Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mordercze temperatury w Cro

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.08.2012 07:55

W Pakostane lampa świeci na maxa - 33 i więcej, ale noce przyjemne.
gina
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina » 17.08.2012 12:55

sergi napisał(a):W Pakostane lampa świeci na maxa - 33 i więcej, ale noce przyjemne.

Ale macie super. :D Ja wybieram się do Pakostane za tydzień ,może polecicie jakąś kwaterę ?( widok na morze i klimatyzacja)
Brok
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brok » 17.08.2012 16:49

Wróciłem z Istrii we wtorek. Temperatury ok. 33-35C w cieniu, w słońcu 45C. Woda w kranach na okrągło.
Sucho jest, to fakt. Rozmawiałem z plantatorem i producentem oliwy - powiedział, że jeżeli w najbliższych dniach nie spadnie deszcz, to w tym roku oliwek prawie nie będzie.
Fakt, że gorąco, ale organizm (przynajmniej mój) dosyć szybko się przyzwyczaja. Pierwszego dnia wytrąbiliśmy całą zgrzewkę mineralnej (9 ltr w 3 osoby). Drugiego dnia kupiłem trzy kolejne zgrzewki, z czego jedną przywiozłem do domu. Oczywiście w międzyczasie popijałem Karlovacko i Ożujsko :)
Udało mi się nawet pojeździć rowerem - po aklimatyzacji robiłem po 30 km dziennie, co w naszych warunkach nie jest żadnym wyczynem, ale w 45C i po górkach, liczę x4 ;)
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 17.08.2012 19:24

Właśnie wróciliśmy z Pagu (1-13 .08). Temperatury w okolicach 35c,pierwszy raz w cro musieliśmy korzystać z klimatyzacji w apartmanie.Gorąco i sucho , ale po to jedzie się do Chorwacji żeby poczuć trochę prawdziwego lata. :hut:
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 18.08.2012 00:28

Nie podawajcie temp. "w słońcu" :? to bezsensowne i nic nie wnosi, temp. mierzy się tylko w cieniu !!!
Postawcie sobie termometr z czarnym cyferblatem jak piszecie"w słońcu"....jaka będzie temp?? nawet 60 st. C a z białym cyferblatem? kilkanaście mniej.
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 18.08.2012 06:32

gina napisał(a):
sergi napisał(a):W Pakostane lampa świeci na maxa - 33 i więcej, ale noce przyjemne.

Ale macie super. :D Ja wybieram się do Pakostane za tydzień ,może polecicie jakąś kwaterę ?( widok na morze i klimatyzacja)

Siedzimy na kampingu Kozarica, więc z kwaterkami nie bardzo się orientuję :( Mogę powiedzieć, że już jest coraz więcej wolnych. Miłego urlopiku życzę i idę po kruszywo ;)
gina
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina » 20.08.2012 09:14

sergi napisał(a):
gina napisał(a):
sergi napisał(a):W Pakostane lampa świeci na maxa - 33 i więcej, ale noce przyjemne.

Ale macie super. :D Ja wybieram się do Pakostane za tydzień ,może polecicie jakąś kwaterę ?( widok na morze i klimatyzacja)

Siedzimy na kampingu Kozarica, więc z kwaterkami nie bardzo się orientuję :( Mogę powiedzieć, że już jest coraz więcej wolnych. Miłego urlopiku życzę i idę po kruszywo ;)


No to chyba coś znajdziemy bez problemu, może nawet będzie można pogrymasić :wink: . Wyjazd w piątek- już nie mogę się doczekać .
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 21.08.2012 21:54

W lipcu też było 40 i jakoś dało się wytrzymać. Ale z plaży wracaliśmy po 19,00
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.08.2012 13:07

W sumie to mogłaby mnie dalej mordować ta temperatura w Cro :)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 22.08.2012 15:47

my jestesmy od dwoch tygodni w mimicach i marzymy o z 2 dwoch dniach oddechu ale patrzac na prognoze nie ma takiej opcji najbardziej szkoda nam roslinek za domem
dyha
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyha » 22.08.2012 16:18

Heh... Pamiętam jak w ubiegłym roku świeżo po powrocie z HR złapałem się na tym że wychodziłem z mieszkania na zakupy do pobliskiego sklepu w samych bokserkach bo tak się przyzwyczaiłem to upałów, a po wyjściu z mieszkania (i już założeniu spodni i koszulki) na zewnątrz jakieś 18 stopni i mżawka. To jest dopiero szok :)
pluszaki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 23.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluszaki » 24.08.2012 23:36

Szok to mieliśmy tydzień temu po powrocie z 40 stopni w cro a w polsce było 13
jechaliśmy ubrani do Polski tak jak w chorwacji w klapkach i koszulce na ramiączkach
jakieś ciepłe ciuchy głęboko w bagażniku nie do wyciągnięcia aby się przebrać
Jak wysiadłem na parkingu koło jakiegoś tesco już w Polsce ludzie w kurtach polarach deszczówkach a ja w japoneczkach i koszulce pomykałem przez parking do sklepu no i ta opalenizna to patrzyli się tak jakoś dziwnie :lol:
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 27.08.2012 20:52

My podobny szok do tej pory przeżywaliśmy wracając z Italii a w tym roku z Chorwacji wychodząc po winietę na pierwszej stacji w Austrii.
Zazwyczaj wyjazd nawet w godzinach porannych w temperaturze około 30 stopni - klapeczki szorciki :) a w Austrii temperatura 11-12 stopni :) i co roku to samo :mrgreen:
Tubylcy patrzą jak na idiotów, ale co ciekawe nam podobnych zawsze mnóstwo heh
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.08.2012 14:26

W tym roku susza wykańcza już psychicznie Chorwatów.
Rozmawiałem z moim gospodarzem to mówił że Chorwacja to oczywiście ciepły kraj ale takich susz to nie pamięta.
6 miesięcy ani kropli deszczu. Gazety codziennie o jakiś nowych pożarach nagłaśniały.
Dla turystów świetnie ale przebywać tam 6 miechów bez deszczu to ja dziękuję.
Przyjechałem na Krk 12.08.2012 i już było dość fajnie bo z 29-30st w cieniu co przy nikłej wilgotności 30% nie przeszkadza w ogóle.
Lecz pod koniec urlopu 24-25.08.2012 dało już popalić z 34-35st w cieniu.
Przyjechałem do PL 26-go zabierając deszcz z Austrii i temp w okolicach 15st.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.08.2012 15:30

Przy takich upałach to jakby woda w morzu chłodniejsza była, nie sądzicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Mordercze temperatury w Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone