Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.04.2018 16:02

plakon napisał(a):W miejscowości Zgornje Gruškovje przejechałem nad autostradą i znalazłem się obok punktu DARS oczywiście w kierunku Polski. Zawinąłem się w drugą, właściwą stronę, ktoś mnie uprzejmie wpuścił i już byłem 100 metrów od kontroli granicznej. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, żeby uprzedzić pytania.


Nie zrozum mnie zle, ale szukam alternatyw i zainteresowales mnie.
Rozumiem ze wyjechałeś obok DARS i zawinąłeś w kierunku HR? Od razu (tam sa barierki) czy pojechales w kierunku SLO (tam jest caly czas ciagla linia) ?
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 01.05.2018 13:12

Pojechałem ze 100 -200 metrów w kierunku SLO, za barierkami kończy się ta linia i żółte plastiki leżące na asfalcie, uniemożliwiające zmianę kierunku jazdy. Nikt nie protestował, policja raczej doskonale widziała mój wyczyn.
Cały akcja jest spowodowana tym, że google omijając korek prowadzi aż do ślepej uliczki. Trzeba się zawrócić i jedyna możliwość to przejechać nad autostradą i potem zrobić ten lekko dziwny manewr. Za mną zrobiło podobnie kilka aut. Nie były z Polski...
poldi1969
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) poldi1969 » 01.05.2018 20:41

endryu napisał(a):
Endrju napisał(a):Lepszy numer jest w Słowenii, na objeździe MLP, czyli objazd objazdu :) W Lenart jest zamknięta Partizanska cesta, prowadząca do drogi "229", czyli Ptujskiej cesty (wraz ze skrzyżowaniami z jedną i drugą ulicą), dosyć mnie to zaskoczyło, więc odruchowo odbiłem przy samej blokadzie w prawo w osiedle... a następnie wujek google zaserwował mi krajoznawczą wycieczkę po Słoweńskich wsiach :) (Lormanje-Setarova-Selce) Powrót na główną trasę w Janezovci. Czasowo wyszło dosyć podobnie, gdyż ruch był zerowy.

Ważna informacja z zamknięciem drogi w centrum Lenart, które ma trwać do 04.10.2018

Objazd przez miasto.
Warto podkleić tą informację. :!:


A można tą blokadę ominąć przez miasto? Bo nie bardzo wiadomo, w którym miejscu jest już zamknięta Partizanska cesta
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.05.2018 09:24

Jakoś się dać musi :) Będę teraz jechał od drugiej strony, to łatwiej będzie przelecieć przez Lenart. Zerknij na google maps i na natężenie ruchu, tam gdzie się urywają kolorowe linie, tam mniej więcej jest już zamknięte.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.05.2018 12:19

Endrju napisał(a):Jakoś się dać musi :) Będę teraz jechał od drugiej strony, to łatwiej będzie przelecieć przez Lenart. Zerknij na google maps i na natężenie ruchu, tam gdzie się urywają kolorowe linie, tam mniej więcej jest już zamknięte.

Podejrzałem na GSV alternatywny przejazd przez Lenart z pominięciem centrum i fajna jest ta trasa https://www.google.pl/maps/dir/46.59170 ... !1e1?hl=pl
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.05.2018 16:06

endryu napisał(a):
Endrju napisał(a):Jakoś się dać musi :) Będę teraz jechał od drugiej strony, to łatwiej będzie przelecieć przez Lenart. Zerknij na google maps i na natężenie ruchu, tam gdzie się urywają kolorowe linie, tam mniej więcej jest już zamknięte.

Podejrzałem na GSV alternatywny przejazd przez Lenart z pominięciem centrum i fajna jest ta trasa https://www.google.pl/maps/dir/46.59170 ... !1e1?hl=pl


Tego jeszcze nie brałem pod uwagę :) ale chyba to najrozsądniejsza trasa, pewnie ją w takim razie wypróbuję, dzięki :mrgreen: :hut:
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 03.05.2018 19:32

poldi1969 napisał(a):
endryu napisał(a):
Endrju napisał(a):Lepszy numer jest w Słowenii, na objeździe MLP, czyli objazd objazdu :) W Lenart jest zamknięta Partizanska cesta, prowadząca do drogi "229", czyli Ptujskiej cesty (wraz ze skrzyżowaniami z jedną i drugą ulicą), dosyć mnie to zaskoczyło, więc odruchowo odbiłem przy samej blokadzie w prawo w osiedle... a następnie wujek google zaserwował mi krajoznawczą wycieczkę po Słoweńskich wsiach :) (Lormanje-Setarova-Selce) Powrót na główną trasę w Janezovci. Czasowo wyszło dosyć podobnie, gdyż ruch był zerowy.

Ważna informacja z zamknięciem drogi w centrum Lenart, które ma trwać do 04.10.2018

Objazd przez miasto.
Warto podkleić tą informację. :!:


A można tą blokadę ominąć przez miasto? Bo nie bardzo wiadomo, w którym miejscu jest już zamknięta Partizanska cesta

Już bywały różne remonty na objezdzie L-M-P. Pytanko czy ten aktualny w Lenart jest tak dobrze opisany żóltymi tablicami i prowadzi za ręke w strone Ptuj jak to miało miejsce w poprzednich latach czy pełna partyzantka tym razem ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.05.2018 19:47

Angrekoo za prowadzenie "za rękę" przez Lenart w kierunku Ptuj-a to bym nie oczekiwał :)
Rzuć okiem na objazd "objazdu" jaki wkleiłem wcześniej :idea:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 05.05.2018 09:19

Angrekoo napisał(a):Pytanko czy ten aktualny w Lenart jest tak dobrze opisany żóltymi tablicami i prowadzi za ręke w strone Ptuj jak to miało miejsce w poprzednich latach czy pełna partyzantka tym razem ?


Szczerze mówiąc to ja nic takiego nie zauważyłem, tylko dojechałem do barykady...
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 05.05.2018 23:43

Ja dzisiaj wracałem przez Lenart.
Jadąc DO Polski przed samym zakazem ruchu dajesz w prawo potem zjeżdżamy na sam dół i po łuku w lewo, potem jeszcze raz w lewo i zaczyna się opis objazdu. Potem dojeżdżamy do Partizanskiej, dajemy w prawo i potem już normalnie. Dzisiaj po 1250 kilometrach nie mam siły. Jutro wkleję mapkę.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 06.05.2018 13:08

plakon napisał(a):Ja dzisiaj wracałem przez Lenart.
Jadąc DO Polski przed samym zakazem ruchu dajesz w prawo potem zjeżdżamy na sam dół i po łuku w lewo, potem jeszcze raz w lewo i zaczyna się opis objazdu. Potem dojeżdżamy do Partizanskiej, dajemy w prawo i potem już normalnie. Dzisiaj po 1250 kilometrach nie mam siły. Jutro wkleję mapkę.


Witaj,
Czekamy na mapkę :)
Napisz proszę jeszcze jak omijałeś nowy odcinek autostrady od Ptuj w kierunku Chorwacji ? (lub zapodaj link z mapy)
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 06.05.2018 14:56

Obiecana wczoraj mapka samego objazdu w Lenart: https://goo.gl/maps/xQvoVJ8b6qT2
Jak wracałem? Tak:
Zaraz za punktem poboru opłat w Gorni Macelj (praktycznie zjazd jest jak wiecie na placu poboru opłat) zjechałem na Varażdin i potem przez Trakoscan kierowałem się do Cvetlina, gdzie przekroczyłem granicę. Pan w budce nawet nie spojrzał. Na przejściu byłem sam. Potem już standardowo do Ptuja i Lenarta.
Całość przejazdu od zjazdu w Gorni Macelj do wyjazdu z Lenart, łącznie z objazdem Partizanskiej w Lenarcie macie tutaj: https://goo.gl/maps/BQxnWf5kxZ22 potem normalnie pojechałem do Trate, wjechałem do Austrii itd...
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 06.05.2018 15:34

plakon napisał(a):Obiecana wczoraj mapka samego objazdu w Lenart: https://goo.gl/maps/xQvoVJ8b6qT2
Jak wracałem? Tak:
Zaraz za punktem poboru opłat w Gorni Macelj (praktycznie zjazd jest jak wiecie na placu poboru opłat) zjechałem na Varażdin i potem przez Trakoscan kierowałem się do Cvetlina, gdzie przekroczyłem granicę. Pan w budce nawet nie spojrzał. Na przejściu byłem sam. Potem już standardowo do Ptuja i Lenarta.
Całość przejazdu od zjazdu w Gorni Macelj do wyjazdu z Lenart, łącznie z objazdem Partizanskiej w Lenarcie macie tutaj: https://goo.gl/maps/BQxnWf5kxZ22 potem normalnie pojechałem do Trate, wjechałem do Austrii itd...


Dzięki za opis :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.05.2018 23:04

plakon napisał(a):Obiecana wczoraj mapka samego objazdu w Lenart: https://goo.gl/maps/xQvoVJ8b6qT2
[...]

Trzeba jedynie pamiętać, że końcówka Cmureškej jest jednokierunkowa, przynajmniej tak wynika z map Gugla. Na dodatek jadąc "tam" pojechalibyśmy na zakaz. :!:
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 07.05.2018 08:04

Masakra się szykuje w tym roku z trasą przez SLO :/
Może w tym miesiącu ktoś wrzuci coś mega konkretnego (tzn. całość trasy PL-SVK-AT-SLO-CRO), która będzie tym "złotym strzałem" w te wakacje, bo na razie nie wygląda to ciekawie (zamknięty Lenart oraz Ptuj)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone