Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pontony i silniki...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heksio
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 16.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) heksio » 02.09.2010 16:35

Ps. Ja wiem że to być może zabrzmi idiotycznie - ale ja wożę często silnik do łódki na przerobionyym stelażu do przewozu rowerów - takim mocowanym na hak. Pomimo znacznej wagi - (ciężar silnika 35 kg) nie przekracza to nominalnego obciążenia ani haka ani stelaża (3 rowery ważą więcej). Dodatkowe zabezpieczenie taśmami transportowymi; gruby kawał gąbki od strony karoserii - a ile miejsca się oszczędza! I - we wnętrzu auta nawet w największy upał smród benzyny nie zabija. Stelaż jest zapinany na klucz do haka;silnik w pokrowcu - a miny innych kierowców na widok śruby zamontowanej z tyłu... extras wart każdych pieniędzy :-)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.09.2010 09:29

heksio napisał(a):ja wożę często silnik do łódki na przerobionyym stelażu do przewozu rowerów - takim mocowanym na hak.

ciekawe :) - a jakby powódź to odpalamy i jazda 8O
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 04.09.2010 10:44

Hmm, trochę mnie nakręcacie na zakup pontonika :lol:
Co myślicie o PRO MARINE 380 ?
Czy jest warty pieniędzy za jakie je sprzedają ?
Czekam na jakiekolwiek spostrzeżenia i sugestie :D

http://allegro.pl/ponton-pro-marine-380 ... 43511.html
Ostatnio edytowano 07.10.2010 11:04 przez Motoschiza, łącznie edytowano 1 raz
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.09.2010 12:47

Motoschiza napisał(a):Hmm, trochę mnie nakręcacie na zakup pontonika :lol:
Co myślicie o PRO MARINE 380 ?
Czy jest warty pieniędzy za jakie je sprzedają ?

Nie pływałem na ProMarine, ale generalnie nie ma się do czego przyczepić - jeżeli chodzi wykorzystanie "cropeelkowe" ..... Do sporadycznego pływania w CRO (i trochę w PL) i tak jest "za dobry" :)
Największy minus (z mojego punktu widzenia) tego modelu to waga - trochę mało "mobilny" (do transportu). Ale jeżeli masz kogoś do pomocy, albo jesteś Pudzian (i oczywiście masz miejsce w bagażniku oraz na przechowanie w domu) - to nie ma tematu.
P.S.
W zasadzie każdy sprzęt tego typu (chińszczyzna :wink: ) kosztuje podobnie :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.09.2010 14:43

mottom napisał(a):W zasadzie każdy sprzęt tego typu (chińszczyzna :wink: ) kosztuje podobnie :D


Hondy i inne Yamahy są robione przez tych samych Chińczyków w tych samych fabrykach tylko potem ktoś odpowiednie naklejki przykleja :wink:

Wagę tego pontonu również uważam za minus. 76 kg sam nie utaszczysz, powiem więcej ciężko będzie Ci to utaszczyć np z żoną/kochanką. Do tego będziesz potrzebował solidnego chłopa, tym bardziej po podpięciu silnika i co ważne silnik też będzie musiał być konkretny by takiego smoka napędzić. Ja kupiłem 290 cm i uważam że większy jest mi niepotrzebny czego niestety nie mogę powiedzieć o silniku 6Ps. Nie chce się ślizgać w pełnym składzie rodzinnym i rozglądam się za jakimś 9,9 Ps.
approjekt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) approjekt » 04.09.2010 14:55

ja wlasnie mam "chinczyka" HSD - Infomedia. Ponton jest bardzo solidny, porównywałem z zacumowanymi w pobliżu pontonami markowymi i nie widzialem jakiegokolwiek odstępstawa od jakości. Mam model 320, waży 56 kg bez silnika i podłogi. Zajmuje cały kufer dachowy Thule 780. Zostało jedynie miejsce na kapoki, płetwy itp. konfekcję. Rzeczywiscie żeby wytaszczyc go z wody na brzeg potrzebowałem pomocy. Po zwinięciu do torby sam go przeniosłem do auta - ale był rodzaj ekstremalnego sportu ;).
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.09.2010 18:28

Rysio napisał(a):Hondy i inne Yamahy są robione przez tych samych Chińczyków w tych samych fabrykach tylko potem ktoś odpowiednie naklejki przykleja :wink:

Rysio - ja przecież nie wymieniłem żadnych marek wchodzących w skład "Konsorcjum Chińszczyzna" 8) :lol: .
Jak jednak napisałem - nie ma się do czego przyczepić w temacie jakości wykonania.
Ja wybrałem konkretnie Hondę (T32IE - z airmatą) ze względu na jej mobilność przy transporcie i przechowywaniu (w tym wagę), a nie jakąś "mistyczną jakość" :oops:
--------------------
a dodatkowo - udało mi się kupić ponton używany (więc cena mnie nie zabiła) :roll:
--------------------
Pozdrawiam
Tomek
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 04.09.2010 18:55

Rzeczywiście waga tego pontonu jest troszkę duża :?
Twoja Honda waży 38 kg a to wielka różnica :D
Będę szukał na alledrogo jakichś okazji do wiosny daleko.

A tymczasem czas na zrobienie kursu na patent sternika motorowodnego :lol:
approjekt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) approjekt » 04.09.2010 19:07

...ja jestem właśnie w trakcie kursu. W Krakowie organizuje szkoła motorowodna "Wodniak", egzamin jest w przyszłym tygodniu , moze zdązysz sie załapać.
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 04.09.2010 20:33

W Bielsku też mamy szkołę i kurs weekendowy zaczyna się 11 września :D
Damy radę :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2010 14:43

approjekt napisał(a):ja wlasnie mam "chinczyka" HSD - Infomedia. Ponton jest bardzo solidny, porównywałem z zacumowanymi w pobliżu pontonami markowymi i nie widzialem jakiegokolwiek odstępstawa od jakości. Mam model 320, waży 56 kg bez silnika i podłogi. Zajmuje cały kufer dachowy Thule 780. Zostało jedynie miejsce na kapoki, płetwy itp. konfekcję. Rzeczywiscie żeby wytaszczyc go z wody na brzeg potrzebowałem pomocy. Po zwinięciu do torby sam go przeniosłem do auta - ale był rodzaj ekstremalnego sportu ;).



Bardzo ładnie pływa z 15 Mercurym :lol:

Pozdrawiam.

smoki3
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 05.09.2010 15:07

Fajny ten silniczek ale cena nowych powala :roll:
Smoki posiadasz jakiś sprzęcik ? Może coś o nim napiszesz, jakaś fotka :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2010 15:26

Motoschiza napisał(a):Fajny ten silniczek ale cena nowych powala :roll:
Smoki posiadasz jakiś sprzęcik ? Może coś o nim napiszesz, jakaś fotka :D



Witaj.
TU znajdziesz prawie wszystko o moim sprzęcie. Silnik jest dwusuwowy z 2006 roku, kupiłem przez allegro używany z papierami. Jest doskonały i mocny (jak na moje zapotrzebowanie). W tym roku ścigałem się równolegle z jadącymi szosą Makarską samochodami. Ja na pontonie z synem, na szosie ograniczenie do 60km/h , lecieliśmy równolegle do jadących samochodów. W odczuciu jak jazda samochodem z prędkością 200 na godzinę. :hearts:

Pozdrawiam.

smoki3
approjekt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) approjekt » 05.09.2010 15:29

Wow! na takie 15 to będe ciułał jak zdam na patent.:) Na razie coś mi przepisy średnio chcą się przyjąć w głowie. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2010 15:32

approjekt napisał(a):Wow! na takie 15 to będe ciułał jak zdam na patent.:) Na razie coś mi przepisy średnio chcą się przyjąć w głowie. :)


W zimę zapłaciłem tylko 3,5 tyś.(styczeń-luty2009). W sezonie około 2 tyś. więcej. :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone