Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje Cro umiłowanie czyli Lastovo i Peljesac 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 07.02.2013 10:19

W Podobuče parking położony jest dość malowniczo
DSC07236.JPG

tam na samej górze
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 08.02.2013 09:33

Ostatecznie okazało się, ze nasz apartament znajduje się blisko parkingu, co bardzo nam ułatwiło życie. Ci, którzy mieszkali w głębi zatoczki musieli swoje bagaże wozić ……taczkami.
DSC06932.JPG

Samochody zostawały na parkingu, na teren wioski nie było wjazdu, ruch tylko pieszy. I to było właśnie to!!!!!!! Żadnych aut, żadnych spalin, żadnego hałasu silników. Matko trafiłam do raju?
Apartament też okazał się super, może nie jakiś wypasiony, ale wielki, wygodny, z ogromnym tarasem. A dom zawieszony na skale nad zatoką. Cudny widok, ożywcza bryza, plaża kilka metrów dalej i tym razem taka z kamyczków, jaką lubię najbardziej. Siadłam na tarasie i powiedziałam rodzinie, że nigdzie stąd się już nie ruszam. Znalazłam swoje miejsce na ziemi. I zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia
Mały rzut oka z apartamentu pozwolił mi ujrzeć takie to obrazki:
Załączniki:
DSC07229.JPG
DSC06905.JPG
DSC06893.JPG
Ostatnio edytowano 11.02.2013 13:12 przez kbw, łącznie edytowano 1 raz
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 08.02.2013 13:29

Ale z tego mojego sennie marzącego nastroju wyrwał mnie sms od znajomych, którzy dyskretnie nas popędzając nakazali ruszać w drogę do Boraka.
Nastąpiło, więc szybkie wypakowywanie, ekspresowy prysznic i znowu w drogę. Najpierw z sercem w gardle wyjechaliśmy pod koszmarną górę, wąską i stromą drogą. Okazało się, że Borak jest znacznie oddalony. Linią brzegową to, blisko ale drogi tam bezpośredniej nie ma, trzeba naokoło????? Cóż było robić, ruszyliśmy w to naokoło..
Jak się okazało spory to był kawałek. Oczywiście w Potomje nie znaleźliśmy drogi do tunelu, pognaliśmy kawał za wieś. Całe szczęście są telefony, uratowało nas to przed wycieczką do Dubrownika? Krótka rozmowa naprowadziła nas na trop, przejechaliśmy przez tunel a potem już prosto do Boraka. Zjazd do wsi też nie należał do łatwych a potem koszmarne problemy z pozostawieniem gdzieś samochodu. Ale udało się uff......... Sam Borak cudny, również mały i kameralny, ale...... No właśnie to ale. Wszędzie poupychane auta. Gdzie tylko się dało. Może, dlatego że tego dnia było święto "Dan Boraka" i było trochę przyjezdnych. Po powitaniach i podziwianiu kwatery znajomych trafiliśmy do wspaniałej konoby tuż przy plaży. I tam biesiadowaliśmy do późnej nocy, a opowiadaniu o miejscach które widzieliśmy nie było końca.
Późną i czarną nocą musieliśmy wrócić do siebie pokonując ponownie strome, kręte i wąskie drogi.
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 15.02.2013 14:25

Kolejnego dnia odmówiłam jakichkolwiek wycieczek. Chcę na plażę! Rodzina chcąc nie chcąc podążyła za mną. A plaża w Podobuče jest naprawdę wspaniała.
DSC06926.JPG
DSC06927.JPG
DSC06951.JPG
DSC06969.JPG

a wieczorem tym razem mieliśmy my gości. Okazało się że znajomym kończy się pobyt w w Boraku i postanowili poszukać miejsca u nas. Po całej drodze z rezerwacją wątpiłam czy coś znajdą, ale okazało się że fart jest i apartament też. Tak więc niedługo mieli przeprowadzić się do nas i zakończą się podróże między nami.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 24.02.2013 14:28

kbw, proszę o namiary na Wasz apartament na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Na razie szukamy czegoś dla dwóch rodzin, mieliśmy " na widelcu' :wink: Trpanj, Borak....i wiele innych, ale kto wie może w tym roku padnie na Podobuce :-) :papa:
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 03.03.2013 11:21

Witaj Fajna relacja i zdjęcia :) szczególnie, że Pleasec ciągle chodzi mi po głowie choć w tym roku padło na Hvar, a przeczytałem w innym wątku że byłaś w apartamencie Toni w Bojanić gdzie my zarezerwowaliśmy tak w ciemno sierpień, czy mógbym prosić o jakąś opinie na temat miejsca i zakwaterowania :D ???
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 03.03.2013 20:21

GRZECH 1 napisał(a):Witaj Fajna relacja i zdjęcia :) szczególnie, że Pleasec ciągle chodzi mi po głowie choć w tym roku padło na Hvar, a przeczytałem w innym wątku że byłaś w apartamencie Toni w Bojanić gdzie my zarezerwowaliśmy tak w ciemno sierpień, czy mógbym prosić o jakąś opinie na temat miejsca i zakwaterowania :D ???

Miejsce fajne, spokojne nawet bardzo. Trzeba kawałek zejść na kameralną plażę, gdzie leżakuje się na półkach skalnych. Warto zabrać ze sobą taki plastikowy stojak napełniany wodą na parasol gdyż nie ma go inaczej jak umocować, oczywiście piankowe materacyki też konieczne bo inaczej cztery litery będą boleć. Apartamenty skromne ale miłe, czyste i posiadają wszystko co potrzeba. Jeżeli chodzi o widok to zależy który apartament zarezerwowaliście. Gospodaże bardzo mili, warto zamówić u nich obiad lub kolację z ryb. Bardzo to dobre i o ile pamiętam nie było drogo. Warto kupować u nich wino. Sama osada mała, nie ma sklepu, nie ma knajpy tylko kilkanaście domów i mała plaża. AAAAAA i zjazd do apartamentu dość ekscytujący. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 03.03.2013 21:43

Wielkie dzięki za informacje! Ponieważ jedziemy w cztery rodziny to zarezerwowaliśmy wszystkie cztery apartamenty. Myślę najważniejsze , że mili gospodaże i czysto, a jeśli chodzi o spokojne miejsce to tego właśnie szukaliśmy, jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam ! :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2013 19:06

GRZECH 1 napisał(a): Pleasec

GRZECH 1, jeśli można. Pelješac...
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 04.03.2013 19:26

OK :oops:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2013 22:03

GRZECH 1 napisał(a):OK :oops:

Są tu tacy co twierdzą, że Pelješac to wyspa :mrgreen:
Ale miejscowi lubią jak ktoś poprawnie wymawia nazwę ich półwyspu :oczko_usmiech: Borak to moje chorwackie miejsce na Ziemi :D
Pozdrav.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.03.2013 22:29

Peljesac wyspą? A to dobre :D Faktem jest, że kiedyś chciano przekopać kanał oddzielający półwysep od stałego lądu w celach obronnych chroniąc Ston od najeźdźców. Dlatego zdecydowano się na wybudowanie muru obronnego. Dla mnie Peljesac to najpiękniejsze miejsce w Chorwacji, dlatego ponownie jadę do Orebica.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2013 22:34

wojstar napisał(a):Peljesac wyspą? A to dobre :D Faktem jest, że kiedyś chciano przekopać kanał oddzielający półwysep od stałego lądu w celach obronnych chroniąc Ston od najeźdźców. Dlatego zdecydowano się na wybudowanie muru obronnego. Dla mnie Peljesac to najpiękniejsze miejsce w Chorwacji, dlatego ponownie jadę do Orebica.

Pelješac najprawdopodobniej, kiedyś był wyspa, wskazuje na to jego budowa geologiczna. O Pelješcu jako o wyspie, piszą niektóre strony internetowe z apartmanami :)
Jadę na półwysep już 9 raz, radzę ci, szukaj czegoś bardziej lokalnego niż Orebić...
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.03.2013 00:17

A co polecasz?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.03.2013 10:23

Zatunelowy Pelješac. Albo druga stronę, Trpanj...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moje Cro umiłowanie czyli Lastovo i Peljesac 2012 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone