Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Nasze małe i większe spotkania z bałkanami 2010 -2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 00:28

Witam wszystkich. Po kilkuletnim studiowaniu strony cro.pl (od 2011 r. ) postanowiłem przedstawić moje spotkania z Bałkanami tj.:
05/2010 Budva - Czarnogóra
06/2012 Faźana -Istria
08/2013 StariGrad Paklenica
06/2014 StariGrad Paklenica

Nasza przygoda z Bałkanami zrodziła się bardzo spontanicznie i przypadkowo. W maju 2010 chcieliśmy wyjechać na kilka dni w góry (okolice Zakopanego - nie byliśmy tam nigdy, więc taki był nasz pierwszy plan wyjazdu, lecz pensjonat do którego mieliśmy jechać jeszcze nie był przygotowany do sezonu letniego i nas spławiono tak, że nam się już odechciało naszych gór). Fart lub jakieś przeznaczenie zawitało do mnie do pracy w postaci klienta pochodzącego z Czarnogóry, który w moim mieście grał w klubie piłkarskim. I tak od słowa do słowa, po zawartej transakcji w biurze, pogadaliśmy o piłce nożnej i jego kraju. Bardzo zachwalał wszystko co tam można napotkać: kulturę, ludzi, krajobrazy, zabytki, pogodę, Ceny !, ... Zapaliła mi się lampka w głowie z nowym pomysłem: a może tam pojechać - mały urlop już zaklepany za kilka dni,
Na początku to nawet nie wiedziałem gdzie jest ta Czarnogóra. Więc -google : co to, gdzie to i ile może kosztować?. I pierwsze zdziwienie jak to daleko ...? czy dojadę? jak się dogadam ? Decyzja - wchodzimy w to i zaczynamy działać, w końcu wyjazd miał być za kilka dni. Klient w moim biurze wybrał kilka ofert z internetu i podzwonił do gospodarzy, potargował się i wybór padł na Budve. Apartament nie daleko starego miasta zarezerwowany jeszcze tylko jakieś 1600 km i wczesne wakacje .
Wyjazd miał być na około 1 tydzień. Otrzymałem rozpiskę jak jechać (Państwa , miasta i uwagi), wykaz miejsc do zwiedzenia oraz obowiązkowe menu. Zakupiona została tania nawigacja Lark i wgrana AutoMapa oraz papierowy atlas Europy, ubezpieczenia zakupione (we własnym biurze :) ). Jesteśmy gotowi
Wyjazd z Legnicy 09 lub 10 maja 2010
Ja - Piotr - kierowca i kierownik wycieczki, żona - Kasia i syn (3 latka)
Przejazd przez Czechy, Austria, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina i Czarnogóra
Przejazd trwał około 24 godzin z noclegiem w samochodzie na stacji w Austrii. Podróż bez problemów autostradami do momentu aż się nie zakończyła i potem trochę pobłądziliśmy w Bośni, ale znajdujemy się na granicy z Czarnogórą, jeszcze jakaś dziwna winieta klimatyczna za 10 E i jesteśmy w docelowym kraju.
kilka fotek:

cdn.
Załączniki:
IMG_4544.JPG
IMG_4529.JPG
IMG_4525.JPG
Koniec autostrady
IMG_4517.JPG
IMG_4499.JPG
postój na parkinu i podziwianie widoków, pozostawiłem kilka Euro przy pomniku Matki Boskiej, pomyślałem aby tu jeszcze wrócić i proszę w 2014 wypływałem z tego miejsca zwiedzać Wodospady Krka
IMG_4484.JPG
IMG_4482.JPG
IMG_4473.JPG
to były nasze pierwsze spotkania z tunelami, a za tym słynnym spędziliśmy kolejne wakacje w 2013 i 2014
IMG_4469.JPG
IMG_4553.JPG
w 2010 nawet nie zdawałem sobie sprawy dokąd ten most prowadzi :)
Ostatnio edytowano 16.01.2015 11:36 przez KasiaiPiotrek, łącznie edytowano 1 raz
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 00:45

Po przekroczeniu granicy udajemy się na prom który pozwala zaoszczędzić trochę czasu i ominięciu chyba Boki Kotorskiej (nie wiedziałem co tracimy ale była w drodze powrotnej) około godz 18 po 24 h jazdy docieramy do Budvy, i kolejny problem jak trafić do apartamentu ? bo navi to tam już słabo działała i na parkingach chodząc z laptopem i pokazując miejsce na mapie pytałem o cel ale nikt nie mógł pomóc. Tylko dzięki fotce budynku i poszukiwaniu przez okna samochodu trafiliśmy do celu !!
Załączniki:
IMG_4573.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 00:47

Pierwszy spacer i zapoznanie się z okolicą

CDN
Załączniki:
IMG_4577.JPG
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.01.2015 06:46

witam, chętnie poczytam:)
dr.kokos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 15.01.2015 07:33

jolcix napisał(a):witam, chętnie poczytam:)

a ja tez poogladam :oczko_usmiech:
MarDomi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 15.01.2015 10:10

Chętnie poczytam i pooglądam :hut: :)
GOLDEN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 15.01.2015 10:24

KasiaiPiotrek napisał(a):Wyjazd z Legnicy......
Ja - Piotr - kierowca i kierownik

Witaj :D

Może nie mieszkam w Legnicy....ale na Dolnym Śląsku....reszta się zgadza.... 8)

Lubie sobie popatrzeć na Bałkany...... 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 11:06

Właścicielka (starsza Pani) czekała przed budynkiem, apartament trafiony w 10, cena 30 E, Rozpakowaliśmy się i zwiedzanie wieczornae miasta, a kolejny dzień na plaży (chyba Morgan),zwiedzanie miasta z twierdzą włącznie, pogoda jak na maj super, turystów nie zawiele ale też nie mało, dużo Rosjan,
Załączniki:
IMG_5204.JPG
IMG_5201.JPG
IMG_5188.JPG
IMG_5186.JPG
IMG_5142.JPG
IMG_5118.JPG
IMG_4946.JPG
IMG_4893.JPG
IMG_4889.JPG
IMG_4815.JPG
IMG_4812.JPG
IMG_4768.JPG
IMG_4747.JPG
IMG_4663.JPG
IMG_4650.JPG
IMG_4644.JPG
IMG_4643.JPG
IMG_4642.JPG
IMG_5206.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 11:29

A teraz gwóźdź programu (wycieczki),
Jak się okazało była to nasza pierwsza i ostatnia kąpiel w Adriatyku na tych wakacjach, dziecku pokazały się jakieś kropki na ciele. Mała panika, ale mamy ubezpieczenie KL (wtedy w HDI) , no to do lekarza, gospodarze bardzo nam pomogli z trafieniem do dokrora. Lekarz rochę po rosyjsku i angielsku postawił diagnozę, może uczulenie na wodę ? słońce? lub insekty , przepisał maść cynkową . Wysypka nie byłą na całym ciele, ale coś nam to nie pasowało i MMS do maszego lekarza w Polsce i po chwili odpowiedź "ospa" wracajcie 8O .
Szok, ale trudno jutro wracamu. Właściiele policzyli nam tylko za 3 noclegi i zaprosili ponownie. Z racji nie wydania za wiele Euro, wieczorem poszliśmy do knajpy ją wydawać. Lokale prz plaży wieczorem rozkładają się ze stolikami prawie do morza :) ( full roamntic). Siadamy przy stoliku, wyciagam wykaz potraw do wypróbowania i podchodzi kelner. Pokazuje mi na mojej kartce co mam zamówić a ja ok. Jak się okazało było to jedno z droższych dań (chyba grilowana jagnięcina) ale coż jutro wracamy, zamawiamy a on do nas Rosyja ???? a my nie "Polska" i wielkie zdziwienie na jego twarzy , potem uśmiech, Obsługa bardzo miła do tego stopnia, że nam dziecko kelner karmił. Wypasiona kolacja zaliczona. rano jeszcze spacer i wyjazd do Polski
Postanawiamy jechać wolniej i trochę zwiedzać przez szyby naszego Opla.
Załączniki:
IMG_5280.JPG
IMG_5282.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 11:45

Dziecko śpi to mijamy prom (bo nie będzie dla niego atrakcji) i jedziemy przez Bokę Kotorską, drogi (o zdrozo) jakie wąskie !! ale widoki super, Jest to nasze pierwsze spotkanie z takimi klimatami.
Załączniki:
IMG_5332.JPG
IMG_5329.JPG
IMG_5328.JPG
IMG_5325.JPG
IMG_5322.JPG
IMG_5319.JPG
IMG_5313.JPG
IMG_5310.JPG
IMG_5306.JPG
IMG_5304.JPG
IMG_5342.JPG
MarDomi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 15.01.2015 12:01

Wielka szkoda, że tak się Wam wakacje potoczyły. Region jaki obraliście na pobyt na pewno warto w przyszłości powtórzyć na dłużej :)
Czekam na kolejne wspomnienia 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 12:09

Jedziemy dalej, ktoś woła że chce krótkiego postoju, no ok, jak będzie jakieś miejsce to się zatrzymamy.I jest zatoczka z parkingiem. Postanawiamy wejść trochę wyżej i zobaczyć gdzie jesteśmy, i takie widoki nam się ukazują 8O . Podczas tego weekendowego wypadu do Czarnogóry nawet nie wiedzieliśmy co to za miasto man się ukazało i tak w nieświadomości żyłem do czasu kiedy odkryłem CRO.pl :) , Kilka fotek i w drogę do domu zakochani w Bałkańskich klimatach. Do tego czasu nie wiedziałem co ludzie widzą w tej Chorwacji? Ale już wiem i sami sie tym zaraziliśmy i kolejne urlopu spędzane będą w CRO.
PS. Po powrocie do Polski i wizycie u lekarza (innego niż dostał od nas MMS z wysypką dziecka) słyszymy, że to ospa, ale po co wracaliśmy tyle Km ? !!! mogliśmy mu zakładać lekkie koszulki z długim rękawem i cieszyć się urlopem !!! :evil:
Załączniki:
IMG_5376.JPG
IMG_5357.JPG
IMG_5349.JPG
IMG_5346.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 12:18

Kolejny wyjazd Faźana 2012 podczas naszego EURO
Załączniki:
DSCF2978.jpg
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.01.2015 12:31

Chętnie obejrzę, poczytam to 4 w 1
KasiaiPiotrek napisał(a):dużo Rosjan

jak dla mnie za dużo, czują się jak u siebie :roll:
KasiaiPiotrek napisał(a):odpowiedź "ospa" wracajcie

to trochę niefartownie, zawsze się nieco tego obawiam, bo druga połówka pod względem zdrowotnym "jak na bombie", ale nawet kilka dni w trasie i na miejscu zawsze, by wystarczyły
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 14:06

W czerwcu i lipcu 2012 plany były na intensywne oglądanie meczy na Euro2012, nawet z ojcem mieliśmy już opłacone blety na 3 mecze Wrocław - grupa, Poznań 1/8 finału, i Warszawa 1/2 finału !!!. Bilety wylosowane i opłacone w maju 2011 r. !!! Mijają miesiące :marzec , kiecień i w maju 2012 po moich interwencjach info, że nasze bilety zostały już dawno odsprzedane innym (z powodu nie dostarczenia jakiegoś dokumentu ... szkoda piszać... ) kasę oddali 3 miesiące po Euro
I w tym miejscu przyłączam się do opinii kibiców Legii co sądzą o UEFA !!!
Obrażony na cały świat postanawiam wyjechać z kraju podczas trwania Euro aby zmniejszyć swoją złość. Tak powstał plan wyjazdu w czerwcu 2012 do CRO. (plan był już wcześniej lecz w innym terminie z uwagi na "posiadane" bilety na mecze)
Wyjazd 09/06/2012
Obsada :
Ja z żoną, Filip (5 lat) + Marcin - 11 miesięcy :)
innym autem (była Astra II) jest Passat
+ znajomi 2+1 (dziecko 0,5 roczne ) :)
Wyjazd w ciemno, kierunek Istria z uwagi na malutkie dzieci
Załączniki:
DSCF2657.JPG
DSCF2643.JPG
DSCF2636.JPG
DSCF2662.JPG
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019