Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na sylwestra do Sarajewa ?

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Dobar_skroz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.11.2014
Na sylwestra do Sarajewa ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dobar_skroz » 12.11.2014 22:30

Trafiliśmy na ofertę wyjazdu sylwestrowego do Sarajewa z Pociągiem na Bałkany, w związku z czym mamy pytanie do bardziej 'otrzaskanych' z bośniackimi klimatami. To czy rakija i cevapi smakują tak jak podczas naszej ostatniej wizyty na Bałkanach, sprawdzimy sami :) ale gdyby ktoś nieco bardziej doświadczony mógł zerknąć na opis/program wycieczki i doradzić czy jego zdaniem warto, bylibyśmy wdzięczny. Ich strona to pociagnabalkany.pl
W cenie nie ma np obiadokolacji więc trzeba jakąś kaskę na to liczyć.. co prawda jest za to impreza sylwestrowa. Ludzie, którzy to organizują wydają się sensowni ale nie jesteśmy przekonani czy w zimę warto zwiedzać region (w programie jest też wycieczka do Mostaru).
Pozdrawiamy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.11.2014 23:22

gdybym miał taką możliwość to z pewnością bym skorzystał, nawet na te 6 nocy;
zwykle doświadczamy Bośni latem, jestem bardzo ciekawy jak byłoby zimą, a tym bardziej przejazd przez jej górzyste rejony;
w Sarajewie i Mostarze do zwiedzenia wskazane konieczne miejsca +inne miejsca/miasta czyli taka BIH w pigułce;
do tego Budapeszt
duży i tani kebab załatwia obiadokolację, choć w tej cenie wolałbym by była już zawarta
agablau
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agablau » 13.11.2014 11:48

Cześć!

Wiesz co, od jakiegoś czasu jestem zafascynowana Bośnią i co roku odwiedzam nowe zakątki tego kraju, ale najlepiej podróżuje mi się tam w sezonie nieturystycznym (wiosna/jesień). Zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca takie jak Sarajewo czy Mostar, to wyprawa na sylwestra na pewno jest dobrą decyzją, bo unikniesz tłumów turystów i poczujesz fajny klimat Bośni. Sama się zastanawiam czy się tam w tym roku nie wybrać na świętowanie Nowego Roku.

A co do biura, to jeszcze o nim nie słyszałam, ale oferta wydaje się być całkiem ciekawa. W sumie moje doświadczenie z takimi małymi agencjami jest bardzo pozytywne, bo zawsze jak jechałam z takim małym biurem, to zdecydowanie lepiej byłam traktowana niż w tych wszystkich "masówkach", gdzie tylko ludzi naciągają na kasę, a nowe biura zwłaszcza na tak niepopularne kierunki zwykle zakładają prawdziwi pasjonaci, także jest szansa, że na prawdę dużo dowiesz się o regionie, a jest czego się dowiadywać, bo historia tego regionu jest niezwykle ciekawa.

Poza tym widzę, że mają w planie wycieczki wizytę w Travniku, to będziesz miał okazję zjeść najlepsze čevapćići w Bośni ! :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.11.2014 19:16

Nie wiem czy warto się produkować? wygląda zwyczajnie na uprzejmą w tonie reklamę, użytkownik rejestruje się na forum i w pierwszym poście ani cześć ani pocałuj mnie w d... i odsyła do strony z ofertą wycieczki prosząc o pomoc?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2014 20:21

A niech tam - podbiję ten bez wątpliwości wątek reklamowy.
Myślałem, że faktycznie chodzi o podróż pociągiem, co znacznie by uatrakcyjniło taką imprezę. Ale autobusem po zimowych drogach tego regionu? W tym nie widzę nic atrakcyjnego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2014 21:19

Ja na Sylwka wolę tańczyć z "laskami" a nie z "burkami"... :lool:
Dobar_skroz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dobar_skroz » 15.11.2014 21:41

Dzieki za gars odpowiedzi. Zdania, jak widzę, podzielone. Post reklamowy ? Nic z tych rzeczy. Mogłem przekopiować sam opis z programem ale czy ktoś by to przeczytał :)? Z Chorwacją mam sporo doświadczeń, ale z Bośnią słabo i dlatego spytałem tutaj (strona pojawia się w google po wpisaniu: forum bałkany) gdzie konto jest wymagane. W przeciwnym razie spytałbym anonimowo.

Hm, laski pozawijane w burki specjalnie mnie ruszają bo jadę ze swoją żoną. Co do transportu, też myślałem, że chodzi o pociąg ale zdążyliśmy sprawdzić że faktycznie z połączeniami jest bardzo kiepsko. Drogi są ponoć bardzo różne z tego co czytałem.. Mamy się trzymać 'krajówek' które ponoć nie odstają od naszych ale tam są chyba większe górki. Czy to będzie 'poza sezonem' to sprawa dyskusyjna.. na pewno Mostar będzie pustawy (z relacji wiem, że oprocz zimy zawsze tam jest 'gęsto') ale Sarajewo jest na sylwestra zabukowane na maksa. Wiem bo mieliśmy pomysł, ze samemu sie zorganizowac w małej grupce i szukałem noclegów w rozsadnych cenach na booking.com.
Może w samym Sarajewie są jakieś miejsca, które uważacie za szczególnie godne odwiedzenia ? (zwiedzanie i dluzsze chodzenie nam absolutnie nie przeszkadza. Jesli chodzi o lokale to szukamy lokalnych klimatow.. sieczke mamy na codzień)

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.11.2014 00:22

Dobar_skroz napisał(a):Mamy się trzymać 'krajówek' które ponoć nie odstają od naszych ale tam są chyba większe górki.

drogi w większości bdb jakości, góry przeważają w Bośni i to nie jakieś pagórki tylko porządne góry, choć wiele dróg wiedzie samymi dolinami, wąwozami
Dobar_skroz napisał(a):Sarajewo jest na sylwestra zabukowane na maksa. Wiem bo mieliśmy pomysł, ze samemu sie zorganizowac w małej grupce i szukałem noclegów w rozsadnych cenach na booking.com.
Może w samym Sarajewie są jakieś miejsca, które uważacie za szczególnie godne odwiedzenia ? (zwiedzanie i dluzsze chodzenie nam absolutnie nie przeszkadza.

jak przeglądałem przez ostatni rok, to właściwie w Sarajewie zawsze jest ciasno, przez cały rok;
co do zwiedzania, zależy co Cię interesuje, sporo oczywiście dotyczy historii tej bliższej i dalszej: Bascarsija, Żuta Tabija, Latinska Cuprija, obiekty Olimp. Kosevo, Markale, Pomnik Dzieci, cm. Kovaci...
agablau
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agablau » 17.11.2014 22:26

Jeśli chodzi o lokale, to na pewno warto zajrzeć do knajpki "Zlatna Ribica", wystrój jest powalający ! Obowiązkowo należy odwiedzić ich łazienkę :D

Poza tym, jeśli będziecie mieć do zagospodarowania poniedziałkowy lub wtorkowy wieczór, to polecam wizytę w "Kino Bosna" miejsce bardzo charakterystyczne, zagospodarowane po starym kinie, można usiąść na starych fotelach kinowych albo przy stolikach, piwo jest niemożliwie tanie, pojawiają się miejscowi grajkowie i zabawa trwa do białego rana. Człowiek ma wrażenie, że czas zatrzymał się tam już dawno, dawno temu.

Jeśli chodzi o widoki na Sarajewo, to mam dwa ulubione miejsca - wzgórze Vratnik, na które można wjechać lokalnym autobusem oraz restauracja na ostatnim piętrze Twist Tower, gdzie niezależnie od pogody, pijąc kawę/rakiję można napawać się niesamowitym widokiem na miasto. Wjazd na taras widokowy jest płatny, natomiast do restauracji winda jest darmowa, a ceny nie są wygórowane.
Dobar_skroz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dobar_skroz » 30.11.2014 19:44

Dzięki bardzo! Jeśli starczy czasu, odwiedzimy wszystkie polecane miejsca. Historia jak najbardziej nas interesuje. Przez ostatnie tygodnie trochę nadrobiliśmy braki merytoryczne w ramach przygotowań :)
Slapol: Po zdjęciu z flagę Thompsona widzę, że na Bałkanach poza Chorwacją to jest zło i czarna dziura. Zatańczę jednak z 'burkami', ale tymi z 'pekary' - wszyscy zgadzają się, że w Bośni są najsmaczniejsze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.11.2014 19:48

Dobar_skroz napisał(a):Slapol: Po zdjęciu z flagę Thompsona widzę, że na Bałkanach poza Chorwacją to jest zło i czarna dziura.

Ciekawe wnioskowanie :roll:
Dobar_skroz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dobar_skroz » 30.11.2014 19:56

Wnioskowanie dosyć proste.. Z tego co mi wiadomo, Thompson to skrajny, pro-ustaski nacjonalista, który nie kryje niechęci do Serbów i Bośniaków. Sympatyzowanie z nim do tego stopnia, żeby mieć w avatarze coś takiego sugeruje sympatyzowanie z jego ideologią w kontekście Bałkanów. Istnieje 5 % szans, że użytkownik jest fanem warstwy muzycznej ale przyznasz, że to naiwne biorąc pod uwagę na jakim forum jesteśmy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.11.2014 20:04

Dobar_skroz napisał(a):Wnioskowanie dosyć proste.. Z tego co mi wiadomo, Thompson to skrajny, pro-ustaski nacjonalista, który nie kryje niechęci do Serbów i Bośniaków. Sympatyzowanie z nim do tego stopnia, żeby mieć w avatarze coś takiego sugeruje sympatyzowanie z jego ideologią w kontekście Bałkanów. Istnieje 5 % szans, że użytkownik jest fanem warstwy muzycznej ale przyznasz, że to naiwne biorąc pod uwagę na jakim forum jesteśmy.

Na ilu byłeś koncertach i jak dobrze znasz repertuar Perkovica?
I jeśli miałbyś zamiar wstawiać coś o Jasenovcu to od razu daj sobie spokój...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.11.2014 20:27

Dobar_skroz napisał(a):Wnioskowanie dosyć proste.. Z tego co mi wiadomo, Thompson to skrajny, pro-ustaski nacjonalista, który nie kryje niechęci do Serbów i Bośniaków. Sympatyzowanie z nim do tego stopnia, żeby mieć w avatarze coś takiego sugeruje sympatyzowanie z jego ideologią w kontekście Bałkanów. Istnieje 5 % szans, że użytkownik jest fanem warstwy muzycznej ale przyznasz, że to naiwne biorąc pod uwagę na jakim forum jesteśmy.

Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.11.2014 20:35

Dala Bosna Tomislava kralja
prvog kralja od loze Hrvata
a kraljica dobra bjese Katarina
u narodu zbog nje nosi se crnina

Tu widzę masę niechęci... Ale raczej nie ma sensu tu o tym pisać...
Następna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone