Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OMIŚ - kto byl?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 16.07.2006 12:27

rynioo napisał(a):
Dla dzieci idealna ale ich kąpiele niestety będą krótsze (temperarura) niż w innych miejscowościach.

Ja byłem w czerwcu i wtedy woda miała ok.22-23 stopni.Wystarczyło to aby dzieci bez przerwy siedziały w wodzie.teraz jest pewnie jeszcze cieplejsza.


Zgoda!
Ale będzie zawsze kilka stopni zimniejsza niż np. Makarskiej, Dubrovniku itp. Kilka stopni to dużo.
Piszesz, że 22-23 st. No właśnie. Wyobraź sobie Bałtyk. Jak jest 19-20 st. to już mówią, że super ciepła woda. W Omis'u piszesz 22-23. Czyli 2-3 st. cieplejsza niż w Bałtyku (nie porównujemy czystości oczywiście). I co jest już duża różnica. Weźmy teraz temp. rzędu 25-26 stopni :?: Żeby było jasne nikogo nie hcę zniechęcać do pobytu w Omis'u. Zwracam tylko uwagę na różnicę kilku stopni w temperaturze wody. Zwłaszcza jeżeli ktoś jedzie pierwszy raz powinien być tego świadom. Omis Jest naprawdę ładny i dlatego w tym roku też tam zajżę. Na pewno popłyniemy w górę Cetiny. Koszt jeżeli dobrze pamiętam po 40 kuna za osobę dorosłą. Naprawdę opłaca się. :D Pozdrawiam.
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006
Omis - najlepsze miejsce w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 16.07.2006 13:03

Dziwne są wypowiedzi ludzi, którzy przejechali magistrala przez centrum miasteczka i od razu maja zdanie wyrobione haha. W omis jest kilka plaż, piaszczyste i z kamykami.Żadko mozna spotkać w Chorwacji piasek podobny do tego nad Bałtykiem, a moze tylko w Duce i Omis. Polecam wszystkim Duce, to jakby dzielnica Omis czy też miasteczko zaraz obok.Wille zawieszone nad samym morzem i plaże bez jezowców.Cudowny widok na wyspe Brać.Plaża miejska w Omis idealna dla dzieci, dlugo jest płytko.Plaże w Duce maja swietny piasek, bary bezposrednio przy plazy-byłem,widziałem,rewelacja.Jeśli ktos chce kawałek od miasta moze za Omis odbić w prawo na Brzet, przytulne plaże z kamykami.Chodziłem tez po okolicznych górach- ciepło ale warto dla samych widoków.Stare miasto bardzo ładne,a w okolicy rafting (spływ górska rzeka na pontonie). Polecam zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link (chyba jakoś tak, jak nie zadziala to wpisz w google,mozna rezerwować mailem).Po przejechaniu mostu na Cetinie jest droga w prawo, taki niby port dla łódek.Proponuje zaparkowac i sie przejść.Widzialem tam ludzi z kartkami pokoje(SOBE) i aparamenty(APARTMAN) do wynajecia. W samym miescie jest kilka biur np.www.adriatica.net i inne.Jak sie juz nic nie znajdzie to tam cos poleca(troche drożej oczywiście).Na przeciwko campingu przed Omis sa domki, mozna tam spytać.Ceny od 10 do 15 EUR/os.
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 16.07.2006 13:04

bylismy w czerwcu na 4 dni na kampie galeb w omis --dla mnie super -a dzieci nie wychodziły z wody!!!!!!!!!!! tylko niestety trafilismy na strasznie silne wiatry w nocy od lądu i praktycznie 3 noce bez snu --miasteczko urolkliwe--widoczki na cetine :D :evil: tylko te samochody do :roll: :roll:
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 16.07.2006 13:06

Wiła wianki napisał(a):
rynioo napisał(a):
Dla dzieci idealna ale ich kąpiele niestety będą krótsze (temperarura) niż w innych miejscowościach.

Byłem w tamtym roku w Omis - było 26 stopni (temp.morza). Dwa lata temu było 25.I co wy na to? :lol:
zibi200
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi200 » 16.07.2006 13:09

magdapaszek napisał(a):bylismy w czerwcu na 4 dni na kampie galeb w omis --dla mnie super -a dzieci nie wychodziły z wody!!!!!!!!!!! tylko niestety trafilismy na strasznie silne wiatry w nocy od lądu i praktycznie 3 noce bez snu --miasteczko urolkliwe--widoczki na cetine :D :evil: tylko te samochody do :roll: :roll:


Tak, ja właśnie też w tamtym roku byłem na kwaterze po drugiej stronie ulicy naprzeciwko kampu Galeb :)
KasiaN
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaN » 17.07.2006 10:34

No to ja jestem całkowicie spokojna. Rozpoczełam wielkie odliczanie. Jeszcze tylko 12 dni....
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006
temp.wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 03.08.2006 12:12

a ja własnie sie rozpakowałem. Jeszcze w poniedziałek woda miała 26 - 27 stopni, powietrze 36. Wchodziło sie jak do zupki haha. Polecam apartamenty kawałek od drogi bo wrażliwców może irytować ciągły ruch na magistrali adriatyckiej.Bez problemu można znaleść coś kawałek wyżej w Duce albo w Omis.
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 03.08.2006 13:02

Wróciłem w poniedziałek z Omisa i wszyscy z całej z 10 osobowej ekipy w tym 4 dzieci jesteśmy zachwyceni mieszkaliśmy na granicy Duce z Omis dosłownie na wysokości kampingu Galeb. Woda nie wiem ile miała stopni ale naprawdę zupa i co najważniejsze bez jeżowców a plaża całkowicie bezpieczna dla dzieci.
Wybór padł na ta miejscowość ze względu na dzieci i był trafny choć nie był w ciemno ponieważ byliśmy tam 5 lat temu wiec nie było nam nic obce. Stare miasto urocze jak zawsze wiele atrakcji i naprawdę godne polecenia. Z apartamentami też nie ma większych problemów. Wystarczy pochodzić popytać reszta kwestią ceny i odległości do morza. Ja szczerze polecam wszystkim nie tylko ze względu na dzieci choć jeśli chodzi o nie to naprawdę jest tam dla nich bezpiecznie i zachęcam niezdecydowanych.
Sebastian
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 10.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian » 03.08.2006 13:29

[quote="WASP"]Wróciłem w poniedziałek z Omisa
Jeśli jechałeś z niedzieli na poniedziałek to napisz proszę jaki był ruch na przejściach granicznych w strone Cro. Dzieki.
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 03.08.2006 13:39

W drodze byłem z soboty na niedziele bo cała niedziela była na zaliczenie Wiednia dlatego napisałem że w poniedziałek ale jeśli chodzi o sobotę wieczorem to od strony Słoweni koszmarny korek właściwie to pierwszy raz widziałem aż tak wielki i współczuje tym którzy chcieli się dostać do Cro od strony Austrii. Jeśli planujecie wyjazd do Cro trasą przez Austrie to odradzam w weekend bo zapewne będzie to wyglądało jak w ten a widok naprawdę był nieciekawy.
wolf
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolf » 04.08.2006 20:12

dawidoss napisał(a):zachorowalem na tą miejscowosc po zdjeciach znajomych
wybieramy sie w 6 osob plus dziecko?
kto byl wyrazi opinie i poleci cos ciekawego jesli chdozi o baze noclegowa
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Sam Omis to raczej nie. Można tu wpaśc na zakupy , po kuny , na pizze -polecam PlanetPizza itp . To takie miejscowe centrum handlowe . Moja Żona czuła tu się świetnie , ale ja wolałem Nemirę lub którąś z poblskich małych miejscowośći . Odległości między nimi da się pokonać na własnych nogach . A jeśli lubiisz robić fotki to lepszego miejsca w okolicy nie znajdziesz . Góry wysokie na jekieś 1000 m i Krystalicznie Czysty Adriatyk . I jeszce jedno : te góry powstrzymują w dużej mierze chmury.... I TE Zachody Slońca . Polecam Nemirę .
KasiaN
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaN » 13.08.2006 19:49

Wiedziałm, że kiedys ten moment nastąpi..... Właśnie wróciliśmy z Omisia. Było cudownie choćpogoda nas nie rozpieszczała. Ale wszyscy zadowoleni a to najważniejsze. Pozdrawiam
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 14.08.2006 21:22

Szczerze Ci wspólczuję Kasiu.Pierwsze dni po powrocie z Cro są najgorsze.Napisz coś więcej ,bo pamiętam,że miałaś spore obawy przed wyjazdem.

pozdrav
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 14.08.2006 21:31

[quote="WASP"]Wróciłem w poniedziałek z Omisa i wszyscy z całej z 10 osobowej ekipy w tym 4 dzieci jesteśmy zachwyceni mieszkaliśmy na granicy Duce z Omis dosłownie na wysokości kampingu Galeb. Woda nie wiem ile miała stopni ale naprawdę zupa i co najważniejsze bez jeżowców a plaża całkowicie bezpieczna dla dzieci.
Wybór padł na ta miejscowość ze względu na dzieci i był trafny choć nie był w ciemno ponieważ byliśmy tam 5 lat temu wiec nie było nam nic obce. Stare miasto urocze jak zawsze wiele atrakcji i naprawdę godne polecenia. Z apartamentami też nie ma większych problemów. Wystarczy pochodzić popytać reszta kwestią ceny i odległości do morza. Ja szczerze polecam wszystkim nie tylko ze względu na dzieci choć jeśli chodzi o nie to naprawdę jest tam dla nich bezpiecznie i zachęcam niezdecydowanych.[/qu

po twojej wypowiedzi widze ze mieszkałes w okolicach galeb --czy w nocy dalej sa takie uciązliwe wiatry--przez które szybciej niz planowalismy -przenieślismy sie dalej???????
KasiaN
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaN » 15.08.2006 15:20

Ja tez mieszkałam niedaleko Galebu - tam chodziliśmy na plażę. Dokładnie mieszkaliśmy w apartamencie naprzeciw stacji benzynowej INA nad indyjską restauracją. Noclegi wyszły mniej wiecej tak jak się spodziewaliśmy a więc 10 euro na osobę a warunki w mieszkaniu bardzo dobre. Czyli dwie sypialnie, pokój dzienny z dwoma łóżkami, kuchnia z wyposażeniem i łazienka z prysznicem i oddzielne WC. Zakupy robiliśmy w Studenaku a mój mąż bardzo mile sie zdziwił jak zobaczył po powrocie swoje konto. Dlatego szczerze polecam płacic za wszystko kartą. przelicznik wychodził nawet 3,53zł za euro. Niesety pogoda nas nie rozpieszczała więc nie wrócilismy tak opaleni jak planowaliśmy. dużo było pochmurnych dni ale te z kolei przeznaczaliśmy na zwiedzanie. bylismy w Splicie. Spokojnie w jeden dzien można wszystko zobaczyć. I w Parku Krka. Tam polecam wyjechać ok 8 bo po 12 robią się w Skradinie potworne korki na statki przewożące ludzi do Parku. I tak spokojnie obejrzeliśmy wodospady chociaż bez kąpieli ( ze względu na pogodę oczywiscie). W drodze powrotnej zwiedzilismy Szybenik, Primosten (zakochałam się w nim po prostu) i mieliśmy w planach tez Trogir ale nie było gdzie sie zaparkować. Ale zostawiliśmy go sobie na nastepny raz :)
Jak juz pisałam podróż nie należała do najprzyjemniejszych bo mieliśmy zwiedzić Jeziora Plitvickie ale tak lało że wycieraczki nie nadążały zbierać wody. No i te straszne korki przed tunelami. Koszmar!!! No i tak to własnie było w telegraficnzym skrócie. Wszyscy zadowoleni. Omiś wypadł suer szczególnie ze względu na dziecko które codziennie ćwiczyło nauke pływania. Oraz..... ze względu na codzienny aquaaerobik pod okiem nie byle jakiego instruktora:) Kto był wie o czym mówię

Pozdrawiam wszystkich
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
OMIŚ - kto byl? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone