Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na dachu Chorwacji - Sinjal 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.06.2009 00:40

Jak to miło mieć czasem w piątkowo/sobotnią noc jakąś zawodową robótkę na wczoraj :D Bardzo dziękuję za uprzyjemnienie tego czasu taką ucztą! Na razie ją połknęłam. Jak wstanie słonko, to sobie posmakuję jeszcze raz!!!

Plavacu, Jędrku!!! Wielkie GRATULACJE! I dla Dorotki za nizinno-morski doping rzecz jasna też!

No i ten "Vjetar s Dinare" :lol: :lol: :lol: Jesteście niemożliwi! :D

A za to
plavac napisał(a):Wysyłamy sms-y. Jestem rozczarowany gdy stwierdzam, że karta pamięci komórki pogubiła kilka nowych wpisów. Sthrigo, Andy.pl, Wojanie - wysyłam je teraz.

to już naprawdę wylewnie dziękuję! :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 20.06.2009 00:50

Plavac, przez Twoją relacje to normalnie spać nie można :wink: musiałam ją przeczytać bo pięknie piszesz i tak całkiem bez emocji :wink:
Pozdrav
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.06.2009 11:00

Tak zagrałeś że ciary przechodzą :D A przede wszystkim gratuluję udanej procesji!
Co do Troglava to kuknę na mapy i wejdę w temat.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 20.06.2009 12:39

Ula - nachodziłem się wcześniej tyle Twoim ( i Wiolaka) ścieżkami, że to moje chodzenie spokojnie mogę zadedykować właśnie Wam, jako moim bałkańskim nauczycielkom :wink: :)

Renata - przepraszam, że spać nie mogłaś. Ale coś widzę, że w jednym klubie nocnych marków jesteśmy. Chociaż kobieta nie może być Marek . No chyba że może :wink: Miło mi, że wędrowałaś z nami. W końcu połączył nas ten nędzny gulasz :)

Zawodowcu - żeś Ty moim bałkańskim guru górskim - po co pisać. I dziękuję za obietnicę wywiedzenia się co i jak z tym V.Troglavem. Zaskoczyło mnie to bardzo, że można wejść z Cro na szczyt leżący w BiH.
Ale wyraźnie mówili - iz Peruckego jezera. Mapy mogą o tym nie wspominać. Może to nielegalna droga. Bardziej niż mapy liczę na Twoje przyjaźnie z rodowitymi bałkańskimi górołazami.

Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2009 13:17

Piękna wycieczka, a jeszcze piękniej opowiedziana i zaśpiewana :lol: Dzięki
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 20.06.2009 15:06

Dreszcze aż mnie przeszły, gdy towarzyszyłam Wam w zdobywaniu tego szczytu. Czuję ten mozół, to liczenie kroków (też tak czasami robię!), upał, i wynagradzające wszystko widoki. I wzruszenie chorwacką modlitwą na szczycie. Dzięki Twojej relacji - tak realistycznej i pobudzającej zmysły, chce się też tam być. Oto kolejny powód powrotu na Bałkany i kolejne miejsce do zobaczenia...

pozdrav :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.06.2009 15:34

Przepięknie napisane :D :!: Wzruszyłem się...
Wielkie gratulaje :!: Trasa należała do tych 'solidnych' :!: Kawał drogi, a i skałki i upał... Super wycieczka :!: A dzięki świetnej relacji i zdjęciom czułem się tak jakbym widział to wszystko razem z Wami :)

pozdr

P.S. Co do szlaku na Troglava... to oddaję głos Paniom i Panom - typ-owym zawodowcom :wink: :lol: Ja w kwestiach bałkańskich górek to laik jestem :lol: No może poze jedną taką co jakoś nie chce mi się poddać i w związku z tym strasznie mnie fascynuje :wink:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 20.06.2009 15:36

Piotr. Wzruszyłeś nas. Dzięki za vjeter.
ZoOle
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 20.06.2009 15:38

Jak widać marzenia się spełniają i to jest budujące... marzyć zawsze trzeba a i ja mam swoje marzenia do spełnienia ;) Nie mogę tej relacji ominąć, ale szumu wiatru z Dinara można, a nawet trzeba posłuchać w milczeniu i poczuć go na twarzy...

Plavac Ty mi to dałeś :nice: dzięki :!:

:papa:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 20.06.2009 15:47

Jestem sobie w Białymstoku
(zamiast pomykać dziś w kierunku HR - jak reszta naszej ekipy)
i ... chodzę po dachu z plavacem :wink:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 20.06.2009 18:38

Przeczytałem z Leną wszystko naraz jednym tchem! Super! Koniec posłuchaliśmy z dreszczem!
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 21.06.2009 01:28

Dziękuję Wam za ciepłe słowa.
Sam też nie do końca uwolniłem się od emocji.
Nadal przeżywam tą niby zwykłą górską wędrówkę - a jednak niezwykłą - z wielu powodów, z pośród których poznanie Was Wszystkich jest rzeczą najcenniejszą. Bo to człowiek jest najważniejszy.
Byle tylko odnaleźć do siebie - drogę.
Laku noc svima.
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 21.06.2009 08:24

Czytałem Twoją relację z tej górskiej wyprawy z zapartym tchem..... i nie powiem, zrobiła na mnie kolosalne wrażenie.
A nade wszystko gratuluję odwagi i hartu ducha, Traperzy.
Pozdrawiam.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 21.06.2009 12:54

plavac napisał(a):Ula - nachodziłem się wcześniej tyle Twoim ( i Wiolaka) ścieżkami, że to moje chodzenie spokojnie mogę zadedykować właśnie Wam, jako moim bałkańskim nauczycielkom :wink: :)


Ech... Piotr... Nic nie będę pisać, tylko: :oops: :oops: :oops: :oops: Dziękujemy ogromnie za - niezasłużone - tak dobre słowo...

Jutro ruszamy tak wysoko, jak jeszcze nigdy w życiu nie byłyśmy. Tzn. Kraków-Birmingham, a w środę: Birmingham-Paryż-Delhi, potem po 2 dniach Śrinagar w Kaszmirze, no i potem... co daj Boże - Ladakh i okolice podniebne :) . A jak nie... to nie :D

Wracamy 18 lipca. Będziemy pamiętać o wszystkich!!!

Nie wiem, co się uda zadedykować. Ale jeśli cokolwiek, to mamy Was tam w kieszonce :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.06.2009 12:56

Plavcu, a Ty zostałeś moim idolem muzycznym! :D

O Troglavie na razie znalazłem tyle co już pewnie sam wiesz. Mapka na SP z ogólnie zaznaczonym wejściem z HR i z BiH. Tu bardziej szczegółowa z wejściem z BiH, z tego co piszą wydaje się ciekawsza. Przy mapkach masz linki do głównej strony Troglava a na niej do stron z dosyć dobrymi opisami obu dróg po ang.
Sasza (Velebit) na głównej stronie pisze że są tylko te 2 znakowane drogi ale ostatnie uaktualnienie strony jest sprzed 3 lat. Wejście z HR zresztą jest znad wspomnianego Peruckog jezera. Znad niego na mapce widać jeszcze co najmniej 2 nieznakowane możliwości w kierunku Troglava. Spróbuję złapać Saszę chociaż ostatnio rzadko się pojawia na SP. Jak nie on to może Gordan albo inny znajomy będzie coś wiedział.

P.S. Tu coś znalazłem o nowych znakach z Vrdova (na razie nie wiem gdzie to jest[/url], na szybko przeleciałem tekst, podobno bardziej polecają od starej znakowanej ścieżki na której jest niebezpieczeństwo min. Niedługo wejdę głębiej w temat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na dachu Chorwacji - Sinjal 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone