Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzealny Karpacz

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Muzealny Karpacz

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 01:47

Chciałbym wrzucić troszkę fotek z Karpacza, ale nie widoczki, bo zakładam, że większość forumowiczów była i widziała. Wróciłem w niedzielę z weekendu w Karpaczu i o ile Karpacz mi głowy nie urwał, a byłem tam pierwszy raz (nie licząc imprezy firmowej w Gołębiu, ale wtedy nie widziałem nic poza hotelem), tak pewne miejsca już tak. Dzisiaj chciałbym wrzucić pierwszą część fotek... fotek troszkę innych... niektóre jak zobaczyłem na komputerze, to mną sponiewierały:). Nie były robione żadną lustrzanką. Efekt mi się podoba, więc wrzucę. Fotospece - nie bijcie po oczach:).

Muzeum zabawek... Żona chciała iść... Ja nie... Do muzeum zabawek? Bez sensu! Nie ma nic ciekawszego?... Przeżyjesz... Ech, no dobra...

Przeżyłem i... się zachwyciłem. Genialne miejsce. Jeżeli ktoś omijał szerokim łukiem, z tych bezdzietnych, bo reszta pewno była, to powinien to nadrobić. Nie chciałem stamtąd wychodzić:). Pierwsza seria szybkich zdjęć poniżej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje ulubione.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 07:19

MRK napisał(a):nie licząc imprezy firmowej w Gołębiu

Szkoda, że nie wiedziałem bo i ja tam byłem :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 08:11

alessandro1977 napisał(a):
MRK napisał(a):nie licząc imprezy firmowej w Gołębiu

Szkoda, że nie wiedziałem bo i ja tam byłem :wink:



Zakladasz, ze tyramy w tej samej firmie? Czy zwyczajnie też kiedyś na imprezie firmowej tam byłeś?:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 08:16

Nie, na pewno nie...często tam bywam prywatnie bo jak nawet pogoda nie dopisuje to jest co robić...tym razem pogoda była piękna więc śmigałem po pagórkach...z tego co zauważyłem, tam chyba niejedna firma miała imprezę w ostatni weekend... :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 08:44

Czekaj...w ten weekend nie bylem tam na imprezie firmowej. Na imprezie bylem tam w tamtym roku:). Teraz byłem prywatnie, ze tak napisze. Przeczytaj dokładnie.

A w ten weekend w Gołębiu były mistrzostwa świata w skacie:).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 08:48

A to nieistotne...jest duże prawdopodobieństwo, że zapewne mogliśmy gdzieś na siebie wpaść nie wiedząc o tym...ja do Karpacza mam 75 km więc większość pogodnych weekendów spędzam tam...polecam jeszcze Sandra w Karpaczu gdybyś kiedyś potrzebował odmiany... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 09:50

Witam.

Ponad dziesięć lat temu byłem na sylwestrowy tydzień w Karpaczu.
Muzeum zabawek też zaliczyliśmy (wtedy jeszcze jako bezdzietny), jest o wiele ciekawsze od podobnego w czeskiej Pradze.
Też byłem przeciwnikiem odwiedzin, ale szybko zmieniłem zdanie. Kiedyś to były zabawki!

Sam Karpacz nie zachwycił. Byliśmy wtedy mocno narciarsko nastawieni i mocno nam miny zrzedły na miejscu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 09:57

No Karpacz może i nie jest zbyt przyjazny dla narciarzy ale zapewniam Cię, że jest i tak o wiele, wiele lepiej jak 10 lat temu :wink:
Co do zachwytów - o gustach się nie rozmawia ale uważam, że Karpacz może zachwycić...jest bardzo ładny i tak naprawdę myślę, że jest ładniejszy od Zakopanego...tutaj na pewno sypną się na mnie gromy ale to moje osobiste odczucia :D
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 10:18

Interseal napisał(a):Muzeum zabawek też zaliczyliśmy (wtedy jeszcze jako bezdzietny), jest o wiele ciekawsze od podobnego w czeskiej Pradze.
Też byłem przeciwnikiem odwiedzin, ale szybko zmieniłem zdanie. Kiedyś to były zabawki!


Zakładam, że jeżeli byliście dziesięć lat temu, to wspomniane muzeum znajdowało się jeszcze na ul. Karkonoskiej, gdzie swój dom miał twórca muzeum. Teraz jest przeniesione w miejsce starego dworca PKP. O dziwo, w tym wypadku PKP potrafiło się po ludzku dogadać z władzami miasta i dworzec bez problemu został zamieniony w muzeum.

I napiszę Ci jeszcze tylko, że eksponatów od tylu lat przybyło i to wiele:). Polecam wizytę raz jeszcze.,

alessandro1977 napisał(a):...Karpacz może zachwycić...jest bardzo ładny i tak naprawdę myślę, że jest ładniejszy od Zakopanego...tutaj na pewno sypną się na mnie gromy ale to moje osobiste odczucia :D


Wszystko tylko nie Zakopane!!!! Nie znoszę tego miasta. Wolę pojechać do Bukowiny, byle nie do Zakopca.
Ostatnio edytowano 18.10.2012 10:29 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 10:26

MRK napisał(a): Wolę pojechać do Bukowiny, byle nie do Zakopca.

Jestem tego samego zdania...Bukowina, Wisła i urokliwe zakątki Bieszczadów w które niestety mam bardzo daleko...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 10:37

alessandro1977 napisał(a):No Karpacz może i nie jest zbyt przyjazny dla narciarzy ale zapewniam Cię, że jest i tak o wiele, wiele lepiej jak 10 lat temu :wink:
Co do zachwytów - o gustach się nie rozmawia ale uważam, że Karpacz może zachwycić...jest bardzo ładny i tak naprawdę myślę, że jest ładniejszy od Zakopanego...tutaj na pewno sypną się na mnie gromy ale to moje osobiste odczucia :D


Akurat moje zdanie jest takie, że od Zakopanego wszystko jest ładniejsze... subiektywne zdanie ale poparte mocnymi argumentami z własnych doświadczeń. Bo na "ładność" miejsca oprócz położenia i walorów wizualnych składa się więcej czynników.

Co do Wisły, to jestem w niej codziennie, więc trudno mi ją docenić i ocenić.

... ale wrzucaj Karpacz! Wang i inne sprawy... :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2012 10:44

Tak. Byliśmy jeszcze na Karkonoskiej.
Stacjonowaliśmy w pensjonacie : "O nazwie wiecznie zielonego pasożyta żyjącego w koronach drzew" (to aby być w zgodzie w regulaminem :wink: ). Bardzo fajne klimatyczne miejsce. Jak sklep ze starociami. 90% gości byli to niemieckojęzyczni potomkowie przedwojennych właścicieli tych terenów.

Byliśmy tam tydzień, ale głównie jeździliśmy na nartach na Kopie i na Złotówce, a wieczory przy winie i grach lub w knajpkach :wink: ... więc na zwiedzanie nie było wiele czasu.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 15:42

Interseal napisał(a):Co do Wisły, to jestem w niej codziennie, więc trudno mi ją docenić i ocenić.


W Wiśle jestem kilka razy w roku. Tak często, że jadąc jakiś czas temu do Wisły, nie dojechałem do niej, bo uświadomiłem sobie, że wieki nie byłem w... Ustroniu:). Zjechałem więc do niego i mi szczena opadła, bo ostatni raz byłem cholernie dawno. Jeździłem do Wisły, zupełnie pomijając (w sensie centrum) Ustroń. Aż sobie na Równicę wjechałem...tylko ten cały Park Rozrywki mnie trochę przeraził :roll: .

Interseal napisał(a):... ale wrzucaj Karpacz! Wang i inne sprawy... :wink:


No właśnie samego Karpacza, to ja nie chcę wrzucać. Duża część była, więc..., ale pewne muzea i pewne "eksponaty" już tak... Stąd tytuł wątku:).

Wang odpada, bo i tak nie udało Nam się dotrzeć, mimo iż mieliśmy blisko, gdyż nocleg umiejscowiony był naprzeciw byłego Muzeum Zabawek, na Karkonoskiej, w pensjonacie "O nazwie pasożyta żyjącego w komputerach" (to aby być w zgodzie w regulaminem :wink: ), ale pogoda w niedzielę, a wtedy to właśnie był plan na Wang, popsuła cały plan. Pizgało i lało...więc zaliczyliśmy kolejne muzeum...ale to później:).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14824
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.10.2012 15:56

Też byłam w Muzeum Lalek, zimą w 2006 roku. Chyba wtedy na Karkonoskiej jeszcze było (?) Zdjęć mam dokładnie 3, w dodatku papierowe... Zrobiłam więc zdjęcie zdjęcia i jest dowód, że byłam i ja ;)

Obrazek

Nie widać podpisu w gablotce - Szopka krakowska - 1966 rok

Z tym, że nie do końca weszłam tam z własnej woli, a jako opiekun zimowiska. Więc z dziećmi :) Ale bardzo mi się podobało!

Ciekawa jestem, co jeszcze nam pokażesz...
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.10.2012 17:15

maslinka napisał(a):Też byłam w Muzeum Lalek, zimą w 2006 roku. Chyba wtedy na Karkonoskiej jeszcze było (?)...

...Nie widać podpisu w gablotce - Szopka krakowska - 1966 rok...

...Ciekawa jestem, co jeszcze nam pokażesz...


Muzeum Zabawek maslinka, Zabawek:)

Na Karkonoskiej. 25 czerwca 2012 odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum w nowej siedzibie.

Szopka dalej stoi:)

A pokaże nie tylko Muzeum Zabawek:)
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Muzealny Karpacz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone