Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.07.2017 18:30

Cześć :mrgreen: aż mi wstyd, że dopiero tu zajrzałem :oops: obiecuję się poprawić...szczególnie te dwie pierwsze opcje mnie interesują 8O
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.07.2017 18:40

krakusowa napisał(a):Jestem i ja :oczko_usmiech:


Bardzo mi miło. :)

loverosa napisał(a):Oczywiście jestem i czekam :) Trzeci raz na Hvarze? No pięknie :D


No właśnie trzeci raz na Hvarze, w dokładnie tym samym miejscu. Można by pomyśleć, że nuda, ale my ciągle mamy tam co robić. ;)

CROnikiCROpka napisał(a):Już Wam zazdroszczę pogody i zaczynam wznosić modły, żeby na koniec sierpnia było tak samo :oczko_usmiech:


Jeżeli chodzi o pogodę, to w tym roku było wszystko: bora, jugo, burze, powódź i pożar... na szczęście żaden żywioł nam zbytnio nie przeszkodził. ;)

razpol napisał(a):Ja również poczytam i pooglądam. :)


Serdecznie zapraszam.

bluesman napisał(a):nie czytam, nie oglądam i w ogóle jest mi przykro :(


Nie marudzimy ;)

słoma79 napisał(a):Cześć :mrgreen: aż mi wstyd, że dopiero tu zajrzałem :oops: obiecuję się poprawić...szczególnie te dwie pierwsze opcje mnie interesują 8O


Lepiej późno niż później. :)
Dzięki za odwiedziny. Tak na marginesie powiem, że w sierpniu ruszamy nad Solinę. ;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.07.2017 18:44

Roxi napisał(a):Lepiej późno niż później. :)
Dzięki za odwiedziny. Tak na marginesie powiem, że w sierpniu ruszamy nad Solinę. ;)


W sierpniu ruszamy do Cro :hearts: a właściwie końcem lipca...Bieszczady dopiero za 92 dni...ale za to jakie towarzystwo :mrgreen:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.07.2017 18:45

słoma79 napisał(a):...Bieszczady dopiero za 92 dni...ale za to jakie towarzystwo :mrgreen:


No ba! :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 11.07.2017 18:48

Roxi napisał(a):
Tak na marginesie powiem, że w sierpniu ruszamy nad Solinę. ;)


My już zaliczyliśmy Solinę w zeszłym tygodniu, dzień po powrocie z Chorwacji - takie szaleństwo ;)
Ale teraz już grzecznie siedzę w domu i czekam na relację :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.07.2017 19:06

Roxi napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Już Wam zazdroszczę pogody i zaczynam wznosić modły, żeby na koniec sierpnia było tak samo :oczko_usmiech:


Jeżeli chodzi o pogodę, to w tym roku było wszystko: bora, jugo, burze, powódź i pożar... na szczęście żaden żywioł nam zbytnio nie przeszkodził. ;)


Ok, racja. Zapomniałam, że faktycznie wiało i faktycznie zalało. Muszę zmienić moje modły :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 11.07.2017 19:11

Marudzimy bo Nas tam nie ma :( i nie będzie :(
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.07.2017 19:25

Magda O. napisał(a):My już zaliczyliśmy Solinę w zeszłym tygodniu, dzień po powrocie z Chorwacji - takie szaleństwo ;)
Ale teraz już grzecznie siedzę w domu i czekam na relację :)


To ja zaraz grzecznie dodaję pierwszy odcinek. :)

CROnikiCROpka napisał(a):Ok, racja. Zapomniałam, że faktycznie wiało i faktycznie zalało. Muszę zmienić moje modły :lol:


Nie było tak źle, nasze modły dały radę na wszystko oprócz fali, która w tym roku była dosyć duża. :roll:

bluesman napisał(a):Marudzimy bo Nas tam nie ma :( i nie będzie :(


:roll: :cry:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.07.2017 19:30

22 i 23 czerwca 2017: O tym jak zostaje się mistrzem pakowania i kierownicy.

Nasza tegoroczna przygoda z Hvarem zaczęła się 22 czerwca, a właściwie to dzień wcześniej kiedy został sprawdzony i dopuszczony do działania silnik do Uninurka, a co najważniejsze bezpiecznie wylądował na swoim miejscu w bagażniku.

Obrazek

Obrazek

Chociaż ważnym wyznacznikiem początku wakacji w Cro były też moje paznokcie. :twisted:

Obrazek

Mistrzem pakowania zostaje się taki sposób, że wystarczy wszystkie nasze rzeczy ładnie poukładać w szaraniku (jeżeli ktoś grał w tetris to ma łatwiej ;) ), a to wcale nie jest takie proste. Mimo tego, że z roku na rok bierzemy coraz mniej rzeczy, samochód jest zapakowany po sam dach, łącznie z dachem. :)

Obrazek

Tym razem zmieniliśmy trasę i jechaliśmy przez Węgry z noclegiem w Letenye. Poza tym, że trochę pobłądziliśmy i wlekliśmy się po dziurawych drogach w 35 stopniowym upale to wszystko było ok. ;)

Obrazek

Pomyśleliśmy sobie, że jeżeli późnym popołudniem, sporo kilometrów od Hvaru jest taka temperatura, to co dopiero będzie na miejscu. 8O Zbytnio się nie pomyliśmy, ale nie uprzedzajmy. ;)

Tak jak rok temu, na Hvar płyniemy ze Splitu. Na spokojnie ustawiamy się w kolejce na prom o 14.30- tak się właśnie zostaje mistrzem kierownicy ;) i idziemy po bilety,

Obrazek

, a później podziwiając kolory czerwcowej Chorwacji idziemy do Kapitanatu portu po winietkę na Uninura.

Obrazek

Budynek Kapitanatu:

Obrazek

Obrazek

Między innymi z powodu kupna winietki na ponton wybieramy przeprawę ze Splitu. Można ją oczywiście kupić też w Sucuraju, ale jakoś bardziej pasuje nam ten w Splicie. ;)

Mamy jeszcze chwilkę czasu, więc idziemy na krótki spacer po starówce, bez nastawiania się na zwiedzanie. Tylko tak, dla zabicia czasu.

Obrazek

Obrazek

Nie mogłam sobie odmówić kupna magnesu w postaci malutkiego promu. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo tego, że w Splicie byłam już kilka razy, to przez ten "otwór" przechodziłam po raz pierwszy. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałam jeszcze przejść się do pomnika ze szczęśliwym palcem ;), ale powoli kierujemy się w stronę portu... też jakoś tak od tyłu. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lawenda, co prawda nie taka z pola, ale jest. :)

Obrazek

W porcie upał niemiłosiernie daje się we znaki.
Przeprawa i pierwszy wieczór na Hvarze w następnym odcinku. ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 20:23

Lubię oglądać zdjęcia z miejsc gdzie byłam. I to prawie w tym samym czasie :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.07.2017 20:32

My też na Hvarze byliśmy już trzy razy :roll:
Dwa razy Jagodna :hearts: :hearts: :hearts: i raz Jelsa :hearts: :hearts: :hearts: .
I wcale nie myślę, że za czwartym nie byłoby co robić 8)
Tym bardziej, że w czerwcu jeszcze nigdy mam się nie udało :hut:

Fajnie, że piszesz. Powspominam :D

P .S. pazurki tematyczne :D
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 11.07.2017 20:37

jestem i ja:)
wreszcie poczytam relację o Hvarze wiedzac jak tam jest live
na dodatek byliśmy w tym samym terminie
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2017 20:55

Jestem, jestem, nie odpływajcie jeszcze, poczekajcie na mnie :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 11.07.2017 21:05

To i ja się dosiądę na prom choć ostatnio zielony się robię na wspomnienie powrotu z Brača do Splitu. W takim towarzystwie jakoś przetrzymam to bujanie. A relacja Roxi jak zwykle od początku trzyma poziom, zdjęcia zabicioczasowe świetne. Nasiąkam tym Hvarem systematycznie, może kiedyś zrobię skok w bok z Sutivanu :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2017 21:11

Witaj Roxi :D
Na Hvarze w czerwcu jeszcze nie byłem - jadę z Wami , z tego co już przeczytałem będzie ciekawie . . .


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone