Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 18.07.2017 20:50

Sorki za składnie pisałem na szybko.
Jechał objazdem autostrady ale coś po drodze pomylił i wjechał na autostradę.Przejechał ja bez żadnej kontroli i wjechał do Chorwacji.
50 euro mandatu?. Jak to będzie wyegzekwowane?Listem z mandatem do domu?
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 18.07.2017 20:57

bercik68 napisał(a):Która z tras Waszym zdaniem jest korzystniejsza?
..
3. Bad Radkersburg-L-Ptuj
...

Ale zjeżdżając w Ilz i jadąc do Ptuja przecie nie wjeżdżamy w ogóle do Bad Radkersburg 8O
jechałem tą trasę w ubiegłym tygodniu, ładna i malownicza ale moim zdaniem ma sens tylko w dzień.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.07.2017 21:21

zborcio napisał(a):Sorki za składnie pisałem na szybko.
Jechał objazdem autostrady ale coś po drodze pomylił i wjechał na autostradę.Przejechał ja bez żadnej kontroli i wjechał do Chorwacji.
50 euro mandatu?. Jak to będzie wyegzekwowane?Listem z mandatem do domu?

To 50 euro to żart był. Dotyczył pisowni. :wink:
Były już takie pytania w tym wątku. Nie pamiętam, aby kończyło się na mandacie jeśli nie złapali na "gorącym uczynku".

Czy na pewno znajomy wjechał na odcinek płatny?
Fragment od mostu w Ptuju do końca autostrady w kierunku Macelj jest bezpłatny.
Płatny odcinek ma wyraźne oznaczenie.

Zerknij tutaj, parę stron wcześniej, str 106.

Możesz też w polu "szukaj" wpisać "mandat w Słowenii". Wyskoczy dość sporo wyników. Powodzenia :papa:
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 18.07.2017 21:38

oki dzięki za info .Czyli mu się udało:) teraz tylko musi z powrotem nie pomylić dróg:P

Ps.On zamiast skręcić w dobra drogę wjechał na jakiegoś ślimaka i poprowadziło go z powrotem w stronę Austrii i na 1 zjeździe zawrócił i pojechał już dobrze,ale niby widział jakieś tablice z napisem videocontrol vinet czy coś takiego i kamery.Wiec dlatego pytam co i jak z tym mandatem jak nie złapali.

Pozdro
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2017 21:48

gigi napisał(a):
bercik68 napisał(a):Która z tras Waszym zdaniem jest korzystniejsza?
..
3. Bad Radkersburg-L-Ptuj
...

Ale zjeżdżając w Ilz i jadąc do Ptuja przecie nie wjeżdżamy w ogóle do Bad Radkersburg 8O
jechałem tą trasę w ubiegłym tygodniu, ładna i malownicza ale moim zdaniem ma sens tylko w dzień.

A dlaczego nie? Od kilku lat jeżdżę z Ilz drogą B66 przez Bad Radkersburg na Lenart i Ptuj. Odległość taka sama jak przez Trate, a według mni droga trochę lepsza.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 19.07.2017 16:51

Po ostatnich remontach byłem miło zaskoczony trasą do Ptuja, owszem zygzak w Trate po staremu ale dalej sama przyjemność.
Względem ubiegłego roku teraz mamy nowy równiutki dywanik :smo:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.07.2017 17:05

Mariusz
Ja zawsze jadę przez Ormoż.
Jak jedziesz przez Ptuj to nie robi się tam korek po zjeździe z autostrady przed granicą ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2017 22:13

sdolas napisał(a):Mariusz
Ja zawsze jadę przez Ormoż.
Jak jedziesz przez Ptuj to nie robi się tam korek po zjeździe z autostrady przed granicą ?


Jeżdżę przez Ptuj z powodu pizzy w Pri Miči. Zawsze staram się tak jechać żeby nie było korków. W tym roku na granicy praktycznie nic nie stałem. Jakby były korki pojechałbym na Cvetlin lub Rogatec. Jak będzie skończona autostrada to będę się zastanawiał nad inną trasą.
patryko82
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.11.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryko82 » 21.07.2017 23:08

Wyjeżdżamy z Ciechanowa na 2 auta 28.07. około 18 do Szybenika. Poprzednie 2 wyjazdy trasa standardowa czyli Czechy, Austria objazd MLP wjazd do Chorwacji przez Macelj. Jechaliśmy w srodku tygodnia wiec nie bylo problemu korków. W tym roku niestety z piatku na sobotę więc chcemy spróbować trasą z Ilz drogą B66 do Bad Radkersburg, za granicą AT-SLO drogą 230 przez Ljutomer do Ormoż później dojazd do drogi nr 2 i obwodnicą Varazdin dojazd do autostrady. Czy taka trasa bedzie ok mając na uwadze ominięcie korków czy radzicie pojechać jakoś inaczej?
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 22.07.2017 00:01

Tą trasą jeździłem wielokrotnie i jest ok. Jest trochę kręta po stronie Austrii przed Ilz, parę "agrafek" i trzeba się pilnować drogi B66.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 22.07.2017 22:07

W ostatnią niedzielę w godzinach rannych (ok.7 - 8 rano) jadąc do Chorwacji, nadziałem się na korek na dojeździe do granicy w Macelj już na wiadukcie w Ptuj! Udało mi się odbić na Cvetlin co mnie uratowało. Ostrzegam więc, że mega korki są tam nie tylko w soboty!
donieq
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 07.05.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) donieq » 24.07.2017 08:53

bercik68 napisał(a):Która z tras Waszym zdaniem jest korzystniejsza?
1. Bad Radkersburg-Ormoż-Varażdin-Zagrzeb
2. Bad Radkersburg-Ormoż i drogą 35 do autostrady
3. Bad Radkersburg-L-Ptuj
4. Bad Radkersburg i inne rozwiązania
Pozdrawiam

Witam.
Zdecydowanie polecam wariant 1 - w tym roku w drodze "do" testowałem tą drogę i jest bardzo ok, czytelne oznaczenia, piękne widoki, praktycznie bez ruchu (sobota), szybko, łatwo i przyjemnie.
Podczas powrotu jechałem wersją nr 3 tyle że odwrotnie tj. od chorwackiej strony i jest ona ciut gorsza, trasa słoweńska jest dłuższa, bardziej zakręcona.

Reasumując - objazd autostrady wariantem 1 jest bardzo dobry, jest doskonałą odskocznią od ogromnej nudy austriackiej autostrady.
Malownicze austriackie miejscowości, doskonale oznakowana, ciut gorzej po stronie słoweńskiej ale do przełknięcia. Jakość dróg w większości bardzo dobra ale zdarzają się i gorsze odcinki.
Na początku "trochę" zakrętasów ćwiczących hamulce ale potem z górki. Jazda nocna może być trochę utrudniona z uwagi na serpentyny i lasy.
Wjazd do Chorwacji bezkolejkowy - trafiłem na 2 samochody tubylców przed mną, pogranicznicy sprawdzili tylko ilość dowodów i ilość głów w samochodzie (a i to nie dokładnie :)) i jazda, dojazd do chorwackiej autostrady to jakieś 10-15 minut i heja na wybrzeże.
Każdy kolejny wyjazd do CRO będzie przez Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż-Varażdin.

Jeszcze jednym powodem skorzystania z tego objazdu są roboty drogowe w Słowenii od Ptuj aż do granicy, trwają prace na przedłużeniem autostrady i cały ten odcinek to jeden plac budowy!!! więc prawdopodobieństwo wpakowania się w korek jest znacznie większe, poza tym na granicy w Macelj już w środę rano tworzyły się korki w obu kierunkach choć w kierunku Słowenii był ciut większy.

Co do cen paliwa poruszanych we wcześniejszych postach:
Austria - ceny na autostradzie to ok 1,3-1,35 Euro za litr diesla a poza to ok 1,03-1,05 czyli różnica ok 25-30%!!!
Słowenia - ceny poza autostradą to ok 1,3 E za litr,
Chorwacja - tu nie ma za wielkiej różnicy czy autostrada czy poza - od 8,24 (poza) do 8,34-8,44 (autostrada) kuny za litr,
Czechy - nie pamiętam, ale też coś koło naszych cen
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 24.07.2017 12:33

Dziękuję bardzo za pierwszą rzeczową odpowiedź. Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie Lucko, czy jadąc od Varażdin też wbijamy się w korek po bilecik? Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2017 12:51

bercik68 napisał(a):Dziękuję bardzo za pierwszą rzeczową odpowiedź. Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie Lucko, czy jadąc od Varażdin też wbijamy się w korek po bilecik? Pozdrawiam

Tak, nieważne czy jedziesz od strony Węgier, czy Słowenii w Lucko pobierasz bilet. :papa:
patryko82
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.11.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryko82 » 26.07.2017 09:17

Ostatnie 2 soboty dojazd do Lucko od strony Varazdin google pokazuje 1,5 h korka, od Macelj jakieś 40 min. Czy mozecie to potwierdzic? Jadę z piatku na sobotę i zastanawiam się czy wybrać trasę z opcji 1 czy 2.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone