Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

odessa

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005
odessa

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 29.01.2007 09:07

wybieramy sie (mamy takie plany) w trzy auta (dwie dyskoteki i nysa) do odessy, w sumie 12 osob, (od 1,5 do 62 lat), w drodze powrotnej chcemy ,,zahaczyc'' o cro (hvar). szukam osob, ktore podrozowaly autem po ukrainie, bulgarii, rumunii itp fajnych krajach o jakies podpowiedzi na tematy wazne w tamtych rejonach.
z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi i sugestie :D
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.01.2007 13:09

chyba troche informacji i odnosnikow znajdziesz w watku zalozonym przeze mnie:

forum/viewtopic.php?t=13862
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 29.01.2007 13:45

Byłem samochodem w Kijowie i Lwowie we wrześniu ub. roku. Ponownie jadę do Kijowa na początku kwietnia.

Wbrew obiegowym opiniom odnośnie ewentualnych niebezpieczeństw "po drodze", ja takowych nie dostrzegłem.

Drogi są różne, porównywalne pewnie z polskimi, choć są odcinki, które są zdecydowanie męczące dla zawieszenia. Na ukraińskich drogach pełno ichniejszej policji, podobnie chyba jak w Bośni. Kierowcy jednak ostrzegają przed zaczajonymi w krzakach funkcjonariuszami. Ciekawe jest to, że ukraińska policja nie dysponuje jednym rodzajem oznakowań swoich pojazdów. U nas wiadomo - biało-granatowy z kogutem, u nich widziałem wozy różnej "maści" - czarne, niebieskie, kolorowe - nie wiem z czego to wynika. Podczas pobytu zostałem zatrzymany dwukrotnie - do rutynowej kontroli - było przemiło :)

Na Ukrainie panuje szczególna moda na przyciemniane szyby - 3/4 samochodów ma "mafijne" szyby - daleko ciemniejsze niż jakakolwiek europejska norma.

W samym Kijowie jazda po mieście to hardcore. Przepisy przepisami, znaki znakami - ale kto większy ma rację i basta ! Podczas dwudniowego pobytu widzieliśmy kilkanaście drobnych kolizji, sporo samochodów ma ślady przetarć i stłuczek.

Podsumowując - jazda po Ukrainie (oprócz stolicy) raczej nie przysparza szczególnych skoków adrenaliny :wink: Z trasy pamiętam, że żonka raz tylko spanikowała. Na głównej drodze Kijów-Lwów wieczorem ni stąd ni zowąd pojawiają się pojedyncze krowy idące samopas - ale folklor :D Nagle na ruchliwej drodze widzimy wieeelkie stado pędzone przez jakąś babuszkę, widok niecodzienny, wszystkie auta się zatrzymują, krowy biegną pomiędzy tirami, żonka bała się że któraś wskoczy na naszą maskę 8O

Odnośnie granicy polecam odpuszczenie przejścia w Medyce. Wprawdzie można zabijać kilkugodzinną stratę czasu obserwacją szmuglu papierosów - czasami rozgrywają się dantejskie sceny, pół Przemyśla w ten sposób dorabia :cry:
Lepiej wybrać małe przejście kilkanaście kilometrów na północ - Krakovec, tam wszystko idzie dużo sprawniej.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.01.2007 16:33

Joker z tą połową Przemyśla to trochę przesadziłeś :D :D
A co do kolejek na granicy to też nie ma reguły,ktore przejście lepsze Medyka-Szeginie ,czy Korczowa-Krakowec.I tu i tu widziałem kilometrowe kolejki i opieszalych, niezbyt chętnych do pracy pograniczników.
Pozdrav.
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 29.01.2007 17:34

wojan napisał(a):Joker z tą połową Przemyśla to trochę przesadziłeś :D :D
A co do kolejek na granicy to też nie ma reguły,ktore przejście lepsze Medyka-Szeginie ,czy Korczowa-Krakowec.I tu i tu widziałem kilometrowe kolejki i opieszalych, niezbyt chętnych do pracy pograniczników.
Pozdrav.


Ta połowa Przemyśla to zasłyszana od samych zainteresowanych. 8)

Co do przejść mam tylko jednorazowe doświadczenie. We wrześniu w Korczowej przy wjeździe spędziłem jakąś godzinkę, trzy dni póżniej w Medyce przy wyjeździe - całe popopłudnie.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 29.01.2007 20:18

Z informacji udzielonych mi od zaprzyjaźnionych Ukraińców, nie ma reguły gdzie jest lepiej. Zarówno dobrze jak i źle można trafić i w Medyce i w Korczowej. Totolotek, chyba ze wypuścicie jedną dyskotekę na Medyke a drugą dyskotekę na Korczową :) Nysa pojedzie tam gdzie będzie lepiej :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.01.2007 21:10

Sławuś troche o Ukrainie jest też tutaj
forum/viewtopic.php?t=13918
:papa:

Powrót do Ukraina - Україна


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone