Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od 22.06 niestety pogorszenie pogody:( deszcze

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2009 06:46

Czarno na białym widać,że ni chu,chu znaczy ni chmurki nad CRO i nie wiadomo skąd miałyby nadejść w najbliższej przyszłości :wink: :

Obrazek

I taka jest sprawdzalność prognoz pogody.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2009 10:51

hepik napisał(a):Czarno na białym widać,że ni chu,chu znaczy ni chmurki nad CRO i nie wiadomo skąd miałyby nadejść w najbliższej przyszłości :wink: :

I taka jest sprawdzalność prognoz pogody.


Myślę, że te chmurki w okolicy Alp powinny się w 24 godziny wyrobić z dotarciem do Chorwacji. Zwłaszcza że tunele już otwarte w obie strony :)
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 19.06.2009 10:54

pascalek napisał(a):
hepik napisał(a):Czarno na białym widać,że ni chu,chu znaczy ni chmurki nad CRO i nie wiadomo skąd miałyby nadejść w najbliższej przyszłości :wink: :

I taka jest sprawdzalność prognoz pogody.


Myślę, że te chmurki w okolicy Alp powinny się w 24 godziny wyrobić z dotarciem do Chorwacji. Zwłaszcza że tunele już otwarte w obie strony :)


czuje w kosciach ze pójdzie to wyżej i poleją te chmurki Polske
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 19.06.2009 11:56

pascalek napisał(a):
hepik napisał(a):Czarno na białym widać,że ni chu,chu znaczy ni chmurki nad CRO i nie wiadomo skąd miałyby nadejść w najbliższej przyszłości :wink: :

I taka jest sprawdzalność prognoz pogody.


Myślę, że te chmurki w okolicy Alp powinny się w 24 godziny wyrobić z dotarciem do Chorwacji. Zwłaszcza że tunele już otwarte w obie strony :)

Chmurki z alp nie idą wdół tylko w góre ,wiatry NW NE ,ale.... niż tworzy się w okolicach Włoch i płd Francji a to już jest bankowo w ciągu 48h
Jusia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jusia » 19.06.2009 12:36

Wybieram się na 21.06 do Podgory. http://www.foreca.com/Croatia/Podgora?tenday prognoza przerażająca. Jechac czy nie ? Wpłaciłam zaliczke. Co robic?! Prosze o pomoc
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 19.06.2009 12:48

wiele osób ma ten problem, wiekszośc pojedzie!
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 19.06.2009 12:55

E, tam, strasznie panikujecie ;) Jak jechałam 5.06 to też dłuższe prognozy były deszczowo-pochmurne, nawet miało być stosunkowo chłodno. I co? Było fantastycznie! Dwa razy deszcz - raz w nocy, raz po południu jakieś 2 godziny, trochę chmurek przez pierwsze dwa dni, ale słońce się przez nie i tak sączyło, więc byłam nawet zadowolona, że uniknę spalenia. Pełne słońce przez cały dzień z 30 stopniami było chyba tylko przez dwa dni, co w końcu było cokolwiek męczące. Generalnie jednak pamiętam ten tydzień słonecznie, ale bez znojnego skwaru. Myślę, że jeśli nawet na mapach prognozy jest deszcz, to może pokropić tylko trochę, a i tak w ciągu dnia będzie 80% słońca... Nie przejmujcie się tak tymi mapami :)

pozdrav :)
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 19.06.2009 12:58

Jo_Anna napisał(a):E, tam, strasznie panikujecie ;) Jak jechałam 5.06 to też dłuższe prognozy były deszczowo-pochmurne, nawet miało być stosunkowo chłodno. I co? Było fantastycznie! Dwa razy deszcz - raz w nocy, raz po południu jakieś 2 godziny, trochę chmurek przez pierwsze dwa dni, ale słońce się przez nie i tak sączyło, więc byłam nawet zadowolona, że uniknę spalenia. Pełne słońce przez cały dzień z 30 stopniami było chyba tylko przez dwa dni, co w końcu było cokolwiek męczące. Generalnie jednak pamiętam ten tydzień słonecznie, ale bez znojnego skwaru. Myślę, że jeśli nawet na mapach prognozy jest deszcz, to może pokropić tylko trochę, a i tak w ciągu dnia będzie 80% słońca... Nie przejmujcie się tak tymi mapami :)

pozdrav :)


takie wpisy są budujące.!
Tylko prognoza 80% szans na deszcz nie wiem czy na descz 1-2h czy na cały dzien lania...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.06.2009 13:42

natuchna napisał(a): ...takie wpisy są budujące.!
Tylko prognoza 80% szans na deszcz nie wiem czy na descz 1-2h czy na cały dzien lania...


Natuchna.
Trochę to zależy od tego jakie masz plany:
1. czy planujesz bardziej zwiedzać piękne miejsca Chorwacji...
2. czy raczej w jednym miejscu plażować, kąpać się i wygrzać się do syta!
3. czy pół na pół - trochę zwiedzania i trochę plażowania z kąpielą...

Jeśli wariant 1, to jedź i nie przejmuj się zupełnie, bo tak jak piszą poprzednicy, zwiedza się o wiele lepiej w pochmurne dni.. skwar nie doskwiera
Jeśli wariant 3, to hm... można zaryzykować
Jeśli wariant 2, to ZMIEŃ PLANY!, bo wrócisz wku.. na na maxa i znielubisz piękną Chorwację!

Jeśli możesz, to po prostu zmień termin i pojedź np. tydzień później.
Jeśli nie możesz zmienić terminu to wal do Grecji!!!
Tam jest taniej, pogoda na pewno będzie lepsza (zresztą prognozy są lepsze), a morze na 100% jest cieplejsze. Im bardziej na południe, tym lepiej. Ale w zupełności wystarczy ci Olimpic Beach! Tam jest super. Przemierzasz od Paralii do Kokino Nero i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Można śmiało jechać w ciemno!

Albo Bułgaria, bo prognozy tam b. ładne!

pozdrawiam i życzę mądrej decyzji i udanego wypoczynku!
:P :P :P
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 19.06.2009 13:50

janniko napisał(a):
natuchna napisał(a): ...takie wpisy są budujące.!
Tylko prognoza 80% szans na deszcz nie wiem czy na descz 1-2h czy na cały dzien lania...


Natuchna.
Trochę to zależy od tego jakie masz plany:
1. czy planujesz bardziej zwiedzać piękne miejsca Chorwacji...
2. czy raczej w jednym miejscu plażować, kąpać się i wygrzać się do syta!
3. czy pół na pół - trochę zwiedzania i trochę plażowania z kąpielą...

Jeśli wariant 1, to jedź i nie przejmuj się zupełnie, bo tak jak piszą poprzednicy, zwiedza się o wiele lepiej w pochmurne dni.. skwar nie doskwiera
Jeśli wariant 3, to hm... można zaryzykować
Jeśli wariant 2, to ZMIEŃ PLANY!, bo wrócisz wku.. na na maxa i znielubisz piękną Chorwację!

Jeśli możesz, to po prostu zmień termin i pojedź np. tydzień później.
Jeśli nie możesz zmienić terminu to wal do Grecji!!!
Tam jest taniej, pogoda na pewno będzie lepsza (zresztą prognozy są lepsze), a morze na 100% jest cieplejsze. Im bardziej na południe, tym lepiej. Ale w zupełności wystarczy ci Olimpic Beach! Tam jest super. Przemierzasz od Paralii do Kokino Nero i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Można śmiało jechać w ciemno!

Albo Bułgaria, bo prognozy tam b. ładne!

pozdrawiam i życzę mądrej decyzji i udanego wypoczynku!
:P :P :P


dzieki za rozpiske.
Urlop zaplanowany z malutkim dzieckiem...stad obawy o kazdy detal. A zwiedzac w deszczuw sumie tez mozna ale nie z dzieciątkiem:( Zobaczymy jak to wyjdzie, na bank zdam relacje jak te prognozy sie sprawdziły i czy warto było...
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.06.2009 14:27

Witam,
Dołączyłem do grona forumowiczów w lutym, ale forum śledzę od ponad dwóch lat. O ile pamiętam, to przed rokiem też pojawiły się takie pełne obaw posty "pogodowe". I co? I NIC :D
Za rok pewnie będziecie się z tego śmiać :) . Ale wtedy już pojawi się kolejna osoba, która otworzy katastroficzny wątek podobny do tego :) .
Z drugiej strony to może i dobrze. Jedziecie przygotowani na najgorsze-a tu proszę: miłe rozczarowanie :) .
Moje doświadczenia pogodowe w Chorwacji:
1996-14 dni słońce non stop (jedno pochmurne popołudnie ostatniego dnia)
1997-15 dni słońce non stop (jedno pochmurne popołudnie)
2000-12 dni pobytu i po raz pierwszy 1 dzień z lekkim deszczykiem, burza w nocy i drugi dzień zachmurzony z małą mżawką . Potem do końca "patelnia" :)
2004-12 dni słońce non stop (jedno pochmurne popołudnie)
2005-12 dni pobytu - jeden dzień z niewielkim deszczykiem, jeden nieco zachmurzony, poza tym "patelnia"
2006-13 dni słońce non stop :)
2007-13 dni słońce non stop (jedno pochmurne przedpołudnie)
2008-14 dni słońce non stop :)
Wiem, że kiedyś się "nadzieję" na gorszą pogodę, ale to nie zmieni mojej "wiary" w Chorwację :)
Dodam, że zawsze wybieram wyspy. Tam prawdopodobieństwo złej pogody jest nieco mniejsze niż na lądzie. Przykładowo w 2000 roku na Korculi 1,5 dnia deszczu, a nasi znajomi w tym samym czasie deszczowy tydzień na Makarskiej Rivierze.
Głowy do góry - będzie dobrze :)
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji :)
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 19.06.2009 14:30

Piszesz o tym jak było ...nie piszesz o tym jakie były prognozy przed wyjazdem i jak sie sprawdzała pogoda, więc ...
dess.dess.75
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dess.dess.75 » 19.06.2009 14:57

proponuję wkleić sobie w przeglądarki linki do kamer online które są w różnych miastach CRO i sprawdzić te prognozy pogody czy jak podają że pada deszcz to tak jest faktycznie...............bo nie sądzę żeby chorwackie meteo odbiegało poziomem od naszych...........czyli tak zwane prognozy chybił trafił :D
Split
http://www.izor.hr/webcameng.htm
Dubrownik
http://www.dubrovnik.hr/webcam.htm
Makarska
http://www.makarska-croatia.com/webcam/
i tak można jeszcze długo wklejać :D

Bądźcie optymistami CRO to nie PL tam słońce świeci zawsze a deszcz pada rzadziej niż w naszym kraju :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.06.2009 15:06

dess.dess.75 napisał(a): ...Bądźcie optymistami CRO to nie PL tam słońce świeci zawsze a deszcz pada rzadziej niż w naszym kraju :wink:

No, ja bym tak stanowczo nie twierdził. W zeszłym roku nasi znajomi byli w Żulianie w drugiej połowie lipca i mieli prawie tydzień wręcz zimna. Kilka dni przesiedzieli w swetrach, zero kąpieli, no i "musieli" zająć się zwiedzaniem..
ja bym się pochlastał.. :twisted:
My przyjechaliśmy do Żuliany ok. 3 lub 4 sierpnia, już jakiś tydzień po tych chłodach i woda była cały czas zimna (ok. 20-22 st.).. brrr.. ale było upalnie i ładnie.

PS
Natucha!
Ja bym jednak poważnie rozważył Grecję, np. Paralia Katerini lub inna miejscowość na Olimpic Beach..
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.06.2009 15:12

natuchna napisał(a):Piszesz o tym jak było ...nie piszesz o tym jakie były prognozy przed wyjazdem i jak sie sprawdzała pogoda, więc ...

Bo ja tylko opisałem swoje doświadczenia "pogodowe".
Szczerze mówiąc, nigdy nie sprawdzałem prognoz przed wyjazdem (może dlatego żeby się niepotrzebnie nie dołować). Parę osób już tutaj pisało, iż absolutnie nie należy spoglądać na prognozy długoterminowe. Moim zdaniem patrz góra 2-3 dni do przodu. Będzie dobrze.
I tego się trzymajmy :)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Od 22.06 niestety pogorszenie pogody:( deszcze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone