Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 14.06.2015 12:05

A powiedzcie mi jak trasa z Ilz przez Feldbach i potem w Oberpurkla w stronę Murecka wychodzi czasowo w porównaniu z trasą przez Graz i Mureck? Wizualnie wygląda na dużo krócej ale jaka jest droga i czas przejazdu?

Ostatnio jechałem właśnie przez Graz, a teraz chcę jechać w dzień i trochę chciałbym też pooglądać na trasie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2015 12:12

orson napisał(a):A powiedzcie mi jak trasa z Ilz przez Feldbach i potem w Oberpurkla w stronę Murecka wychodzi czasowo w porównaniu z trasą przez Graz i Mureck? Wizualnie wygląda na dużo krócej ale jaka jest droga i czas przejazdu?

Ostatnio jechałem właśnie przez Graz, a teraz chcę jechać w dzień i trochę chciałbym też pooglądać na trasie :)


Czasowo wychodzi bardzo podobnie. Trasa mi się podobała, trochę kręta w niektórych miejscach, ciekawe widoki, dobrze utrzymana.
Jechałem tak w 2013roku i za dwa tygodnie też tak jadę :oczko_usmiech: :mrgreen:
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 14.06.2015 12:56

Panowie ponawiam pytanie bo nie dostałem odpowiedzi.

Czy jadąc w nocy z piątku na sobotę ok. 3-4 rano można się spodziewać dużych korków na granicy CRO-SLO w Macelj czy lepiej nadrobić czasu i jechać mniejszym przejściem?

Jeszcze jedna sprawa bo naczytałem się kupy informacji, filmów ip na temat objazdu M+L+P i zgłupiałem czy od Ptuj do Cro jest bezpłatna trasa. Sa jakieś kombinacje przez Trzec itp. Wujek google pokazuje że od Ptuj drogą nr + wjazd na E59 jes bezpłatny. Komu w końcu wierzyć i jak jest naprawdę?
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 14.06.2015 13:15

Lednice napisał(a):
boksa napisał(a):a w jakim celu miał bym pisać nieprawde mam coś z tych winiet ??
zachowujesz sie jak dzieciak
każdy jedzie wypocząć tylko zeby szczęśliwie dojechać na miejsce
przejmował bym sie tym jak bym jechał pierwszy raz teraz juz wiem co i jak i czego sie nie robi
a szkoda jak polaka kroją na poboczu ale sami sie proszą ( o 30 euro - 120 zł ) cała rozmowa.
bzdury nie bzdury nie ma co ciągnąć tematu, tylko taka przestroga każdy wie co pisze


Ja nie wiem, co piszesz głupoty, ale piszesz :roll: :twisted: :evil:

Pioerwsze efekty twojej radosnej "twórczości" już są:

barkley10 napisał(a):Jeszcze jedna sprawa bo naczytałem się kupy informacji, filmów ip na temat objazdu M+L+P i zgłupiałem czy od Ptuj do Cro jest bezpłatna trasa. Sa jakieś kombinacje przez Trzec itp. Wujek google pokazuje że od Ptuj drogą nr + wjazd na E59 jes bezpłatny. Komu w końcu wierzyć i jak jest naprawdę?



Barkley10 --- jest tak jak w tym wątku napisano wcześniej i nic się nie zmieniło :!:
Chcesz, kup bez sensu winietkę, ale rachunek wyślij boksie :wink:


W tym wątku napisano już tyle sprzecznych informacji że nie wiem kto mówi prawdę, a nie mam ochoty płacić za kilka km autostrady, wolę już dziecku kupić kilka lodów więcej niż płacić. Staram się świadomie korzystać z wyborów jeżeli są . W Polsce też jest śmieszna autostrada Kraków Katowice z której nigdy nie korzystam bo trasa przez Olkusz jest parę minut dłuższa i mam 20 dychy w kieszeni + koszt większego spalania na autostradzie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2015 13:19

barkley10 napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa bo naczytałem się kupy informacji, filmów ip na temat objazdu M+L+P i zgłupiałem czy od Ptuj do Cro jest bezpłatna trasa. Sa jakieś kombinacje przez Trzec itp. Wujek google pokazuje że od Ptuj drogą nr + wjazd na E59 jes bezpłatny. Komu w końcu wierzyć i jak jest naprawdę?

QRWA jest bezpłatny :!: :!: :evil: :evil: :evil: Jedziesz normalnie M-L-P, zjeżdżasz z obwodnicy Ptuj na drogę nr9 i jedziesz do granicy z Chorwacją. NA TEJ TRASIE NIE MA ŻADNEJ AUTOSTRADY, DROGI EKSPRESOWEJ ANI NICZEGO INNEGO ZA CO SŁOWEŃCY ŻĄDALI BY WINIETY :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Gdzieś niedawno Walp wklejał pismo z DRAS o tym ze odcinek od zjazdu z obwodnicy Ptuj do Granicy z Hr JEST BEZPŁATNY

Ps. Janusz świadomie przekląłem, możesz mnie uraczyć buźką lub banem ale już powoli tracę cierpliwość
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 14.06.2015 14:17

Dla siejących zamieszanie objazd kończy się w tym miejscu :!: :!: :!: https://www.google.pl/maps/@46.391578,1 ... 312!8i6656 :papa: uprzedzając pytania wiadukt którym się dojeżdża do tego miejsca nie jest płatny :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.06.2015 15:41

Dick45 napisał(a):
Vjetar napisał(a):
Dick45 napisał(a):Nie bardzo rozumiem po co sobie tak życie komplikować tymi rondami w Ptuj i innymi objazdami wystarczy pojechać na przejście w Ormoż i same plusy. :) Płatna Słowenia ominięta puste przejście bez kolejek ...


Jak jedziesz - może jakaś mapka?

Bardzo proszę
Zjeżdzam z autosrady A2 w Ilz w Austrii. W Ilz nad Autostradą jest duża stacja benzynowa można zrobić sobie postój(w drodze powrotnej dobrze tu jest zaopatrzyć się w winietę bo przy wjeździe ze ślimaka na autostradę łapią). Dakej kierunek Bad Radkersburg, granica po drugiej stronie Gornja Radgora (za rondem bezobsługowa stacja, warto zatankować) dalej Radenci, Ljutomer,Ormoż. Droga trochę kręta ale pusta. Z Ormoż kierujemy się na Varazdin i obwodnicą/drogą szybkiego ruchu dojeżdzamy do autostrady A4 do Zagrzebia. Ogólnie droga przez Austrię malownicza, Słowenia to lasy. Na granicach ospali/zdziwieni pogranicznicy/celnicy. Wg strony internetowej policji słoweńskiej przejście w Ormoż to lokalne Chorwacko-Słoweńskie, ale nikt nie robi problemu.
Pozdrawiam


Tenkju. :mrgreen:
Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2015 15:48

dids76 napisał(a):
orson napisał(a):A powiedzcie mi jak trasa z Ilz przez Feldbach i potem w Oberpurkla w stronę Murecka wychodzi czasowo w porównaniu z trasą przez Graz i Mureck? Wizualnie wygląda na dużo krócej ale jaka jest droga i czas przejazdu?

Ostatnio jechałem właśnie przez Graz, a teraz chcę jechać w dzień i trochę chciałbym też pooglądać na trasie :)


Czasowo wychodzi bardzo podobnie. Trasa mi się podobała, trochę kręta w niektórych miejscach, ciekawe widoki, dobrze utrzymana.
Jechałem tak w 2013roku i za dwa tygodnie też tak jadę :oczko_usmiech: :mrgreen:

Za dwa miesiące zamierzam tak pojechać. Mam nadzieję, że prawdę piszesz. :D
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 14.06.2015 16:22

Planując w tym roku trasę zauważyłem, że Automapa pokazuje sam koniec dwupasmówki (za wiaduktem) jako odcinek płatny. Poczytałem tradycyjnie forum i nabrałem przekonania, że objazd M-L-P jest nadal "bezpieczny" Jechałem przez Ptuj wczoraj z rana i zjeżdżając ze ślimaka przeżyłem mały zawał: na samym końcu "autostrady", w miejscu gdzie zanika drugi pas stoją sobie policjanci autostradowi i lornetują 8O Nas nie zaczepiali, może zaczaili się na pechowców, którzy pojechali przez stary most albo ofiary upatrzone wcześniej na autostradzie. Po drodze wszystkie znaki i tablice pokazują po staremu, czyli nic albo przekreślony znaczek autostrady w kierunku na Zagrzeb. Zaczynam się zastanawiać nad skrętem na Tržec w drodze powrotnej. Nad zakupem winietki na razie nie :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2015 16:29

RKStefan napisał(a):Zaczynam się zastanawiać nad skrętem na Tržec w drodze powrotnej.

Dlaczego nie pojechać tak :?:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.06.2015 16:45

madi-ad napisał(a):Dla siejących zamieszanie objazd kończy się w tym miejscu :!: :!: :!: https://www.google.pl/maps/@46.391578,1 ... 312!8i6656 :papa: uprzedzając pytania wiadukt którym się dojeżdża do tego miejsca nie jest płatny :roll:


I nawet doskonale widać znak z końcem autostrady. W drodze powrotnej wygląda to tak https://goo.gl/maps/AZLPj Też doskonale widać gdzie się zaczyna autostrada.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.06.2015 16:50

Na końcu autostrady w SLO często stoi policja i jak to było napisane lornetkuje, sprawdzając przy tym winiety na ślimaku, ale chyba nie są idiotami i widzą kto jedzie ze ślimaka, a kto jedzie autostradą. To że ktoś zjechał z autostrady, na której obowiązuje winieta i policjant to widział bo patrzył przez tą lornetkę to wiadomo że ma pecha. A stoją pewnie tam bo jest tam dość sporo miejsca by bezpiecznie zatrzymać pojazdy bez winiety jadące autostradą.

google
https://www.google.pl/maps/dir/46.4141995,15.8810655/46.2854784,15.8593308/@46.3910565,15.8562275,16z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=pl nic nie informuje by trasa miała być płatna.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 14.06.2015 17:04

walp napisał(a):Dlaczego nie pojechać tak :?:

To jest normalna trasa objazdu i tak też zwykle jeździłem.
Chłopcy stali sobie (tu powinien być link, ale mi jeszcze nie wolno :roll: ) dokładnie na środku przy barierce.
Mogli czaić w jedną stronę, mogą teoretycznie też w drugą. Biorąc pod uwagę oznakowania nie mają tam co robić ale nie powinno być ich także w miejscu gdzie stali wczoraj. Swoją drogą ciekawe, czy jakby wprowadzili np. 1-dniowe winietki po 5EU nie opłaciłoby się bardziej niż tropienie objazdowców :D
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 14.06.2015 17:17

paulr napisał(a):A stoją pewnie tam bo jest tam dość sporo miejsca by bezpiecznie zatrzymać pojazdy bez winiety jadące autostradą.

Wydaje mi się, że wcześniej, przed ślimakiem jest szerokie pobocze i dużo więcej miejsca. Pod wiaduktem łączą się dwa pasy z autostrady + zjazd z wiaduktu. Myślę, że stoją tam żeby co najmniej postraszyć tych co odbierają im chleb :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 14.06.2015 17:32

RKStefan napisał(a):
walp napisał(a):Dlaczego nie pojechać tak :?:

To jest normalna trasa objazdu i tak też zwykle jeździłem.
Chłopcy stali sobie (tu powinien być link, ale mi jeszcze nie wolno :roll: ) dokładnie na środku przy barierce.
Mogli czaić w jedną stronę, mogą teoretycznie też w drugą. Biorąc pod uwagę oznakowania nie mają tam co robić ale nie powinno być ich także w miejscu gdzie stali wczoraj. Swoją drogą ciekawe, czy jakby wprowadzili np. 1-dniowe winietki po 5EU nie opłaciłoby się bardziej niż tropienie objazdowców :D

PLEASE! dids76 już się nawet nie odzywa (przy okazji pozdrawiam :) ). Policja stoi w tym miejscu od lat. Sam parę razy widziałem. Jak już wiele razy napisano wypatrują i zatrzymują tych, którzy poruszają się autostradą bez winiety. Nie tych, którzy zjeżdżają ze ślimaka i włączają się do ruchu :) .
Nie panikujcie. Nie trzeba jechać przez Trzec :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone