Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze małe i większe spotkania z bałkanami 2010 -2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Nasze małe i większe spotkania z bałkanami 2010 -2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 01:28

Witam wszystkich. Po kilkuletnim studiowaniu strony cro.pl (od 2011 r. ) postanowiłem przedstawić moje spotkania z Bałkanami tj.:
05/2010 Budva - Czarnogóra
06/2012 Faźana -Istria
08/2013 StariGrad Paklenica
06/2014 StariGrad Paklenica

Nasza przygoda z Bałkanami zrodziła się bardzo spontanicznie i przypadkowo. W maju 2010 chcieliśmy wyjechać na kilka dni w góry (okolice Zakopanego - nie byliśmy tam nigdy, więc taki był nasz pierwszy plan wyjazdu, lecz pensjonat do którego mieliśmy jechać jeszcze nie był przygotowany do sezonu letniego i nas spławiono tak, że nam się już odechciało naszych gór). Fart lub jakieś przeznaczenie zawitało do mnie do pracy w postaci klienta pochodzącego z Czarnogóry, który w moim mieście grał w klubie piłkarskim. I tak od słowa do słowa, po zawartej transakcji w biurze, pogadaliśmy o piłce nożnej i jego kraju. Bardzo zachwalał wszystko co tam można napotkać: kulturę, ludzi, krajobrazy, zabytki, pogodę, Ceny !, ... Zapaliła mi się lampka w głowie z nowym pomysłem: a może tam pojechać - mały urlop już zaklepany za kilka dni,
Na początku to nawet nie wiedziałem gdzie jest ta Czarnogóra. Więc -google : co to, gdzie to i ile może kosztować?. I pierwsze zdziwienie jak to daleko ...? czy dojadę? jak się dogadam ? Decyzja - wchodzimy w to i zaczynamy działać, w końcu wyjazd miał być za kilka dni. Klient w moim biurze wybrał kilka ofert z internetu i podzwonił do gospodarzy, potargował się i wybór padł na Budve. Apartament nie daleko starego miasta zarezerwowany jeszcze tylko jakieś 1600 km i wczesne wakacje .
Wyjazd miał być na około 1 tydzień. Otrzymałem rozpiskę jak jechać (Państwa , miasta i uwagi), wykaz miejsc do zwiedzenia oraz obowiązkowe menu. Zakupiona została tania nawigacja Lark i wgrana AutoMapa oraz papierowy atlas Europy, ubezpieczenia zakupione (we własnym biurze :) ). Jesteśmy gotowi
Wyjazd z Legnicy 09 lub 10 maja 2010
Ja - Piotr - kierowca i kierownik wycieczki, żona - Kasia i syn (3 latka)
Przejazd przez Czechy, Austria, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina i Czarnogóra
Przejazd trwał około 24 godzin z noclegiem w samochodzie na stacji w Austrii. Podróż bez problemów autostradami do momentu aż się nie zakończyła i potem trochę pobłądziliśmy w Bośni, ale znajdujemy się na granicy z Czarnogórą, jeszcze jakaś dziwna winieta klimatyczna za 10 E i jesteśmy w docelowym kraju.
kilka fotek:

cdn.
Załączniki:
IMG_4544.JPG
IMG_4529.JPG
IMG_4525.JPG
Koniec autostrady
IMG_4517.JPG
IMG_4499.JPG
postój na parkinu i podziwianie widoków, pozostawiłem kilka Euro przy pomniku Matki Boskiej, pomyślałem aby tu jeszcze wrócić i proszę w 2014 wypływałem z tego miejsca zwiedzać Wodospady Krka
IMG_4484.JPG
IMG_4482.JPG
IMG_4473.JPG
to były nasze pierwsze spotkania z tunelami, a za tym słynnym spędziliśmy kolejne wakacje w 2013 i 2014
IMG_4469.JPG
IMG_4553.JPG
w 2010 nawet nie zdawałem sobie sprawy dokąd ten most prowadzi :)
Ostatnio edytowano 16.01.2015 12:36 przez KasiaiPiotrek, łącznie edytowano 1 raz
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 01:45

Po przekroczeniu granicy udajemy się na prom który pozwala zaoszczędzić trochę czasu i ominięciu chyba Boki Kotorskiej (nie wiedziałem co tracimy ale była w drodze powrotnej) około godz 18 po 24 h jazdy docieramy do Budvy, i kolejny problem jak trafić do apartamentu ? bo navi to tam już słabo działała i na parkingach chodząc z laptopem i pokazując miejsce na mapie pytałem o cel ale nikt nie mógł pomóc. Tylko dzięki fotce budynku i poszukiwaniu przez okna samochodu trafiliśmy do celu !!
Załączniki:
IMG_4573.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 01:47

Pierwszy spacer i zapoznanie się z okolicą

CDN
Załączniki:
IMG_4577.JPG
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.01.2015 07:46

witam, chętnie poczytam:)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 15.01.2015 08:33

jolcix napisał(a):witam, chętnie poczytam:)

a ja tez poogladam :oczko_usmiech:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 15.01.2015 11:10

Chętnie poczytam i pooglądam :hut: :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 15.01.2015 11:24

KasiaiPiotrek napisał(a):Wyjazd z Legnicy......
Ja - Piotr - kierowca i kierownik


Witaj :D

Może nie mieszkam w Legnicy....ale na Dolnym Śląsku....reszta się zgadza.... 8)

Lubie sobie popatrzeć na Bałkany...... 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 12:06

Właścicielka (starsza Pani) czekała przed budynkiem, apartament trafiony w 10, cena 30 E, Rozpakowaliśmy się i zwiedzanie wieczornae miasta, a kolejny dzień na plaży (chyba Morgan),zwiedzanie miasta z twierdzą włącznie, pogoda jak na maj super, turystów nie zawiele ale też nie mało, dużo Rosjan,
Załączniki:
IMG_5204.JPG
IMG_5201.JPG
IMG_5188.JPG
IMG_5186.JPG
IMG_5142.JPG
IMG_5118.JPG
IMG_4946.JPG
IMG_4893.JPG
IMG_4889.JPG
IMG_4815.JPG
IMG_4812.JPG
IMG_4768.JPG
IMG_4747.JPG
IMG_4663.JPG
IMG_4650.JPG
IMG_4644.JPG
IMG_4643.JPG
IMG_4642.JPG
IMG_5206.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 12:29

A teraz gwóźdź programu (wycieczki),
Jak się okazało była to nasza pierwsza i ostatnia kąpiel w Adriatyku na tych wakacjach, dziecku pokazały się jakieś kropki na ciele. Mała panika, ale mamy ubezpieczenie KL (wtedy w HDI) , no to do lekarza, gospodarze bardzo nam pomogli z trafieniem do dokrora. Lekarz rochę po rosyjsku i angielsku postawił diagnozę, może uczulenie na wodę ? słońce? lub insekty , przepisał maść cynkową . Wysypka nie byłą na całym ciele, ale coś nam to nie pasowało i MMS do maszego lekarza w Polsce i po chwili odpowiedź "ospa" wracajcie 8O .
Szok, ale trudno jutro wracamu. Właściiele policzyli nam tylko za 3 noclegi i zaprosili ponownie. Z racji nie wydania za wiele Euro, wieczorem poszliśmy do knajpy ją wydawać. Lokale prz plaży wieczorem rozkładają się ze stolikami prawie do morza :) ( full roamntic). Siadamy przy stoliku, wyciagam wykaz potraw do wypróbowania i podchodzi kelner. Pokazuje mi na mojej kartce co mam zamówić a ja ok. Jak się okazało było to jedno z droższych dań (chyba grilowana jagnięcina) ale coż jutro wracamy, zamawiamy a on do nas Rosyja ???? a my nie "Polska" i wielkie zdziwienie na jego twarzy , potem uśmiech, Obsługa bardzo miła do tego stopnia, że nam dziecko kelner karmił. Wypasiona kolacja zaliczona. rano jeszcze spacer i wyjazd do Polski
Postanawiamy jechać wolniej i trochę zwiedzać przez szyby naszego Opla.
Załączniki:
IMG_5280.JPG
IMG_5282.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 12:45

Dziecko śpi to mijamy prom (bo nie będzie dla niego atrakcji) i jedziemy przez Bokę Kotorską, drogi (o zdrozo) jakie wąskie !! ale widoki super, Jest to nasze pierwsze spotkanie z takimi klimatami.
Załączniki:
IMG_5332.JPG
IMG_5329.JPG
IMG_5328.JPG
IMG_5325.JPG
IMG_5322.JPG
IMG_5319.JPG
IMG_5313.JPG
IMG_5310.JPG
IMG_5306.JPG
IMG_5304.JPG
IMG_5342.JPG
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 15.01.2015 13:01

Wielka szkoda, że tak się Wam wakacje potoczyły. Region jaki obraliście na pobyt na pewno warto w przyszłości powtórzyć na dłużej :)
Czekam na kolejne wspomnienia 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 13:09

Jedziemy dalej, ktoś woła że chce krótkiego postoju, no ok, jak będzie jakieś miejsce to się zatrzymamy.I jest zatoczka z parkingiem. Postanawiamy wejść trochę wyżej i zobaczyć gdzie jesteśmy, i takie widoki nam się ukazują 8O . Podczas tego weekendowego wypadu do Czarnogóry nawet nie wiedzieliśmy co to za miasto man się ukazało i tak w nieświadomości żyłem do czasu kiedy odkryłem CRO.pl :) , Kilka fotek i w drogę do domu zakochani w Bałkańskich klimatach. Do tego czasu nie wiedziałem co ludzie widzą w tej Chorwacji? Ale już wiem i sami sie tym zaraziliśmy i kolejne urlopu spędzane będą w CRO.
PS. Po powrocie do Polski i wizycie u lekarza (innego niż dostał od nas MMS z wysypką dziecka) słyszymy, że to ospa, ale po co wracaliśmy tyle Km ? !!! mogliśmy mu zakładać lekkie koszulki z długim rękawem i cieszyć się urlopem !!! :evil:
Załączniki:
IMG_5376.JPG
IMG_5357.JPG
IMG_5349.JPG
IMG_5346.JPG
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 13:18

Kolejny wyjazd Faźana 2012 podczas naszego EURO
Załączniki:
DSCF2978.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.01.2015 13:31

Chętnie obejrzę, poczytam to 4 w 1
KasiaiPiotrek napisał(a):dużo Rosjan

jak dla mnie za dużo, czują się jak u siebie :roll:
KasiaiPiotrek napisał(a):odpowiedź "ospa" wracajcie

to trochę niefartownie, zawsze się nieco tego obawiam, bo druga połówka pod względem zdrowotnym "jak na bombie", ale nawet kilka dni w trasie i na miejscu zawsze, by wystarczyły
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014
Re: Nasze małe i większe spotkania z bałkanami

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 15.01.2015 15:06

W czerwcu i lipcu 2012 plany były na intensywne oglądanie meczy na Euro2012, nawet z ojcem mieliśmy już opłacone blety na 3 mecze Wrocław - grupa, Poznań 1/8 finału, i Warszawa 1/2 finału !!!. Bilety wylosowane i opłacone w maju 2011 r. !!! Mijają miesiące :marzec , kiecień i w maju 2012 po moich interwencjach info, że nasze bilety zostały już dawno odsprzedane innym (z powodu nie dostarczenia jakiegoś dokumentu ... szkoda piszać... ) kasę oddali 3 miesiące po Euro
I w tym miejscu przyłączam się do opinii kibiców Legii co sądzą o UEFA !!!
Obrażony na cały świat postanawiam wyjechać z kraju podczas trwania Euro aby zmniejszyć swoją złość. Tak powstał plan wyjazdu w czerwcu 2012 do CRO. (plan był już wcześniej lecz w innym terminie z uwagi na "posiadane" bilety na mecze)
Wyjazd 09/06/2012
Obsada :
Ja z żoną, Filip (5 lat) + Marcin - 11 miesięcy :)
innym autem (była Astra II) jest Passat
+ znajomi 2+1 (dziecko 0,5 roczne ) :)
Wyjazd w ciemno, kierunek Istria z uwagi na malutkie dzieci
Załączniki:
DSCF2657.JPG
DSCF2643.JPG
DSCF2636.JPG
DSCF2662.JPG
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze małe i większe spotkania z bałkanami 2010 -2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone