzieci bez przerwy siedziały w wodzie.teraz jest pewnie jeszcze cieplejsza.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone