Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 17.07.2014 20:25

Witam Cromaniaków.
Za dwa tygodnie z ogonkiem jedziemy do Rovinj. Miałem w planie trasę z Austrii najkrótszą drogą przez Słowenię, dalej do Zagrzebia i później odbić na zachód w stronę Istrii. Jednak google podpowiada mi krótszą trasę przez Ljubljanę aż do samej Istrii czyli przez całą Słowenię ze wschodu na zachód. Właściwie są same korzyści takiej trasy: krócej, szybciej, i taniej bo skoro już muszę zapłacić 30 EUR za winietę to lepiej przejechać jak najdłuższy odcinek korzystając z autostrad Słoweńskich niż płacić "dodatkowo" za autostrady w Chorwacji. Obliczyłem, że trasa przez Zagrzeb kosztowała by łącznie 165 Kn a jadąc przez Ljubljanę, w Chorwacji musiał bym przejechać autostradą jedynie 42,5 km za 42 Kn.
Pozostaje jeden dylemat - jaki jest faktyczny stan Słoweńskich autostrad na tej trasie? Proszę o radę.

P.S.
Poniżej mapka z trasą przez Ljublianę (niebieska) i przez Zagrzeb (czerwone kółka).
Załączniki:
trasy.jpg
andru_krk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.07.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) andru_krk » 17.07.2014 21:14

Witam.
Dwa lata temu jechałem do Lubljany i stan autostrady był bardzo dobry. Nie wiem jak dalej, ale nie podejrzewam, żeby było gorzej.
Poza tym, tak jak piszesz, wykorzystasz w pełni Słoweńska winietę i zaoszczędzisz na Chorwackiej autostradzie.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 17.07.2014 21:32

Pytanie czy tam w ogóle dalej jest autostrada :mrgreen:
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 17.07.2014 21:33

Jechałem autostradą od Ljubljany do granicy austriackiej trzy dni temu i stan był bardzo dobry.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2014 21:37

Przejedź sobie street wiev.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 17.07.2014 21:55

Bocian napisał(a):Przejedź sobie street wiev.


Cały wieczór jeżdżę, już mnie gały bolą :wink:
Chodzi o to jak się jedzie tą trasą, czy autostrada jest na całym odcinku, czy nie ma jakiś utrudnień (budowa, rozbudowa, remont, przewężenia, korki itd.). Zasadniczo mam złe wspomnienia ze Słoweńskich autostrad na odcinku granica austryjacka-Maribor-granica chorwacka więc dmucham na zimne.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2014 22:01

http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c&id_menu=259
Tu są kamery, można na żywo popatrzeć.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2014 22:04

alladyndelscorcho napisał(a):
Bocian napisał(a):Przejedź sobie street wiev.


Cały wieczór jeżdżę, już mnie gały bolą :wink:
Chodzi o to jak się jedzie tą trasą, czy autostrada jest na całym odcinku, czy nie ma jakiś utrudnień (budowa, rozbudowa, remont, przewężenia, korki itd.). Zasadniczo mam złe wspomnienia ze Słoweńskich autostrad na odcinku granica austryjacka-Maribor-granica chorwacka więc dmucham na zimne.


Nie dmuchaj, tylko jedz

Przetestowane 13 lipca, ok :D

Miedzy Koper a granica z Chorwacja jest krajowka, ale cudne widoki i po chwili jestes w Chorwacji
Jedz na Portoroz, potem do granicy :!:
Cudowna jest aleja kolo Portoroz, tunel drzewny :wink:

Zaraz za granica zaczyna sie autostrada
Nie warto oszczedzac na niej, za odcinek od granicy do Puli placilem 5 euro z centami, jedzie sie bardzo wygodnie
Ostatnio edytowano 17.07.2014 22:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 17.07.2014 22:07

Bocian napisał(a):http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c&id_menu=259
Tu są kamery, można na żywo popatrzeć.


O, super, dzięki.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 17.07.2014 22:07

Lednice napisał(a):
alladyndelscorcho napisał(a):
Bocian napisał(a):Przejedź sobie street wiev.


Cały wieczór jeżdżę, już mnie gały bolą :wink:
Chodzi o to jak się jedzie tą trasą, czy autostrada jest na całym odcinku, czy nie ma jakiś utrudnień (budowa, rozbudowa, remont, przewężenia, korki itd.). Zasadniczo mam złe wspomnienia ze Słoweńskich autostrad na odcinku granica austryjacka-Maribor-granica chorwacka więc dmucham na zimne.


Nie dmuchaj, tylko jedz

Przetestowane 13 lipca, ok :D


Przekonałeś mnie, dzięki :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.07.2014 22:12

Możesz spokojnie jechać - chyba ze dwa odcinki po kilka kilometrów robót, reszta OK.Przetestowane w niedzielę 13 lipca (Lednice - gdzie jesteś :?: :D ). Jedyna przykrość to wielki korek przed granicą SLO-CRO . :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2014 22:16

Bedziesz mial utrudnienie :(


Zamknieta jest droga z autostrady do Rovinj.
Zamkneli dopiero za zjazdemz autostrady i kieruja na Bale, potem na Rovinj stara droga
Fajny wybor masz, bo Rovinj cudowny :D

13 lipca popoludniu nie bylo korka na granicy, nikt nie zajrzal do dokumentow, tylko machali zeby jechac
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2014 22:18

wojan napisał(a):Możesz spokojnie jechać - chyba ze dwa odcinki po kilka kilometrów robót, reszta OK.Przetestowane w niedzielę 13 lipca (Lednice - gdzie jesteś :?: :D ). Jedyna przykrość to wielki korek przed granicą SLO-CRO . :papa:


W Banjole jestem :D
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 17.07.2014 22:25

Dwa dni temu wróciłem z Umag. Można śmiało wykorzystać winietę słoweńską .. :).Trasa bezproblemowa choć jest parę miejsc gdzie są roboty i zwężenie do jednego pasa / max 70 km/h /.Jedynie Wiedeń w godzinach popołudniowych był zakorkowany / ale to na własne życzenie gdyż wyjechałem ok. 10 rano z Umag /..kawałek bez autostrady do Mikulowa ..najwolniejszy na tej trasie.Odcinek za Brnem również rozkopany no i sławna płyta .. dalej A1 do Gliwic.Ale trasę mogę polecić .. żona ma chorobę lokomocyjną ..po przyjeździe do domu stwierdziła że jakoś ta trasa szybko i miło minęła :) .. a to największy komplement trasy / nie to co przez Boboszów innymi laty :) /
metal222
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.08.2011
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) metal222 » 17.07.2014 23:42

Wykorzystuj słoweńską winietę i jedź dobra droga. Jechałem słoweńska autostradą 13 lipca do Puli. Wszystko ok tylko korek na granicy SLO-CRO. Rozważ możliwość wcześniejszego zjazdu ze słoweńskiej autostrady - jest drogowskaz do Puli przez Buzet (w tym samym dniu tak jechał kolega i nie stał w korku). Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone