Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NAJ i MICRO z Paryżem w tle

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 08.11.2016 22:16

W Paryżu byłem raz i ... chyba mi wystarczy :mrgreen: . Ale próbuj, próbuj... przekonać :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.11.2016 14:55

Potter napisał(a):Zresztą namawiam Myszę na Paryż od dawna... Ale ona jakoś nie łapie klimatu :evil: .
Na te zameczki mnie możesz ponamawiać ... :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.11.2016 16:31

morgana napisał(a):Paryż, Potter, Les Tuileries... Jestem, bo inaczej być nie może!
Wiem, że tłumy, że komercja, że to czy tamto... ale mam słabość do tego miasta i co mi zrobicie :twisted: .


Morgana ! Mam dokładnie tak samo :P :mrgreen: .

maslinka napisał(a):Po Paryżu - bardzo chętnie, a z Tobą - to już w ogóle :smo:


:oops:

janka.mik. napisał(a):Jadę z Tobą z wielką przyjemnością :hut: / wstyd się przyznać, ale w Paryżu jeszcze nie byłam, a bardzo bym chciała /


Żaden wstyd. A czekanie też jest przyjemne :papa: .

anakin napisał(a):
Potter napisał(a):NAJ - bo jako, że to już mój 3 pobyt w Paryżewie (i mam nadzieję, że nie ostatni :lol: )

Ja miałem okazję w tym roku spędzić tam jakieś 10 godzin (więc pewnie niewiele widziałem) i oprócz wszędobylskiego smrodu i brudu niewiele stamtąd zapamiętałem.
Najbardziej przereklamowane miejsce z tych "reklamowanych" w jakim byłem..
Ale zerknę na tę jaśniejszą stronę miasta ( bo pewnie taka tu będzie :oczko_usmiech: )


Tak... Ludzie podobno dzielą się na takich co Paryż kochają i nie ... Nie ma szarości. Ja zdecydowanie jestem na TAK ! :lol:

Mikromir napisał(a):Paryż miło wspominam sprzed (zbyt) wielu lat :D - no, może oprócz smrodu w metrze i złodzieja w autobusie... :roll:
Se popacze... :wink:


No współczuję :cry: . Ja mimo, że przygodę ze złodziejami też miałam, Paryż koooocham ...

słoma79 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Se popacze... :wink:


Też popacze, bo od 97 pewnie sporo się zmieniło 8O


Pewnie tak. Ale to co najważniejsze - klimacik - chyba nie bardzo :oczko_usmiech: ...

tiwa napisał(a):W Paryżu byłem raz i ... chyba mi wystarczy :mrgreen: . Ale próbuj, próbuj... przekonać :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:


Przekonywać nie chcę. Każdy oczywiście ma prawo do własnych odczuć 8) ...

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Zresztą namawiam Myszę na Paryż od dawna... Ale ona jakoś nie łapie klimatu :evil: .
Na te zameczki mnie możesz ponamawiać ... :oczko_usmiech:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To nie będzie taki Paryż, jakiego się spodziewacie. Taki bardziej przewodnikowy próbowałam opisać tu matematyczny-paryz-disneyland-2012-t39374.html?hilit=Paryż
i tu paryz-z-drugiej-strony-okladki-przewodnika-t43729.html?hilit=Paryż

Tym razem to było takie chodzenie po Paryżu z próbą zobaczenia czegoś nowego ...

Ale dosyć gadania.

Dwa aparaty do plecaka (mały i duży jak ja to mówię) i w miasto ...

Pierwsze kroki oczywiście do ajfelki ... co to nad Sekwaną ciągle stoi :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lubię patrzeć na ludzi na paryskich ulicach ... Ten dziadek ... z komórką i kwiatkiem .... tak jakoś coś mi tu nie pasowało ... temu chłoptasiowi chyba też :) ...

Obrazek

Częsty widok ...

Obrazek

Bagietka wystająca z torby ... to Paryż przecie ... 8)

Obrazek

To jedna z rzeczy, za którą kocham Paryż ... totalny loooz ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.11.2016 19:35

Z ochotą bym znowu poleciała do Paryżewa, ale skoro nie da rady, to choć fotki obejrzę....
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.11.2016 19:57

Potter mam nadzieję, że cała relacja będzie fotograficznie taka mało turystyczna...naturalna...pięknie :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.11.2016 20:35

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Zresztą namawiam Myszę na Paryż od dawna... Ale ona jakoś nie łapie klimatu :evil: .
Na te zameczki mnie możesz ponamawiać ... :oczko_usmiech:

Hm ... :wink: może dlatego, że tam chyba można spotkać kuzynki i kuzynów :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.11.2016 22:08

LUZ na Polach Marsowych
Tego mi trochę czasem brakuje, w Paryżu byłem trzy razy - do kupy może tydzień, bo dwa razy dawno temu słuzbowo po 1,5 (2) dni - czasem miasto przytłaczało, czasem zachwycało....

Jednak pierwszego spojrzenia w lutym 2008 o 21.00 po wyjściu z metra na stacji Bir - Hakeim na Stalowego Szparaga nigdy nie zapomnę....

:roll: :hearts:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.11.2016 13:16

A ja też chętnie zerknę na Paryż :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.11.2016 14:50

No to jak jesteście to możemy iść dalej :D .

Tak jak mówiłam/pisałam wcześniej tym razem powynajdywałam sobie takie różne mniej przewodnikowe miejsca ...

Całkiem niedaleko ajfelki znajduje się tzw. Mur Pokoju - Mur pour la Paix

Mur Pokoju (Mur pour la Paix), odsłonięty w marcu 2000 r. na Polach Marsowych pomiędzy Szkołą Wojskową a Wieżą Eiffla, jest dziełem artystki Clary Halter i architekta Jeana-Michela Wilmotte'a. Składa się z metalowego szkieletu, przyozdobionego drewnem, stalą nierdzewną i szkłem.

Mierzy 16 m długości, 13 m szerokości i 9 m wysokości. Na dużych fasadach ze szkła napisane jest słowo "pokój" w 49 róznych językach, w tym po polsku. Dzieło to nawiązuje do Ściany Płaczu w Jerozolimie, ponieważ turyści mogą pozostawiać tam karteczki z pokojowym przesłaniem.

Pomnik ten od wielu lat budzi wielkie kontrowersje. Jego przeciwnicy zwracają uwagę, że Mur Pokoju stoi w miejscu, które jest symbolem wojny. Pola Marsowe biorą bowiem swoją nazwę od Marsa, rzymskiego boga wojny.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu spotyka mnie mało sympatyczna przygoda, która wywiera wpływ na całe moje dalsze życie :roll: :oczko_usmiech: ... Mianowicie ... Kiedy tak sobie stoję i podziwiam powyższe "dzieło" obstępuje mnie nagle kilkunastoosobowa grupka dzieciaków ... Podtykają mi pod nos jakąś ankietę czy cuś tłumacząc, że jeśli ją podpiszę to pomogę dzieciom w Afryce. Ludków jest sporo i napierają na mnie dosłownie z każdej strony. Początkowo słuchałam co mówią, potem chcę się już tylko uwolnić co wcale nie jest łatwe. W tym momencie słyszę jakieś głośne okrzyki w języku francuskim. Grupka rozpierzcha się momentalnie. Okazało się, że jakiś przechodzący locals widząc co się dzieje, postanowił mnie uratować :smo: . Nie był co prawda na białym koniu... ale zawsze to coś :oczko_usmiech: .
Gościu podszedł do mnie ostrzegając, żebym na przyszłość bardziej uważała i wskazał mój do połowy rozpięty plecak ...
Te małe cwaniaczki zagadują Cię, a ich kolesie w tym czasie ograbiają :roll: .
W moim przypadku zabrakło im parę, paręnaście sekund ...

Od tej pory wybierając się na jakieś zwiedzanie zabieram ze sobą tylko niezbędne minimum (prawda Mysza ?). Jeśli nie muszę nie zabieram żadnych dokumentów a i kasy tylko tyle ile przewiduję wydać ...

No dobra ... opuszczam mało gościnne dziś dla mnie Pola Marsowe ...

Obrazek

Tutaj zauważam, że coś jest "nie halo" z moim dużym aparatem ... Coś mu się poprzestawiało i robi jakieś takie białe zdjęcia :evil: ... No to biorę do ręki małpkę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój następny cel to ulica Avenue Rapp 29 . Budynek jest doskonałym przykładem architektury secesyjnej, za jego projekt architekt Jules Lavirotte otrzymał pierwszą nagrodę w Concours des Fac...... jakimś tam ważnym konkursie z 1901 roku. Motywy kwiatowe i zwierzęce na ceramicznych płytkach i tynku splatają się z postaciami kobiet. Tworzą kompozycje o wyraźnie erotycznych podtekstach, dość ryzykowne w dawnych czasach :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja tam erotyki żadnej nie widzę, ale taki tarasik na górze mogłabym mieć :lol: ...

Obrazek

Przechodzę przez Sekwanę i jestem tuz obok ...

Flamme de la Liberté (Płomień Wolności) to wierna replika płomienia Statuy Wolności, ofiarowana mieszkańcom Francji przez darczyńców z całego świata jako symbol przyjaźni francusko-amerykańskiej z okazji setnych urodzin gazety "International Herald Tribune". 3,5-metrowy pomnik wykonany jest z pozłacanej miedzi i stoi na piedestale z szaro-czarnego marmuru. Jego budowa pochłonęła 400 tys. dolarów. Pomnik został odsłonięty 10 maja 1989 r. przez ówczesnego mera Paryża Jacques'a Chiraca.

Pomnik został umieszczony niedaleko północnego zakończenia mostu Pont de l'Alma. Tam właśnie 31 sierpnia 1997 r. zginęła w wypadku samochodowym księżna Diana. Płomień Wolności stał się szybko nieoficjalnym ołtarzem i pomnikiem ku jej czci.
Mieszkańcy i sympatycy księżnej zbierali się tam, zostawiając znicze, kwiaty i pamiątkowe kartki. Do dziś spora część turystów sądzi, że rzeźba ta wzniesiona została specjalnie dla "księżnej serc".


Obrazek

Obrazek

Niby zwyczajny wjazd do tunelu ... A jednak ciarki mnie przechodzą ...

Obrazek

Obrazek

Schodzę do uwielbianego przeze mnie paryskiego metra ...

Obrazek

... i jadę do tego obrzydliwca :roll:

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.11.2016 14:56

Potter napisał(a):Od tej pory wybierając się na jakieś zwiedzanie zabieram ze sobą tylko niezbędne minimum (prawda Mysza ?).
Pawda :!: :D


Potter napisał(a):Tutaj zauważam, że coś jest "nie halo" z moim dużym aparatem ... Coś mu się poprzestawiało i robi jakieś takie białe zdjęcia :evil: ...
Balans bieli (czy jakoś tak :roll: ) ... ufffff, znaczy nie tylko mnie się niechcący włącza :oczko_usmiech: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.11.2016 10:34

Mrozaca krew w zylach przygoda z do polowy rozpietym plecakiem w tle.... Paryz to jednak niebezpieczne miasto...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.11.2016 11:51

Czekamy na więcej... czy to w Paryżu czy to na Korfu....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.12.2016 10:19

Rusz no do przodu z tym Paryżewem ... :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2016 18:56

Ja jej nawet nie dopinguje bo ona i tak zleje cienkim sikiem moje komentsy
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.12.2016 19:51

już myślałem, że mi się coś z forum stało i postów nie widzę w niektórych tematach...ale to chyba nie to :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France

cron
NAJ i MICRO z Paryżem w tle - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone