Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2008, Hvar 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.07.2009 08:33

Ja już nie mogę doczekać się na dalszy ciąg :D :D :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.07.2009 10:45

Mam nadzieję, że już cali i zdrowi po podróży :D obmyślacie jakie tu zakończenie wymyślić :D
pozdrawiam
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 09.07.2009 11:56

Trochę trwało zanim zasiadłem ponownie do relacji i teraz mogę wkleić część, bez zakończenia, o którym wspomina Tymona.

Wjazd na górę Św.Mikołaja zajmuje około pół godziny. Nawierzchnia drogi jest częściowo betonowa, częściowo asfaltowa, ale jej największa część prowadzi zwykłym szutrem miejscami wypłukanym przez deszcze.

Obrazek
Na górę Świętego Mikołaja prowadzi wąska betonowa dróżka
Obrazek
Bardzo kręta
Obrazek
Wyboista

Pniemy się coraz wyżej, widoki coraz ciekawsze. Wyjeżdżamy na płaskowyż porośnięty gęsto kępami lawendy. Tutaj dopiero poczułem jej zapach, naturalny inny niż ten uwięziony w woreczkach za 5kn sprzedawanych, co krok.

Obrazek
Coraz ciekawsze widoki
Obrazek
Łąki porośnięte lawendą
Obrazek
Krajobraz prawie jak na sawannie
Obrazek
Wciąż jedziemy do góry
Obrazek
Dalej trzeba sie wdrapywać
Obrazek
W dole Świeta Niedziela ze znaną mi już malutką mariną
Obrazek
Na szczycie mała kapliczka
Obrazek
Ivan Dolac
Obrazek
Stary Gród
Obrazek
Teraz już i bez mapy wiem, że po lewej Vrboska a prawej Jelsa
Obrazek
Za mną malutka wyspa Scedro
Obrazek
Na szczycie
Obrazek
Nie byliśmy sami na górze
Obrazek
Pora wracać
Obrazek
Przed nami Jelsa, gdzie zrobimy drobne zakupy i wypijemy ostatnie piwo w Chorwacji

Ułożę się tylko w nowej rzeczywistości, pozbieram resztę zdjęć z dnia podróży i dokleję zakończenie. Dużo łatwiej jest robić relacje na bieżąco, myśli tak nie ulatują.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 09.07.2009 13:10

Ale widoki 8O .
Przepiękne zdjęcia. :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.07.2009 13:45

Oj faktycznie, ulatują niespisane wspomnienia :( . Zaglądnełam na wszelki wypadek do naszej relacji i sprawdziłam, że zdjęcie które podpisałeś jako Ivan Dolac chyba nie przedstawia Ivan Dolac :? . Niestety nie mamy tak dobrego zdjęcia jak Twoje ze szczytu na tę osadę (nasze było zrobione pod słońce - niewiele widać). Wydaje mi się, że zdecydowanie za daleko są te domki od brzegu morza. Nie jestem tego na 100% pewna, tak mi się wydaje :? .

Twoja relacja była pierwszą, którą czytałam pisaną na bieżąco :D . Nie zawsze mogłam na bieżąco czytać :( i się ujawnić, że czytam no ale już dogoniłam.

Pozdrawiam
Lidia
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.07.2009 13:53

Ciekawiło mnie bardzo jak wygląda droga na Sv Nikola ze Svirce, z Twoich zdjęć wynika, że nie jest najlepsza. A dopiero będąc na szczycie zobaczyłem że taka opcja dojazdu w ogóle istnieje :D

Ja wjeżdżałem ze starej drogi Stari Grad - Hvar, zjeżdżałem do wylotu tunelu który jest na nowej drodze między tymi miastami i ta druga opcja była zdecydowanie najlepsza :roll:

Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2009 14:36

Przepiękne widoki.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 09.07.2009 16:34

tadeusz2 to Ty układaj sie w tej "nowej

rzeczywistości" :D ,pozbieraj sobie tą resztę zdjęć :wink: :D byle nie za długo :wink: :wink: i

pisz,pisz :!: :!: :!: :!:


Wszyscy czekamy :D :D :D
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 09.07.2009 18:24

Wowowo, Lidia doszukała się małej mistyfikacji. Ivan Dolac był niewidoczny ze szczytu. Ta miejscowość to Bojanić Bad, malutka osada z kilkoma domami. W zasadzie można uważać, że wchodzi w skład Ivana Dolaca. W Waszej relacji na zdjęciach widać sąsiednie wyspy całkiem ostro i wyraźnie. Mogę jedynie żałować, że widoczność podczas mojej wizyty była bardzo kiepska i nie była to wina pory dnia. Wy, wnioskuję byliście tam rano, podczas gdy my wieczorem, ale w ciągu całego pobytu było mglisto i niewyraźnie.
Żałuję też, że nie wróciłem inną drogą, tą przerobiona przez kulkę, ale czas naglił.
A niecierpliwych informuję, że przerabiam rawy na jpgi i może to jeszcze malutką chwilę potrwać.
Pozdrawiam forumowiczów.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.07.2009 21:05

tadeusz2 napisał(a):Wowowo, Lidia doszukała się małej mistyfikacji. Ivan Dolac był niewidoczny ze szczytu. Ta miejscowość to Bojanić Bad, malutka osada z kilkoma domami. W zasadzie można uważać, że wchodzi w skład Ivana Dolaca.


Ta mapa przekonała mnie ostatecznie, że dwa czarne domki nad literką B jak Bajanica Bad i to one są na Twoim zdjęciu.

tadeusz2 napisał(a):Wy, wnioskuję byliście tam rano, podczas gdy my wieczorem, ale w ciągu całego pobytu było mglisto i niewyraźnie.


Pora dla wielu ludzi to jeszcze rano dla nas prawie południe. Byliśmy na szczycie do 11.00.

tadeusz2 napisał(a):A niecierpliwych informuję, że przerabiam rawy na jpgi i może to jeszcze malutką chwilę potrwać.


Jakim aparatem robiłeś zdjęcia? Rawami nie byle jaka cyfrówka może się pochwalić (nasza nie ma takiej opcji). Jakim programem to robisz?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.07.2009 00:43

kulka53 napisał(a):Ciekawiło mnie bardzo jak wygląda droga na Sv Nikola ze Svirce, z Twoich zdjęć wynika, że nie jest najlepsza. A dopiero będąc na szczycie zobaczyłem że taka opcja dojazdu w ogóle istnieje :D


Gdzieś już chyba o tym pisałam... Droga ta nadaje się ewentualnie do zjazdu..zatem można zjechać do Svirča ze szczytu, podjeżdzać tamtędy raczej nie da rady (chyba, że autem terenowym; choć i to nie łatwa sprawa). Autem osobowym stanowczo odradzam nawet zjazd; ewentualnie samochodem 4x4; przy tym trzeba naprawdę mieć doświadczenie na tego typu drogach; turystom odradzam!!!

Tadeuszu, zdjęcie podpisane przez Ciebie jako Stari Grad (vel Stary Gród) nie przedstawia Starego Gradu.. ze szczytu miasteczka nie widać... na zdjęciu przepięknie prezentuje się Kabal...
Co do lawendy.. to nie łąki tylko pola uprawne.

Rozbawił mnie podpis pod jednym ze zdjęć Jelsy - nie zachwyciło Cię jedno z tamtejszych miejskich kapielisk- i nic dziwnego.. dokładnie w tym miejscu jest rura ściekowa z pobliskiego kampingu....
Pozdrawiam serdecznie z wyspy
elzbietulak
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbietulak » 10.07.2009 11:43

Relacja super,na gorąco.Ten zapach lawendy ....doleciał i do nas.Piękne zdjecia i opisy smaczne
Dzięki-czekam na cd.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 10.07.2009 13:53

Lidia, zdjęcia mogą być robione w rawie niemal każdą lustrzanką cyfrową i nie wymaga to jakis specjalnych umiejętności czy wyszukanych programów. Ja obrabiam swoje zdjęcia w Adobe Photoshop Lightroom lub View NX. Zauważyłem, że sam aparat nie jest tak ważny (mam średniej klasy Nikona) jak obiektyw, przez który można więcej zobaczyć. Używam najczęściej 18-200 z filtrem polaryzacyjnym, który polecam do robienia zdjęć na tle wody.

Rok później zrobione zdjęcie drzewa, które jest u Was, lecz moje jest z zamazanym tłem, zupełnie inna pora i widoczność (no i o ten rok starsze, bardziej przygarbione).
Obrazek
A to zdjęcie też nie znalazło się (jak wiele innych) w relacji z uwagi na konieczność jej redukcji.
Obrazek

A co do Starego Grodu to przyznaję się, że mogłem się pomylić. Tak bardzo chciałem go zobaczyć, że uwierzyłem, że tych kilka domów nad ta długa zatoką należy do tego miasta, za co oczywiście przepraszam wszystkich i ciebie zwłaszcza Kasiu.
Pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.07.2009 14:57

tadeusz2 napisał(a):Lidia, zdjęcia mogą być robione w rawie niemal każdą lustrzanką cyfrową i nie wymaga to jakis specjalnych umiejętności czy wyszukanych programów. Ja obrabiam swoje zdjęcia w Adobe Photoshop Lightroom lub View NX. Zauważyłem, że sam aparat nie jest tak ważny (mam średniej klasy Nikona) jak obiektyw, przez który można więcej zobaczyć. Używam najczęściej 18-200 z filtrem polaryzacyjnym, który polecam do robienia zdjęć na tle wody.


Żle zadałam pytanie. Chodziło mi oto jakim programem przerabiasz rawy na jpg? Oczywiście pytałam w związku z tym, że i ja mam zastrzeżenia do ostrości Twoich zdjęć. I teraz się nie dziwię dlaczego się zastanawiałeś czy to nie jest wina picasy.


tadeusz2 napisał(a):Rok później zrobione zdjęcie drzewa, które jest u Was, lecz moje jest z zamazanym tłem, zupełnie inna pora i widoczność (no i o ten rok starsze, bardziej przygarbione)


Policzyłam igły, naprawę niewiele zgubiła :D . Jest piękna i przy tym rozmazanym tle jeszcze dostojniej się prezentuje. Zaczynamy historię najczęściej fotografowanej hvarskiej sosny. Dziękuję za to zdjęcie, jest mi bardzo miło, że zapamiętałeś ją. :D :D :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.07.2009 16:19

tadeusz2 napisał(a):A co do Starego Grodu to przyznaję się, że mogłem się pomylić. Tak bardzo chciałem go zobaczyć, że uwierzyłem, że tych kilka domów nad ta długa zatoką należy do tego miasta, za co oczywiście przepraszam wszystkich i ciebie zwłaszcza Kasiu.
Pozdrawiam.


Nie ma za co przepraszać, tak tylko chciałam wyprostować... k woli ścisłości w kadrze zmieścił się fragment kompleksu hotelowego - dokładnie hotel Arkada; St.Grad stoi nad bardzo głęboko wciętą zatoką; samo miasteczko ze szczytu zasłania wzgórze...

Piękne zdjęcia, ta "sosenka", jak widzę przyciąga wszystkie obiektywy :D ; zabawnie poogldać znajome twarze...bohaterowie byliby zaskoczeni, że "zawiśli" w sieci. :D
Pozdrawiam sedecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Murter 2008, Hvar 2009 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone