Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nikon czy canon?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.06.2014 14:32

kup http://www.e-fotojoker.pl/nikon-d90-z-o ... 61w9_l93gw nikon d90 może trochę starszy model, może trochę wiecej jak 2500 ale warto, jeszcze bardzo fajny obiektyw jak dla amatora.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 08.07.2014 19:15

Też polecam ten zestaw (d90+18-105 vr) plus jakiś fajny polarek do tego. Sama zaczynałam z takim samym i jestem zadowolona :) Jak na start to imho dobry wybór, obiektyw ma fajny, uniwersalny zakres ogniskowych (zwłaszcza do zdjęć podróżniczych), światło nie powinno być też problemem w tym aspekcie, a jak się trochę pobawisz i poznasz możliwości puszki oraz swoje preferencje i potrzeby to możesz dokupić coś szerszego, albo w drugą stronę, jakieś tele :)
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 10.07.2014 16:06

Narażę się może posiadaczom lustrzanek, ale lustro powoli staje się anachronizmem. Coraz więcej zawodowców robi zdjęcia bezlusterkowcami.
Kupno amatorskiej lustrzanki obecnie trochę mija się z celem, ponieważ kompakty z wymienną optyką mają praktycznie takie same parametry jak tańsze modele lustrzanek. Wyeliminowanie lustra pozwoliło znacznie zmniejszyć (ok. 2x) wymiary obiektywów. Porównujemy oczywiście obiektywy o takim samym kącie widzenia i jasności. Jest taki wyświechtany banał, że dobry aparat to taki, który mamy przy sobie i w każdej chwili możemy zrobić zdjęcie. A ciężką lustrzankę nie zawcze chce się tachać.
Sam niedawno dokonywałem wyboru (miałem ochotę na lustro) i jednak wybrałem bezlusterkowca. Zadecydowały gabaryty. Bezlusterkowce dobrze sprawują się też przy kręceniu filmików.
Ostatnio edytowano 10.07.2014 16:46 przez ACandrzej, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2014 16:19

ACandrzej napisał(a):Narażę się może posiadaczom lustrzanek, ale lustro powoli staje się anachronizmem. Coraz więcej zawodowców robi zdjęcia bezlusterkowcami.
Kupno amatorskiej lustrzanki obecnie trochę mija się z celem, ponieważ kompakty z wymienną optyką mają praktycznie takie same parametry jak tańsze modele lustrzanek. Wyeliminowanie lustra pozwoliło znacznie zmniejszyć (ok. 2x) wymiary obiektywów. Porównujemy oczywiście obiektywy o takim samym kącie widzenia i jasności. Jest taki wyświechtany banał, że dobry aparat to taki, który mamy przy sobie i w każdej chwili możemy zrobić zdjęcie. A ciężką lustrzankę nie zawcze chce się tachać.

znam takich co robią komórkami i twierdzą, że mają lepsze zdjęcia niż z lustra ... :roll:
zawodowiec czyli kto? ktoś kto robi na weselu? i kasę za to bierze?? bo znam takich i wyobraź sobie, ani złotówki bym im za ich "pracę" nie zapłaciła ...

ACandrzej napisał(a):Sam niedawno dokonywałem wyboru (miałem ochotę na lustro) i jednak wybrałem bezlusterkowca. Zadecydowały gabaryty. Bezlusterkowce dobrze srawują się też przy kręceniu filmików.

czyli co??? miałeś już lustro i chciałeś kolejne? czy zastanawiałeś się nad nim?

lustro anachronizm??? jeśli masz pojęcie o zdjęciach i wiesz o co chodzi z lustrem, a na dodatek świetnie się rozumiecie - nie wymienisz tego na coś ... lżejszego

:)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 10.07.2014 16:44

Do filmików to najlepsza jest kamera. Aparat jest do robienia zdjęć. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... Coś za coś. Chcesz mieć mały gabaryt, rób fotki telefonem... ;) Ja popieram Beatę - sama mam lustrzankę i mimo jej gabarytów nie zamienię jej za nic w świecie! Jakość zdjęć pierwsza klasa.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 10.07.2014 16:54

Widzę, że dla niektorych ważniejsze jest polemizowanie z wypowiedziami innych niż doradzanie.
Polemizować oczywiscie wolno, ale wypadałoby coś konstruktywnie doradzić, bo chyba po to ten temat zostal założony.
Ciekawe ile osób potrafi odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ na jakość zdjęcia ma sama obecność (lub nieobecność lustra). Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę optyki, matrycy i innych cech aparatu. Skupiamy się tylko na samym lustrze. Ciekawe ilu zagorzałych obrońców lustrzanek potrafi na to pytanie odpowiedzieć?
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1413
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 10.07.2014 17:02

ACandrzej napisał(a):Widzę, że dla niektorych ważniejsze jest polemizowanie z wypowiedziami innych niż doradzanie.
Polemizować oczywiscie wolno, ale wypadałoby coś konstruktywnie doradzić, bo chyba po to ten temat zostal założony.

Podejrzewam że to jest odpowiedź na posty powyżej...I powiem Ci że to strzał kulą w płot....Poczytaj więcej w innym wątku o foto a dojdziesz do wniosku że nie masz racji....
I zapewne najdzie Cię refleksja że warto powiedzieć ok..sorry.... :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2014 17:11

I teraz nastąpi...
Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.07.2014 18:49

agata26061 napisał(a): Rozważę wszystkie za i przeciw, pooglądam w sklepach, popytam. ..

Popytaj. :wink:
Tylko nie zdradź że chcesz kupić i co chcesz kupić. Ja pytałem w Media i w Fotoyoker ( czy jakoś tak) i odpowiedź wszędzie ... te duże lustrzanki sprzedają się tragicznie. Ich era już mija, a kupują w zasadzie osoby mające mgliste pojęcie o robieniu zdjęć i myślące że jak "lustro" to super zdjęcia. Błąd.
Teraz bezlusterkowiec zastępuje lustrzankę. Taki podstawowy kupisz w cenie lustrzanki (też podstawowej), lepszy bezlusterkowiec kosztuje ..... tyle co kilka lustrzanek.
Moim zdaniem - nie kupuj lustrzanki ponieważ pozostaniesz z nią tak, jak ja. Lustrzanka leży w szafie ( i niech sobie leży) ja operuję kompaktem.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.07.2014 19:53

Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Aparat już zakupiłam. Jest to zwykła lustrzanka nikon d3100. Wiem, ponoć szajs, ale stwierdziłam, że na początek wystarczy. Kupiłam ją bo trafiła się w bardzo atrakcyjnej cenie z dwoma obiektywami - 1100zł. Jednym zwykłym nkiorrem 18-55 i drugim tamronem 70-300 + torba + statyw. Sprzęt używany, ale z bardzo małym przebiegiem. Te zdjęcia, które zrobiłam nią od poniedziałku odpowiadają mi póki co. O wiele lepsze od kompaktu, który posiadam. Zabawa tym aparatem jest przednia, więc na razie jestem zadowolona. Jak się na niej podszkolę, kupię coś lepszego!
Dzięki za odpowiedzi, temat uważam za zamknięty.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2014 19:54

C
Ostatnio edytowano 12.07.2014 07:01 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.07.2014 20:36

woka napisał(a):Lustrzanka leży w szafie

Akumulator wyjmij ;)
woka napisał(a): ( i niech sobie leży)

Jak odepniesz pasek, to będziesz miał ładny przycisk do papieru :)
agata26061 napisał(a):Jak się na niej podszkolę

Lekcja pierwsza 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.07.2014 20:46

weldon napisał(a):
woka napisał(a):Lustrzanka leży w szafie

[color=#800000]Akumulator wyjmij ;)

Spoko. Wyjąłem ( to dwie grube i krótkie bateryjki). Zabezpieczyłem .... kiedyś patrzę ale chyba ze starości "padły na amen". Pozostało "cuś" .... Minolta-Konica. :wink: Antyk.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2014 21:11

agata26061 napisał(a):Witam. Mam takie pytanie i pewien problem. Do tej pory używałam aparatu kompaktowego Samsung WB5500. Przez pewien czas byłam z niego zadowolona, ale teraz szukam czegoś lepszego. Zastanawiam się nad kupnem lustrzanki tak do 2000 - 2500tys razem z obiektywem. Jestem zupełnie początkującym amatorem i nie znam się dokładnie na tym, ale chcę coraz bardziej pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie. Póki co chciałabym zacząć od zwykłej lustrzanki, np. nikona d3100, lub nowszej wersji D3300? Co o tym myślicie? Ostatnio też gdzieś dosłyszałam, że lepiej za taką kasę canona kupić, bo ponoć lepszy, ale tak naprawdę nie wiem na czym ta lepszość mogłaby polegać. A może jeszcze coś innego polecacie, np. sony.
Proszę o poradę, bo mąż mi głowę będzie suszył jak kupię jakiś "szajs". :D :D

P.S. Jeśli taki temat był to sorry, ale nie mogłam na forum się doszukać.

Pozdrawiam


Powiem pół żartem ........nikon robi najlepsze aparaty, a canon zdjęcia :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2014 21:28

miro78 napisał(a):Powiem pół żartem ........nikon robi najlepsze aparaty, a canon zdjęcia :wink:

to nie żart ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Nikon czy canon? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone