Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowa obwodnica Zagrzebia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.01.2012 14:58

Czyli jeszcze trochę czasu upłynie :cry: :cry:

Wikipedia jak zwykle zbyt optymistycznie.

Zresztą myślę, że dla Chorwatów priorytetem jest chyba A1 i jej dokońćzenie przynajmniej do Dubrownika (w tym ważna decyzja o przejściu przez Bośnię czy przez Peljesac), a reszta będzie musiała poczekać.

No, chyba że w ślad za wejściem do Unii pójda potężne dotacje na drogi, ale czy Unię na to jeszcze stać?
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 18.01.2012 15:46

Janusz Bajcer napisał(a):
armar napisał(a):Nie może być budowy skoro nie ma pozwolenia na budowę . :D


No i dlatego nie ma zdjęć :D :wink:


i dlatego

Raul73 napisał(a):żadnych robót drogowych w tych rejonach nie zauważyłem.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 18.01.2012 19:42

armar napisał(a):Nie może być budowy skoro nie ma pozwolenia na budowę . :D
We wcześniej podanym przez kolegów linku firmy projektowe mają termin na drugą połowę tego roku na wykonanie wstępnej koncepcji , uzyskanie decyzji środowiskowych , badań geologicznych itp.


Od koncepcji poprzez DŚU /przetarg /budowę i oddanie do użytkowania to ok 7 lat więc 2018 jest realny jak coś się nie obsunie.
Sądzę że I etap będzię miedzy węzłami 1-5 bo od Słowenii idzie największy ruch nad Jadran.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 19.01.2012 00:46

czekają na kasę z unii. w sumie logiczne.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 05.02.2012 02:00

Naocznie zobaczysz, że peljeski most jest w budowie choć na mapie nie ma go nawet na zielono, wersja przez BiH upadła za to jest w atlasach. Za Mali Ston, chyba przed Dubravą? są dwukrotnie drogowskazy do bazy budowy obok Brijesty, treści dokładnie nie pamiętam - "baza most" czy podobnie. Widać jeden fundament w budowie od Peljesaca i roboty ziemne na lądzie k/Komarna, tzn tyle widziałem we wrześniu 2011.

http://www.croatiantimes.com/news/Busin ... ge_resumes

http://imageshack.us/f/490/a1neumhipotezaay9.jpg/
Pewnie z pięć lat jeszcze spokojnie :)))
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 08.02.2012 12:10

Spoko pesymiści oni dadzą radę to nie POLSKA większość dotychczasowych autostrad zbudowali w 7 lat tak mi powiedział kilka lat temu kierowca tira Chorwat który jezdził po całym kraju z meblami z Polski . Inna sprawa , że amerykanie najpierw ich zbombardowali a pózniej dali kasę na autostrady :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.02.2012 23:32

Ale Amerykanie to Serbię bombardowali, a nie Chorwację. A w Serbii autostrad za bardzo nie przybywa.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 22.02.2012 15:19

Jarko1 napisał(a):Naocznie zobaczysz, że peljeski most jest w budowie choć na mapie nie ma go nawet na zielono, wersja przez BiH upadła za to jest w atlasach. Za Mali Ston, chyba przed Dubravą? są dwukrotnie drogowskazy do bazy budowy obok Brijesty, treści dokładnie nie pamiętam - "baza most" czy podobnie. Widać jeden fundament w budowie od Peljesaca i roboty ziemne na lądzie k/Komarna, tzn tyle widziałem we wrześniu 2011.

http://www.croatiantimes.com/news/Busin ... ge_resumes

http://imageshack.us/f/490/a1neumhipotezaay9.jpg/
Pewnie z pięć lat jeszcze spokojnie :)))


Był w budowie. Nowy rząd chorwacki oficjalnie już kompletnie zrezygnował z budowy mostu na Peljesac. Bez żalu z mojej strony.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 22.02.2012 17:29

Mówi się trudno , kocha się dalej. Po opisach jacunia, ktore przeczytacie tu:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=721 ... e&start=30

"zaprawdę powiadam Wam - nie lękajcie się !" żadnych dróg.
Również w Polsce.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.02.2012 22:39

K2 napisał(a):
Był w budowie. Nowy rząd chorwacki oficjalnie już kompletnie zrezygnował z budowy mostu na Peljesac. Bez żalu z mojej strony.


Niedawno pojawiły się (również tu na forum) informacje, że Chorwaci porzucili pomysł przeprowadzenia autostrady przez przesmyk Neum, teraz zrezygnowali też z mostu?

To jak oni zamierzają przebić się do Dubrownika?
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 24.02.2012 22:50

Raul73 napisał(a):
K2 napisał(a):
Był w budowie. Nowy rząd chorwacki oficjalnie już kompletnie zrezygnował z budowy mostu na Peljesac. Bez żalu z mojej strony.


Niedawno pojawiły się (również tu na forum) informacje, że Chorwaci porzucili pomysł przeprowadzenia autostrady przez przesmyk Neum, teraz zrezygnowali też z mostu?

To jak oni zamierzają przebić się do Dubrownika?


Powracają do koncepcji autostrady przez Bośnię. Niektóre mapy pokazują przerywaną linią jej trasę.
Pamietajmy też że most na Peljesac nie był częścią autostrady A1.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.02.2012 23:11

K2 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
K2 napisał(a):
Był w budowie. Nowy rząd chorwacki oficjalnie już kompletnie zrezygnował z budowy mostu na Peljesac. Bez żalu z mojej strony.


Niedawno pojawiły się (również tu na forum) informacje, że Chorwaci porzucili pomysł przeprowadzenia autostrady przez przesmyk Neum, teraz zrezygnowali też z mostu?

To jak oni zamierzają przebić się do Dubrownika?


Powracają do koncepcji autostrady przez Bośnię. Niektóre mapy pokazują przerywaną linią jej trasę.
Pamietajmy też że most na Peljesac nie był częścią autostrady A1.


To prawda, początkowo ten most nie miał nic wspólnego z A1, dopiero później połączono te projekty.

Jeśli chorwackie władze będą tak zmieniać zdanie co kilka lat, to może dwie autostrady wybudują i będziemy mieli do wyboru: Neum albo Peljesac? :D :D
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 24.02.2012 23:50

Raul73 napisał(a):
K2 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
K2 napisał(a):
Był w budowie. Nowy rząd chorwacki oficjalnie już kompletnie zrezygnował z budowy mostu na Peljesac. Bez żalu z mojej strony.


Niedawno pojawiły się (również tu na forum) informacje, że Chorwaci porzucili pomysł przeprowadzenia autostrady przez przesmyk Neum, teraz zrezygnowali też z mostu?
g
To jak oni zamierzają przebić się do Dubrownika?


Powracają do koncepcji autostrady przez Bośnię. Niektóre mapy pokazują przerywaną linią jej trasę.
Pamietajmy też że most na Peljesac nie był częścią autostrady A1.


To prawda, początkowo ten most nie miał nic wspólnego z A1, dopiero później połączono te projekty.

Jeśli chorwackie władze będą tak zmieniać zdanie co kilka lat, to może dwie autostrady wybudują i będziemy mieli do wyboru: Neum albo Peljesac? :D :D


Dwukrotna granica strefy Schengen na dwudziestu kilometrach może napsuć kierowcom trochę krwi. Na pewno nie będzie tak jak do tej pory łatwo, szybko i przyjemnie przejechać do Dubrownika. Ciekawe jak to rozwiążą. We wrześniu patrząc jak budują nowe przejścia zastanawiałem się czy i komu to potrzebne. Następna izolacja.
Autostrada też trochę bez sensu, kto ma ją wybudować, Chorwaci na terenie Bośni? Bosniakom przecież niezbyt potrzebna. Byłaby eksterytorialna?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.02.2012 19:52

K2 napisał(a):
Dwukrotna granica strefy Schengen na dwudziestu kilometrach może napsuć kierowcom trochę krwi. Na pewno nie będzie tak jak do tej pory łatwo, szybko i przyjemnie przejechać do Dubrownika. Ciekawe jak to rozwiążą. We wrześniu patrząc jak budują nowe przejścia zastanawiałem się czy i komu to potrzebne. Następna izolacja.
Autostrada też trochę bez sensu, kto ma ją wybudować, Chorwaci na terenie Bośni? Bosniakom przecież niezbyt potrzebna. Byłaby eksterytorialna?



Dokładnie tak - eksterytorialna! Jak kiedyś czytałem (jest to na pewno gdzieś tu na forum), projekt przebicia przez przesmyk Neum zakładał sfinansowanie całości budowy przez stronę chorwacką (plus zapewne późniejsze opłaty z tytułu zajęcia gruntów).
Co do strefy Schengen - założenia byly takie, że nie będzie żadnych granic, bo na terenie Bośni nie byłoby możliwości zjazdu - węły tylko na terenie Chorwacji. Mówiąc obrazowo: miał to być właściwie przejazd "nad Bośnią", a nie "przez Bośnię". Także BiH była bardziej skłonna takiemu rozwiązaniu niż mostem przez Peljesac (tam chodziło o nieuregulowane kwestie wód przybrzeżnych) - a tak na 99% to pewnie chodzi o kasę, jak zawsze.

Na ile te plany są nadal aktualne - nie mam pojęcia!
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nowa obwodnica Zagrzebia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone