Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiocik plażowy...???

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011
Namiocik plażowy...???

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 11.07.2011 10:14

Mam pytanie do wszystkich osób, które jeździły już do Chorwacji ze swoimi pociechami:

Czy takie plażowe namioty się przydają?

Obrazek

Wiem że to praktyczne bo daje cień i teoretycznie dzieciak może sobie tam posiedzieć, ale jak u Was wyglądała praktyka? Czy rzeczywiście służyły Wam takie namiociki by dzieci tam siedziały czy też przez większość czasu leżały tam wasze rzeczy a dzieci były wszędzie indziej?
Pytam bo zastanawiam się czy warto to ze sobą targać do Cro a potem codziennie na plaże.


Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2011 10:18

Witam.

Przydawał się i nadal przydaje.
Dzieciaki i tak ciężko tam na dłużej przytrzymać, więc służył wszystkim i wszystkiemu co trzymać należy w cieniu.

Nasz namiocik mieści się w małym pokrowcu, więc z targaniem do Chorwacji nie ma problemu.

Co do codziennego targania na plażę, to zostawialiśmy go często na noc obciążając tylko kamieniami.

Pozdrawiam.
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 11.07.2011 10:18

Wg. mnie sią przydają.
Za mocno się nie natargasz, bo to lekkie i poręczne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2011 10:30

milczyk napisał(a):Mam pytanie do wszystkich osób, które jeździły już do Chorwacji ze swoimi pociechami:

Czy takie plażowe namioty się przydają?

Wiem że to praktyczne bo daje cień i teoretycznie dzieciak może sobie tam posiedzieć, ale jak u Was wyglądała praktyka? Czy rzeczywiście służyły Wam takie namiociki by dzieci tam siedziały czy też przez większość czasu leżały tam wasze rzeczy a dzieci były wszędzie indziej?
Pytam bo zastanawiam się czy warto to ze sobą targać do Cro a potem codziennie na plaże.


Pozdrawiam



Namiocik bardzo się przydaje na plaży, super pomysł. Jest tylko jeden malutki problem..... Na większości plaż są skały i kamienie. Musisz się zaopatrzyć w taki namiocik który da się przyłożyć plażowymi otoczakami.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 11.07.2011 11:02

Ja bardziej preferuję parasol plażowy.
1. zdecydowanie prościej obracać go w ciągu dnia "na słońce"
2. parasol zapewnia nie tylko cień ale i przewiewność w tym cieniu :) czego w namiociku nam (i naszej córeczce) zdecydowanie brakowało.

Namiocik, jako że ma zazwyczaj 4 punkty mocowania/obłożenia kamieniami jest mniej podatny na porwanie przez wiatr. Chociaż po zastosowaniu 3-4 większych kamoli nie zdarzyło mi się parasola po plaży ścigać.

pozdrav!
mamabea2007
Croentuzjasta
Posty: 419
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamabea2007 » 11.07.2011 11:40

Ja jestem tego samego zdania jak fleischman.
Mieliśmy namiocik ale było w nim tak gorąco, że nie dało rady w nim wytrzymać, ale chociaż wszystkie torby, ciuszki i ręczniki miały swoje miejsce :)
W przypadku parasola jest cień i jest przewiew, ale musieliśmy go dwa razy gonić po plaży, bo nie dał się dobrze zamocować :mrgreen:
Musisz sam spróbować co będzie dla ciebie lepsze i wygodniejsze.
Miłych wakacji
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.07.2011 12:13

Ja również i z dokładnie takich samych względów. Przydaje się szpila do kotwienia. Jak ktoś potrafi coś sobie pospawać to rurka obcięta z jednej strony na szpic + dospawany uchwyt + kamol z plaży do jej wbicia zdają dobrze zadanie.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 11.07.2011 12:44

milczyk napisał(a):
Obrazek

Mam dokładnie ten model co na zdjęciu. Zaletą tego namiotu jest szybkie rozkładanie i nie trzeba go dodatkowo mocować śledziami, szpilkami. Wystarczy coś ciężkiego wrzucić do środka, jeśli jest wietrzenie. Składanie jest już trochę trudniejsze, ale wystarczy poćwiczyć ;)

Niestety jedynym jego zastosowaniem jest wrzucenie gratów do środka. Człowiek w środku nie wytrzyma, jest za duszno na plaży!!! Wprawdzie z tyłu też można go troszkę otworzyć, takie jakby okienko, ale niewiele to daje. Niby chroni przed promieniami słonecznymi, ale nie ma czym oddychać. A cienia wokół niego jest baaaardzo mało. Taka jest moja opinia. Szkoda go targać ze sobą.

Istnieją też inne namiociki, bardziej otwarta, ale dłużej się je rozkłada. Są chyba trochę wyższe i dzięki temu może dają więcej cienia. Ale nie testowałem.

Parasole to problem z odpowiednim przytwierdzeniem do podłoża. Poza tym ilość cienia jest zazwyczaj mizerna. Może dla jednej osoby wystarczy. Widziałem takie parasole z dodatkowym materiałem zwisającym ku dołowi. Generuje to większy cień i to jest ruch w dobrą stronę.

Idealnym rozwiązaniem jest naturalny cień na plaży padający np. z drzew ;)

Do zobaczenia na zacienionych plażach :)
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 11.07.2011 12:54

Marcin_es dzięki za rade odnośnie tego namiotu bo właśnie taki zamierzałem kupić.
Teraz będę musiał poszukać czegoś innego, może rzeczywiście jakiś parasol...?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.07.2011 13:10

Zdecydowanie. Ja mam taki malutki i najtańszy z tanich od ładnych paru lat a cienia na 2 albo nawet 3 osoby wystarcza tak od głowy do poniżej pasa :) Dla dzieciaka na pewno wystarczy.
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 11.07.2011 13:20

Rysio napisał(a):Zdecydowanie. Ja mam taki malutki i najtańszy z tanich od ładnych paru lat a cienia na 2 albo nawet 3 osoby wystarcza tak od głowy do poniżej pasa :) Dla dzieciaka na pewno wystarczy.


Ale piszesz o namiociku czy parasolu??
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.07.2011 14:54

Parasol tylko i wyłącznie :D Nawet go znalazłem

Obrazek

Jak widać nogi będą się opalać :wink:
mamabea2007
Croentuzjasta
Posty: 419
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamabea2007 » 11.07.2011 15:36

OT:
Rysio czy mógłbyś przybliżyć jak skonstruować "uchwyt" do parasola
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.07.2011 17:59

No więc bierzemy rurkijem, mniej więcej taką z jaką chodzą chłopaki na mecze (musi wleć do środka rurka z parasolki) i ucinamy na wzór igły lekarskiej. Z boku dospawywuwyjemy drugą rurkijem, może być cieńsza bo po tej kamolami ciupać nie będziemy (chyba że się nie uda trafić) i w zależności od wrażliwości estetycznej malujemy choć to większego znaczenia nie ma, bo po paru wbiciach po naszych ślicznych malunkach śladu nie będzie. Stara gdzieś mi się podziała więc zrobiłem ze złomu nową na potrzeby niniejszej prezentacji (15 min).

Obrazek

Jak się ktoś obawia, że mu wywieje z tej wbitej rurki parasol można przewiercić rurkę razem z rurką z parasola i włożyć zawleczkę.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 11.07.2011 22:03

Brawo Rysio! Świetny patent.
A teraz ani się obejrzysz jak runą zamówienia :)
Pozdrav!
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Namiocik plażowy...???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone